Seminarky.cz > Seminárky/Referáty > > Windows - naprosté základy

Windows - naprosté základy


Kategorie: Počítače/informatika

Typ práce: Seminárky/referáty

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Práce jen velmi letmo zmiňuje některé verze operačního systému Windows a poté popisuje jeho vlastnosti, vzhled, nastavení plochy, práci se schránkou a obecnou charakteristiku metod OLE (spojování a vkládání objektů).

Obsah

1.
Historie
1.1
Windows 2.0
1.2
Windows 95 (verze 1993)
1.3
Windows Longhorn (Pouze pracovní název – vydání Q2 2006)
2.
Vlastnosti
3.
Design
4.
Plocha
5.
Hlavní Panel
6.
Schránka
7.
Práce se schránkou
8.
Funkce OLE

Úryvek

“ Plocha

- Pracovní plocha je prostor na obrazovce, který by se dal přirovnat k psacimu stolu. K dispozici je vetsi prostor, kam si muzeme odkladat ikony, ktere často pouzivame ci je chceme mit na ocich. Samozrejmosti je i moznost umístěni adresátu ve kterých mame zase asi pro nas dulezite věci. Moznosti plochy jsou dobře nastavitelne od obrazku na pozadi přes zbarveni pismen a z po velikost ikon (zastupcu). Na plose jsou k dispozici zakladni ikony (Tento PC, Kos) uz od pocatku. Pribyly třeba IE (Internet Explorer) ci ikona Okolni site. Vse je definovatelne. Jakozto na stole tak izde se musí delat poradek, pomoci kurzoru ikony zarovnavame, mazeme, vytvaruje nove apod. Plocha je asi nejznamejsim faktorem Windows

Hlavní Panel

- Hlavni panel je na zakladni obrazovce Win pod pracovni plochou. Jeho hlavni vlastnosti je viditelnost za kazdych okolnosti, at mame otevřených oken „habadej“. Dnes je rozdelen do ctyr casti. První část je talcitko Start. Po spuštěni tlačítka se rozbali lista se slozkami ci zástupci systémových aplikaci a slozek. Jakozto Vypnuti PC, Dokumentu, zastupce na rychle Spuštěni apod. Zde je Velmi pouzivana slozka Programy, kam se „schovávají“ snad všechny zástupci instalovaných programu. Uz predinstalovane jsou napr. Prislusenstvi (to snad popisete sami) ci „Po Spuštěni.
- Další část je panel „Rychle spuštěni“. Zde je odkladiště ikon které rychle potrebujete aniz by jste museli minimalizovat vsechna okna. Lista je odnímatelná, ale jeji pouzivani je maximální. Sice nam zkracuje prostor pro minimalizovana okna, ale snad každý ji tam ma. Ale je pouze v novejsich verzích Winu. Pridat tam zastupce není zadny problem.
- Treti část je „odkladaci prostor“ pro minimalizovana okna. Muze jit tam mit nespočet, pokus se nam tam nevlezou tak se to rozdeli na „patra“ a práce s nimi je jednoducha.
- Poslední část je mael okno ve kterem jsou spuštěny podpurne programy jakou jsou třeba hodiny, kodovani jazyka ci hlasitost zvuku. Zde ikony pridavat sami nemůžete ale hodne programu si je tam da samo, tim ze tam zastupce programu mate, znamena ze program je spusten."

Poznámka

Práce může sloužit jen pro orientační informace. Některé části jsou psány bez diakritiky.
Obsahuje screenshoty.

PRÁCE BYLA UVOLNĚNA BEZ NÁROKU NA HONORÁŘ

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x476d40b41ea56.zip (134 kB)
Nezabalený formát:
Windows.doc (191 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse