Seminarky.cz > Seminárky/Referáty > > Analýza poskytovaných služeb café Trattoria

Analýza poskytovaných služeb café Trattoria

Kategorie: Marketing

Typ práce: Seminárky/referáty

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Práce se zabývá analýzou poskytovaných služeb café Trattoria. Věnuje se jeho situování a poslání. Uvádí důvody volby středomořské kuchyně i spolupráci s květinářstvím v rámci zkulturnění vnitřních prostor. Uvádí informace týkající se otevírací doby, ozvučení interiéru, využití odpoledního času, kuřáckého a nekuřáckého oddělení. Všímá si rozvozu pokrmů domů, nabídky jídel, nápojů i menu. Rozebírá věrnostní program, Trattoria klubové karty i akce pořádající restaurací - oslavy narozenin města Berouna a tematické dny. Nezapomíná na metody přípravy jídel, nealkoholické italské aperitivy, speciální nápoje a speciality. Závěr patří propadákům restaurace, tedy akcím, které se Trattorii nepovedly, a změnám, které ji ještě čekají.

Obsah

1.
Situování Trattoria Café
2.
Mission statement restaurace
3.
Středomořská kuchyně
4.
Spolupráce s květinářstvím
5.
Otevírací doba a ozvučení interiéru
6.
Využití odpolední pauzy
7.
Kuřák versus nekuřák
8.
Nabídka do domu
9.
Nabídka jídel a nápojů, menu
10.
Akce restaurace
10.1.
Oslavy narozenin města Berouna
10.2.
Tematické dny
10.3.
Věrnostní program a Trattoria klubové karty
11.
Metody přípravy jídel
12.
Nealkoholické italské aperitivy
13.
Speciální nápoje
14.
Speciality
15.
Propadáky restaurace
16.
Změny

Úryvek

"Restaurace, na kterou jsem se zaměřil v mé anlýze poskytovaných služeb se nachází mezi městy Beroun, Králův Dvůr. Za 2 roky svého působení si tato středomořská restaurace vybudovala pověst jedné z nejlepších restaurací v této lokalitě. Což napovídá také návštěvnost. Jelikož se ale Trattoria Café nenachází v centru, ale na ne zrovna lukrativním místě mezi Berounem a Královým Dvorem, museli jsme se zaměřit více než na kvantitu na kvalitu a úroveň prodávaných služeb. Proč majitel zvolil zrovna toto místo jsem se dozvěděl až dnes, při psaní této práce. V okolí se nachází velké množství stavebních pozemků, většina z nich je jiz rozparcelována a výhledově v několika letech by zde mělo vyrůst větší satelitní městečko, jehož výstavba začne toto jaro.

Před pár lety jsem měl možnost 2 roky pracovat v zahraničí na výletních zaoceánských lodích, kde patřila středomořská kuchyně mezi ty nejoblíbenější. Mnoho receptur pokrmů je proto u nás originální a jedinečná.

Ve své studii se budu postupně zabývat jak úrovní poskytovaných služeb, tak jejich nabídkou a množstvím. Cílem mého zkoumání by mělo být ať už seznámení široké veřejnosti s touto stylovou restaurací, ale i poskytnutí potřebných informací.

Jednoho večera, když jsme s majitelem Trattoria restaurace a mým dobrým přítelem seděli na letní zahrádce a v rukou drželi sklenku výborného vyzrálého italského červeného Barola, dostala se nám do rukou publikace o vínech, která začínala větou „ k vínu se chováme jako k ženě, musíme ho hýčkat a rozmazlovat, nespěchat na něj“. Nad tímto projevem jsme se ten večer oba zamysleli a koncept celé restaurace stylizovali tímto směrem. A proto bych rád tuto studii začal stejnými slovy.

Mission statement celé restaurace je založen na dnešním životním stylu a proto se snažíme poskytovat příjemný a odborný servis široké veřejnosti tak, aby každý host, který přijde do styku se jménem Trattoria zažil zábavnou a jedinečnou stravovací zkušenost, příjemnou a neformální atmosféru doplněnou atraktivní nabídkou jídel a pokrmů z celého středomoří.

Proč právě středomořská kuchyně v Berouně? Podnětem k otevření restaurace zaměřené na tuto část gastronomie byl stále intenzivnější pocit, že Česká republika začíná být zahlcena komerčním přívalem hromadně vyráběných potravin a polotovarů z národních řetězců z celého světa. Jako bychom ze škály oblíbených národních pokrmů sami neměli co nabídnout. A proč zvolená lokalita berounska? Snad právě proto, že Praha zdá se býti přehlcena těmi všemi restauracemi a bary, které nabízejí snad cokoliv je libo. Ve vybraném regionu v době otevření před dvěmi lety chyběla provozovna zabývající se touto kulinářskou gastronomií a lidé si jen těžko mohli pochutnat na italské pizze, připravované z olivového oleje dle tradiční italské receptury z polenty přímo z jižní Itálie. Pravda, těch „pravých“ italských pizz je na českém trhu spousta, ale dostane se hostovi na stůl pokaždé opravdu to, co si objednal? Provozovna je denně zavážena čerstvými surovinami, hlavně bylinkami jako šalvěj, polníček, dubové listy, tymián….nebo takovou docela obyčejnou rukolu. A protože se na území Čech jedly květy už v dávné minulosti, a to hlavně na jaře, jako doplněk stravy, zaměřila se na ně i naše provozovna. Mimo lístků z bylin a trav používáme jedlé květy nejrůznějších barev a tvarů, od fialek, přes růže a sedmikrásky, až po lychořeřišnici. Hosté jsou mnohdy překvapeni co že jim to kuchař na ten talíř dal a otázky „Co to je?“ jsou na denním pořádku. Není divu, vždyť jsme první restaurace v regionu, která razí slogan „S každou porcí našich pokrmů ochutnáte kousek přírody!“

Poznámka

Práce obsahuje obrázky.

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

 1. SMS platba (ČR) 45 Kč

  Platba prostřednictvím brány mobilního operátora. Pro započetí platebního procesu prosím vyplňte kontrolní kód a stiskněte tlačítko "Zaplatit"

  Po proběhnutí platby budete přesměrováni zpět na tuto stránku, kde najdete odkaz ke stažení práce.


  V případě potíží s realizací platby se neváhejte obrátit na infolinku poskytovatele služby, společnost Advanced Telecom Services s.r.o., na čísle +420 776 999 199

  Nápověda pro zákazníky Telefónica O2:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora Telefónica O2 a klikněte na POTVRDIT.
  2. Zobrazí se Vám informace, že SMS byla odeslána.
  3. Na mobilní telefon Vám bude doručena SMS zpráva s odkazem.
  4. Klikněte na odkaz v SMS zprávě, budete propojeni na platební bránu společnosti Telefónica O2. Zde potvrďte platbu.
  5. Na internetu se zobrazí výsledek proběhlé platby.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „O2 platba“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.

  Nápověda pro zákazníky Vodafone:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora Vodafone a klikněte na POTVRDIT.
  2. Dojde k přesměrování na Vodafone portál.
  3. Potvrďte Vaše mobilní číslo kliknutím na DALŠÍ. .
  4. Na Váš mobilní telefon přijde SMS zpráva s kódem.
  5. Zadejte tento kód do formuláře, klikněte na OK.
  6. Objeví se Vám údaje o platbě, kterou potvrďte kliknutím na POKRAČOVAT.
  7. V té chvíli proběhne platba, o jejímž výsledku Vás informuje došlá SMS zpráva.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „M-peněženka“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.

  Nápověda pro zákazníky T-mobile:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora T-mobile a klikněte na POTVRDIT.
  2. Dojde k přesměrování na T-mobile portál, potvrďte zde svůj souhlas s podmínkami platby.
  3. Pokud máte na T-zones účet, přihlaste se a pokračujte bodem 7.
  4. Pokud účet na T-zones nemáte, vepište do formuláře svoje mobilní číslo a klikněte na ODESLAT ČÍSLO.
  5. Přijde Vám SMS zpráva s kódem.
  6. Vepište kód jako heslo do formuláře a klikněte na PŘIHLÁSIT.
  7. Objeví se Vám údaje o platbě, které potvrďte kliknutím na tlačítko ZAPLATIT.
  8. V té chvíli proběhne platba, o jejímž výsledku Vás informuje došlá SMS zpráva.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „M-platba“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.
 2. Platit kartou 38 Kč

  Platba kartou. Pro započetí platebního procesu prosím vyplňte kontrolní kód a stiskněte tlačítko "Zaplatit"

  Po proběhnutí platby budete přesměrováni zpět na tuto stránku, kde najdete odkaz ke stažení práce.


  Po odeslání kontrolního kódu budete přesměrováni do platební brány ČSOB, kde zadáte údaje potřebné pro platbu. Platbu dokončíte stisknutím tlačítka "ZAPLATIT".

  Akceptované karty: VISA, VISA Electron, V PAY, MasterCard, Maestro.

 3. Koupit za kredity - 35 Kč >>> ZVÝHODNĚNÁ CENA!
  Jedním stiskem tlačítka, obratem a za výhodnou cenu!
  JEN PRO REGISTROVANÉ UŽIVATELE
  Cena za stažení je pouze 630 kreditů (=35Kč).
 4. SMS platba (Slovensko) - 1,70€
  Stahovací kód k této práci získáte do několika minut se službou mobilního operátora Premium Rate SMS.
  Zašlete SMS zprávu ve tvaru: SEMmezera10526
  - na telefonní číslo: 8877
  Cena jedné SMS je 1,70€ včetně DPH. Pro využití SMS platby je třeba mít aktivovanou službu Premium Rate SMS. Službu technicky zajišťuje Advanced Telecom Services, s. r. o.
  SMS musí být ve formátu TEXT, bez diakritiky a bez formátování (tj. základní velikost a typ písma). Stahovací kód je použitelný pouze pro tuto práci a je platný až do uzavření okna internetového prohlížeče.
  Stahovací kód přijde obratem na mobil, je platný 24 hodin a lze jej zadat celkem dvakrát.
  Pro stažení této práce zadejte stahovací kód (bez uvozovek):


Důležité informace: Provedením mobilní platby, odesláním SMS, platbou kredity, platbou kartou nebo převodem z účtu souhlasíte s Podmínkami stahování.
Veškeré informace o platbách si můžete přečíst zde.
Máte při placení nebo stahování práce problém? Odpovědi na časté problémy najdete zde nebo kontaktujte naší podporu.

Diskuse