Seminarky.cz > Čtenářský deník > Slohové práce > > Vyprávění na téma- „Věci mezi nebem a zemí"

Vyprávění na téma- „Věci mezi nebem a zemí"

Kategorie: Vyprávění

Typ práce: Slohové práce

Škola: Akademické gymnázium, škola hlavního města Prahy, Praha 1, Štěpánská 22, Praha 1 - Nové Město

Charakteristika: Práce obsahuje vyprávění na téma Věci mezi nebem a zemí, jehož součástí je osnova o třech bodech(úvod, stať, závěr) a detailnější podnadpisy. Práce je rozdělena do pěti odstavců, objevuje se v ní množství přímých řečí. Počet znaků-1597.

Obsah

1.
Úvod
2.
Stať
3.
Závěr

Úryvek

"Co takhle vyvolávat duchy?“ ozvalo se z vedlejší místnosti. Ta představa mě děsila. Tohle nemám ráda už jen proto, že na duchy opravdu věřím a nikdy jsem si s tímto nechtěla zahrávat. Copak neexistuje žádná jiná možnost jak si užít Silvestra a nechat spát ty, co už navěky odešli? K mému údivu se většina rozespalých hlav ještě zvedla a s návrhem souhlasila. „Děláte si srandu?“ řekla jsem, „to budeme první hodiny nového roku promrhávat bezmezným civěním do svíčky?“ Nikoho ale asi můj komentář nezajímal. Začínala jsem se s tím smiřovat, ale v žádném případě jsem nechtěla přistoupit na to, abych se této blbosti také zúčastnila. Přesně jsem věděla, jak to dopadne, nikdo to nebude brát vážně a skončí to jako vždycky. Rozhodla jsem se, že si skočím ještě pro pití do kuchyně. V tom se za mnou ozvalo: „Jdeš taky?“ „Ani ne, jděte beze mě, za chvíli se vrátím,“ dodala jsem. Vytáhla jsem z lednice první, na co jsem sáhla, a vrátila se do pokoje. Všichni už seděli u stolu a připravovali se. Jedna kamarádka začala zaříkávat podivné formule. „Jak na takové bludy mohou chtít vůbec někoho vyvolat,“ pomyslela jsem si a s úsměvem je dál pozorovala. Dobré tři minuty to vydrželo a pak se začalo dít přesně to, co jsem očekávala. Dvě holky se na sebe podívaly a vyprskly smíchy. Pak už to jelo. Po chvíli nikdo nevydržel sedět na židli a mě bylo jasné, že tato novoroční „zábava“ najisto skončila.
Byla jsem celkem ráda, protože mě to dost nudilo. Zase jsme si posedali na gauč a chvíli si ještě povídali. Lidé se pomalu začali vytrácet a já už se rozhodla, že je taky čas, abych se vypravila domů. Šla jsem ještě s jednou kamarádkou, tak nám cesta lépe ubývala. Na rozcestí jsme se rozešli a já pokračovala dál. Už jsem byla myšlenkami v posteli, když v tom něco prasklo v čerstvě napadaném sněhu. Znělo to jako kroky. Bála jsem se otočit, a tak jsem radši pokračovala dál v cestě. Zaslechla jsem to ale znovu a to už mi nedalo, tak jsem otočila. „Je tam někdo?“ zeptala jsem se opatrně. Nic se neozvalo, ale raději jsem trochu přidala do kroku. Naši ten den nebyli doma, tak jsem si připravila klíče a otevřela dveře do domu. Rychle jsem si sundala boty a šla do pokoje. Rozhodla jsem se, že sprchování nechám na ráno a šla jsem do skříně pro pyžamo. Sáhla jsem po dvířkách, odtáhla je a zděšením jsem vyjekla. Seděla tam dívka, nohy skrčené k sobě dívala se na mě. Neváhala jsem a rozběhla jsem se ke dveřím, s myšlenkou že je to nějaký vrah, které jsem znala z filmových hororů. Srdce mi bušilo jako o závod, vůbec jsem nevěděla, co mám dělat. Na chodbě u dveří jsem se ale zarazila. Ani nevím, kde se ve mě vzalo tolik odvahy, ale rozhodla jsem se vrátit zpátky do pokoje. Pomalu jsem strčila do dveří a znovu ji uviděla. Tentokrát už seděla na mojí posteli a mile se na mě usmála. To mě trochu uklidnilo a začala jsem si ji podrobněji prohlížet. Měla hodně světlou pleť, na sobě měla sukni a světlé triko s dlouhým rukávem. Usoudila jsem, že mohla být tak ve stejném věku jako já. Její dlouhé tmavé vlasy byly naprosto úžasné. „Kam se asi hrabou všechny modelky z reklam,“ pomyslela jsem si. V jejích velkých tmavých očích se zablýskla záře pouliční lampy. „Vyděsila jsem tě, co?“ promluvila najednou. Její hlas byl tak okouzlující. Já nebyla schopna slova a stále na ni civěla jako na zjevení. Musela jsem asi vypadat opravdu komicky, protože se při pohledu na mě znovu usmála. Pomalu jsem se ji přestávala bát a začala jsem přemýšlet, kdo to může být. Jediné, čím jsem si byla jistá, bylo to, že to určitě není obyčejný člověk."

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

 1. SMS platba (ČR) 15 Kč

  Platba prostřednictvím brány mobilního operátora. Pro započetí platebního procesu prosím vyplňte kontrolní kód a stiskněte tlačítko "Zaplatit"

  Po proběhnutí platby budete přesměrováni zpět na tuto stránku, kde najdete odkaz ke stažení práce.


  V případě potíží s realizací platby se neváhejte obrátit na infolinku poskytovatele služby, společnost Advanced Telecom Services s.r.o., na čísle +420 776 999 199

  Nápověda pro zákazníky Telefónica O2:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora Telefónica O2 a klikněte na POTVRDIT.
  2. Zobrazí se Vám informace, že SMS byla odeslána.
  3. Na mobilní telefon Vám bude doručena SMS zpráva s odkazem.
  4. Klikněte na odkaz v SMS zprávě, budete propojeni na platební bránu společnosti Telefónica O2. Zde potvrďte platbu.
  5. Na internetu se zobrazí výsledek proběhlé platby.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „O2 platba“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.

  Nápověda pro zákazníky Vodafone:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora Vodafone a klikněte na POTVRDIT.
  2. Dojde k přesměrování na Vodafone portál.
  3. Potvrďte Vaše mobilní číslo kliknutím na DALŠÍ. .
  4. Na Váš mobilní telefon přijde SMS zpráva s kódem.
  5. Zadejte tento kód do formuláře, klikněte na OK.
  6. Objeví se Vám údaje o platbě, kterou potvrďte kliknutím na POKRAČOVAT.
  7. V té chvíli proběhne platba, o jejímž výsledku Vás informuje došlá SMS zpráva.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „M-peněženka“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.

  Nápověda pro zákazníky T-mobile:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora T-mobile a klikněte na POTVRDIT.
  2. Dojde k přesměrování na T-mobile portál, potvrďte zde svůj souhlas s podmínkami platby.
  3. Pokud máte na T-zones účet, přihlaste se a pokračujte bodem 7.
  4. Pokud účet na T-zones nemáte, vepište do formuláře svoje mobilní číslo a klikněte na ODESLAT ČÍSLO.
  5. Přijde Vám SMS zpráva s kódem.
  6. Vepište kód jako heslo do formuláře a klikněte na PŘIHLÁSIT.
  7. Objeví se Vám údaje o platbě, které potvrďte kliknutím na tlačítko ZAPLATIT.
  8. V té chvíli proběhne platba, o jejímž výsledku Vás informuje došlá SMS zpráva.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „M-platba“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.
 2. Platit kartou 15 Kč

  Platba kartou. Pro započetí platebního procesu prosím vyplňte kontrolní kód a stiskněte tlačítko "Zaplatit"

  Po proběhnutí platby budete přesměrováni zpět na tuto stránku, kde najdete odkaz ke stažení práce.


  Po odeslání kontrolního kódu budete přesměrováni do platební brány GP webpay, kde zadáte údaje potřebné pro platbu. Platbu dokončíte stisknutím tlačítka "ZAPLATIT".

  Akceptované karty: VISA, VISA Electron, V PAY, MasterCard, Maestro.

 3. Koupit za kredity - Kč >>> ZVÝHODNĚNÁ CENA!
  Jedním stiskem tlačítka, obratem a za výhodnou cenu!
 4. SMS platba (Slovensko) - 0,60€
  Stahovací kód k této práci získáte do několika minut se službou mobilního operátora Premium Rate SMS.
  Zašlete SMS zprávu ve tvaru: SEMmezera28190
  - na telefonní číslo: 8877
  Cena jedné SMS je 0,60€ včetně DPH. Pro využití SMS platby je třeba mít aktivovanou službu Premium Rate SMS. Službu technicky zajišťuje Advanced Telecom Services, s. r. o.
  SMS musí být ve formátu TEXT, bez diakritiky a bez formátování (tj. základní velikost a typ písma). Stahovací kód je použitelný pouze pro tuto práci a je platný až do uzavření okna internetového prohlížeče.
  Stahovací kód přijde obratem na mobil, je platný 24 hodin a lze jej zadat celkem dvakrát.
  Pro stažení této práce zadejte stahovací kód (bez uvozovek):


Důležité informace: Provedením mobilní platby, odesláním SMS, platbou kredity, platbou kartou nebo převodem z účtu souhlasíte s Podmínkami stahování.
Veškeré informace o platbách si můžete přečíst zde.
Máte při placení nebo stahování práce problém? Odpovědi na časté problémy najdete zde nebo kontaktujte naší podporu.

Diskuse