Seminarky.cz > Seminárky/Referáty > > Závěsy, závěsoviny

Závěsy, závěsoviny

Kategorie: Design

Typ práce: Seminárky/referáty

Škola: Technická univerzita v Liberci Fakulta textilní, Liberec 1

Charakteristika: Práce pojednává o závěsech a závěsovinách a jejich trendech a materiálech. Autor se věnuje nejdříve historii, poté přechází do současnosti, kde zmiňuje současné trendy, jak v materiálech, tak i v barvách. Píše o známých textilních obchodech. Na konci práce je zařazen slovníček pojmů, které se týkají textilních materiálů.

Obsah

1.
Historie
2.
Současnost
3.
Co si pořídit?
4.
Trendy
5.
Barvy, které letí
6.
Materiály
7.
Obchody a trendy
8.
Co je co – orientační slovník
9.
Použitá literatura

Úryvek

"MATERIÁLY

V módních trendech mají své místo jak přírodní, tak syntetické materiály a jejich směsi. Důraz se klade na snadnou údržbu, moderní technologie proto nabízejí příjemné struktury s nešpinivou teflonovou povrchovou úpravu, nemačkavost a nehořlavost. A tak se v základním sortimentu vedle stroze vyhlížejících funkcionalistických látek objevují i kolekce se středomořskou a rustikální tematikou, hedvábné textilie se stylovými orientálními vzory, lesklé tafty, voály i velury. Vše je zkomponováno tak, aby si vybral i ten nejnáročnější zákazník a z kolekcí potahových a dekoračních látek i záclon si vytvořil útulný a harmonický domov.
Špičkoví módní návrháři pak pracují s látkami, z jejichž základní plochy například splývají různé volné stužky, kousky kůže, rostlinná i kovová vlákna, aplikace různých motivů. Na látkách najdeme plastické květiny, bambulky, plastové dekorace, korálky i flitry. V módě jsou velmi velké a barevně výrazné motivy květů, kruhy, kola, čtverce, obdélníky, vzájemně se dotýkající a vytvářející jednolité plochy. Protože jsou často upravené počítačem, jsou jakoby rozmlžené. Tento efekt vyvolává zdání pohybu a propůjčuje prostoru nové dimenze.

OBCHODY A TRENDY
Kromě tuzemské výroby a textilií, nabízených v běžných obchodech, je u nás k dostání rovněž zajímavé zahraniční zboží v různém provedení a v rozmanitých cenových relacích, od 300 Kč za běžný metr až po pětimístné cifry. Bytová studia a specializované prodejny nabízejí látky, které jsou vhodné jak pro privátní klienty, tak pro výrobce sedacího nábytku a firmy, které se podílejí třeba na vybavení interiérů penzionů a hotelů.
V našem hlavním městě najdeme zastoupení většiny významných světových textilních firem a velkoobchodů s textilem. Namátkou vzpomeňme třeba produkci známé britské textilky Osborne& Little či Harlequin, jež na náš trh dováží firma Paráda, ateliér Sirius nabízí špičkové designové látky textilních návrhářů zvučných jmen, jakými jsou například Ulf Moritz nebo Christian Fischbaker a zastupuje také firmy Sahco Heslein nebo Creation Baumann. Francouzskou produkci objevíme v prodejnách Déco Interieur, které reprezentují mimo jiné také textilku Romanex, Boussac Decoration, nebo firmu s dlouhou tradicí Pierre Frey Paris s textiliemi "Toile de jouy", což jsou tkaniny s tištěnými jednobarevnými pastorálními dezény na kalikovém podkladu.
Studio bytového textilu Orsei dováží pro svou klientelu také záclony a dekorační látky německé firmy Saum + Viebahn s kolekcemi sladěným tak, aby odpovídaly požadavkům na kvalitu a komfort. Stejnou filozofii a nabídku ucelených kolekcí potahových látek a záclon, doplněnou rovněž o hotové výrobky stolního textilu s oblíbeným provensálským dezénem, představuje studio bytového textilu Veronika, které nabízí kromě jiného také kvalitní textilie v cenových relacích, které vyhovují běžnému zákazníkovi. A takto bychom mohli pokračovat.
Pokud jde o dekorační látky i záclony, ze široké nabídky si vybere klient, který má zájem o zařízení v čistě funkcionalistickém či puristickém duchu, milovník moderních dekorů i vyznavač stylových vzorů. Všichni si z nabízených kolekcí mohou vytvořit vkusný interiér, který splní požadavky řadového i velmi náročného klienta. V tomto případě se ovšem musí počítat s tím, že ty nejmodernější a nejluxusnější látky se pohybují v relacích až několika desítek tisíc korun za metr. Jde samozřejmě o výjimečné materiály a provedení a k takovým přistupujeme stejně, jako bychom si do bytu pořizovali krásný obraz.2)"

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

 1. SMS platba (ČR) 45 Kč

  Platba prostřednictvím brány mobilního operátora. Pro započetí platebního procesu prosím vyplňte kontrolní kód a stiskněte tlačítko "Zaplatit"

  Po proběhnutí platby budete přesměrováni zpět na tuto stránku, kde najdete odkaz ke stažení práce.


  V případě potíží s realizací platby se neváhejte obrátit na infolinku poskytovatele služby, společnost Advanced Telecom Services s.r.o., na čísle +420 776 999 199

  Nápověda pro zákazníky Telefónica O2:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora Telefónica O2 a klikněte na POTVRDIT.
  2. Zobrazí se Vám informace, že SMS byla odeslána.
  3. Na mobilní telefon Vám bude doručena SMS zpráva s odkazem.
  4. Klikněte na odkaz v SMS zprávě, budete propojeni na platební bránu společnosti Telefónica O2. Zde potvrďte platbu.
  5. Na internetu se zobrazí výsledek proběhlé platby.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „O2 platba“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.

  Nápověda pro zákazníky Vodafone:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora Vodafone a klikněte na POTVRDIT.
  2. Dojde k přesměrování na Vodafone portál.
  3. Potvrďte Vaše mobilní číslo kliknutím na DALŠÍ. .
  4. Na Váš mobilní telefon přijde SMS zpráva s kódem.
  5. Zadejte tento kód do formuláře, klikněte na OK.
  6. Objeví se Vám údaje o platbě, kterou potvrďte kliknutím na POKRAČOVAT.
  7. V té chvíli proběhne platba, o jejímž výsledku Vás informuje došlá SMS zpráva.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „M-peněženka“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.

  Nápověda pro zákazníky T-mobile:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora T-mobile a klikněte na POTVRDIT.
  2. Dojde k přesměrování na T-mobile portál, potvrďte zde svůj souhlas s podmínkami platby.
  3. Pokud máte na T-zones účet, přihlaste se a pokračujte bodem 7.
  4. Pokud účet na T-zones nemáte, vepište do formuláře svoje mobilní číslo a klikněte na ODESLAT ČÍSLO.
  5. Přijde Vám SMS zpráva s kódem.
  6. Vepište kód jako heslo do formuláře a klikněte na PŘIHLÁSIT.
  7. Objeví se Vám údaje o platbě, které potvrďte kliknutím na tlačítko ZAPLATIT.
  8. V té chvíli proběhne platba, o jejímž výsledku Vás informuje došlá SMS zpráva.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „M-platba“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.
 2. Platit kartou 38 Kč

  Platba kartou. Pro započetí platebního procesu prosím vyplňte kontrolní kód a stiskněte tlačítko "Zaplatit"

  Po proběhnutí platby budete přesměrováni zpět na tuto stránku, kde najdete odkaz ke stažení práce.


  Po odeslání kontrolního kódu budete přesměrováni do platební brány ČSOB, kde zadáte údaje potřebné pro platbu. Platbu dokončíte stisknutím tlačítka "ZAPLATIT".

  Akceptované karty: VISA, VISA Electron, V PAY, MasterCard, Maestro.

 3. Koupit za kredity - 35 Kč >>> ZVÝHODNĚNÁ CENA!
  Jedním stiskem tlačítka, obratem a za výhodnou cenu!
  JEN PRO REGISTROVANÉ UŽIVATELE
  Cena za stažení je pouze 630 kreditů (=35Kč).
 4. SMS platba (Slovensko) - 1,70€
  Stahovací kód k této práci získáte do několika minut se službou mobilního operátora Premium Rate SMS.
  Zašlete SMS zprávu ve tvaru: SEMmezera17653
  - na telefonní číslo: 8877
  Cena jedné SMS je 1,70€ včetně DPH. Pro využití SMS platby je třeba mít aktivovanou službu Premium Rate SMS. Službu technicky zajišťuje Advanced Telecom Services, s. r. o.
  SMS musí být ve formátu TEXT, bez diakritiky a bez formátování (tj. základní velikost a typ písma). Stahovací kód je použitelný pouze pro tuto práci a je platný až do uzavření okna internetového prohlížeče.
  Stahovací kód přijde obratem na mobil, je platný 24 hodin a lze jej zadat celkem dvakrát.
  Pro stažení této práce zadejte stahovací kód (bez uvozovek):


Důležité informace: Provedením mobilní platby, odesláním SMS, platbou kredity, platbou kartou nebo převodem z účtu souhlasíte s Podmínkami stahování.
Veškeré informace o platbách si můžete přečíst zde.
Máte při placení nebo stahování práce problém? Odpovědi na časté problémy najdete zde nebo kontaktujte naší podporu.

Diskuse