Seminarky.cz > Seminárky/Referáty > > ADK – plánovací kalendář

ADK – plánovací kalendář


Kategorie: Časový management

Typ práce: Seminárky/referáty

Škola: Slezská univerzita v Opavě Obchodně podnikatelská fakulta, Karviná

Charakteristika: Seminární práce nás seznamuje s hlavními výhodami tohoto systému. Rozebírá možnosti měsíčního, týdenního a denního plánování. Najdeme zde i zmínky o nových modelech tohoto systému plánování.

Obsah

1.
Úvod
2.
Hlavní výhody ADK
3.
Nové modely ADK
4.
Měsíční plány
5.
Týdenní plány
6.
Denní plány
7.
Závěr

Úryvek

" Hlavní výhodou ADK diáře je fakt, že patří k těm diářum, které jsou zároveň podrobné a přehledné. Zatímco u ostatních diářu jen zřítka najdeme obě tyto přednosti, u ADK je podrobnost a přehlednost v dokonalém souladu.
Červená diářová část se dá uspořádat tak, že vidíme najednou na jedné stránce přehledně celý týden den po dni a zároveň vidíme rozložením vyjímatelnéhodiáře i měsíc. Na konci červeného diářového systému je navíc napůl rozložený roční plán. Při rozevření,půlka vykukuje vpravo. Stačí popozvednout listy týdenní a vidíme i levou polovinu plánu. Tak máme najednou před očina hodiny - dny - týdny - měsíce - a rok.

Nejdlouhodobější perspektiva, naše více než roční plány, cíle, sny, projekty jsou také poruce. Na zeleném oddílu. Za každým oddělovačem jiná oblast života. Takto vidíme na našem stole v jediné pomůcce všechny časové horizonty našeho života.
A proč je vlastně dobré používat ADK plánovací systém ?
Odpověď na toto otázku spočívá v desítky let známém neurofyziologickém principu. Náš mozek totiž pracuje na základě asociací. Všichni time manageři bodou muset tento princip respektovat a přízpusobit mu svou práci.

2. Nové modely ADK
V nové řadě ADK nalézneme pět typů. Jsou to :
- ADK PREMIER
- ADK CLASSIC
- ADK MANAGER
- ADK ELEGANT
- ADK ASISTENT
Nejblíže starému modelu je ADK CLASSIC. Totožný není - obsahuje několik vylepšení. Další modely se liší více - v souladu s účely, pro které jsou určeny.
Individuální odlišností obou modelů je vhodné probrat si až poté, co se seznámíme se společným základem, s obecným rozčleněním a obecnými výhodami nástroje na řízení času zvaného Automatický plánovací systém ADK."

Poznámka

Obsahuje pravopisné chyby a překlepy.
Slezská univerzita Opava, Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné, Katedra managementu.

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: man2001.zip (12 kB)
Nezabalený formát:
Plan_system_ADK.doc (43 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse