Seminarky.cz > Seminárky/Referáty > > Zápis z obchodního jednání v heslech

Zápis z obchodního jednání v heslech


Kategorie: Obchodní jednání

Typ práce: Seminárky/referáty

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Tato práce obsahuje příklad zápisu z obchodního jednání v heslech. Uvádí základní organizační údaje a zachycuje průběh celého jednání.

Obsah

1.
Základní organizační údaje
1.1.
Čas jednání
1.2.
Místo
1.3.
Přítomní
2.
Průběh jednání
2.1.
Nabídka zboží velkoobchodem WANZL
2.2.
Uzavření objednávky
2.3.
Dodací podmínky
2.4.
Platební podmínky
2.5.
Speciální cenové akce

Úryvek

"-Nabídka zboží velkoobchodem WANZL - Obchodní zástupce společnosti představil nabídku sortimentu firmy. Protože pan Plura měl konkrétní zájem o čokoládové výrobky, obchodní zástupce se soustředil na tento typ produktu. Seznámil vedoucího prodejny s širokou škálou českých - Orion, Zora, Figaro, Opavia - i zahraničních producentů a upřesnil cenovou hladinu některých výrobků. Paní Solichová nechala panu Plurovi k dispozici aktuální ceníky, letáky a katalogy, na jejichž základě se on může rozhodnout o konkrétní objednávce.

-Uzavření objednávky - Objednávku příjme osobně obchodní zástupce velkoobchodu, se kterým lze dojednat kdy bude prodejnu navštěvovat. Pro odběratele je také zřízena zelená linka, na níž si mohou návštěvu obchodního zástupce domluvit.

-Dodací podmínky - WANZL nestanovuje minimální množství dodávaného zboží. Klient si může objednat tolik výrobků, kolik potřebuje, bez zvláštních omezení. Dodávka zboží je odběrateli dovezena nejpozději do tří dnů od obdržení objednávky. Do dvaceti kilometrů od sídla velkoobchodu (Sokolovská 1773, Ostrava-Poruba) je doprava zdarma, nad 20 km hradí odběratel 4,50 Kč za km.

-Platební podmínky - Jednající strany se dohodly na době splatnosti 28 dnů a uhradí-li HEURIS své závazky do 10 dnů od dodání, bude mu poskytnuta jednoprocentní sleva z ceny. Je-li zboží zaplaceno hotově, je poskytnuta sleva ve výši 2%.

-Speciální cenové akce - Velkoobchodní společnosti WANZL nabízí výhodné cenové nabídky u svého zboží, někdy se jedná o produkty jednoho výrobce, někdy jde pouze o konkrétní výrobek. Ceny těchto zvýhodněných produktů se pohybují na úrovní 40-60% původní ceny. Tyto akce jsou vždy časově omezené, některé jsou omezené také množstevně. "

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: 7objzapis.zip (9 kB)
Nezabalený formát:
Heslovity_zapis_obch_jednani.doc (33 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse