Seminarky.cz > Životopisy > > > Angela Merkelová-Životopis

Angela Merkelová-Životopis


Kategorie: Humanitní a ekonomické obory, Profi práce

Typ práce: Životopisy

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Práce obsahuje životopis Angely Merkelové, její politické názory a její život. V tomto životopise se můžete dozvědět mnoho zajímavých informací o Angele Merkelové, které možná ještě neznáte. Autor této práce žije 2 roky v Německu a s Angelou Merkelovou se osobně setkal,neboť je členem její strany CDU.

Obsah

1.
Životopis Angely Merkel
2.
Politické názory Angely Merkel
3.
Soukromý život Angely Merkel
4.
První život Angely Merkel
5.
Závěr
6.
Seznam použitých materiálů

Úryvek

"
Angela Merkel se stala první ženou,která kdy nastoupila do úřadu německého kancléře. Vzhledem k tomu,že vyrůstala ve východním Německu, má její zvolení i jinou symboliku-po sjednocení se stala první hlavou kabinetu z bývalé NDR.

Angela se narodila Narodila se v červenci 1954 jako Angela Dorothea Kasnerová. Otec Horst byl luteránský pastor a matka Herlind učitelka latiny a angličtiny. Ještě jako novorozeně se však stěhovala za železnou oponu, protože její otec přijal místo nedaleko od Berlína v Německé demokratické republice.

Po střední škole absolvované v Temlinu,kde rodina bydlela, nastoupila Angela na univerzitu do Lipska,aby studovala fyziku. Projevila slušný talent pro vědu, místní ji popisovali jako dívku,která měla věčně hlavu v knihách. A tak po dokončení školy nastoupila na Akademii věd. Doktorát sice dokončila na fyziku,ale dále se zabývala kvantovou chemií.

Na akademii zůstala Angela až do roku 1990. Okamžitě po pádu komunismu se Merkelová vrhla na politiku. Nejprve ve východním Německu, zakrátko se ale její strana DA spojila s Křeťanskodemokratickou unií (CDU). Merkelová byla poslankyní Bundestagu zvolena již v prosinci 1990, v následujícím roce pak nastoupila na post ministryně, do její agendy spadaly záležitosti žen a mladých. V roce 1994 ji pak Helmut Kohl přidělil ministerstvo pro životní prostředí.

V roce 1998 CDU volby prohrála a odešla do opozice. Pro nadějnou předsedkyni CDU ve spolkové zemi Meklenbursko-Přední Pomořansko však strana uplatnění našla,stala se generální tajemnicí CDU. Na tomto postu vydržela dva roky.

V roce 1999 vypukl skandál ohledně rozsáhlých darů, které strana potají dostala. Merkelová neváhala ani nachvíli a veřejně se distancovala jak od Kohla, tak od Wolfganga Shaubleho,který byl jeho nástupcem v předsednickém postu CDU. Drtivá většina členů ji následně zvolila předsedkyní.

Protože byla předsedkyní, do voleb 2002 nastoupil jako protikandidát Gerharda Schrodera předseda sesterské bavorské Křesťanské unie(CSU) Stoiber.
Stoiber vedl do voleb CDU/CSU jako favorita podle průzkumů popularity,nicméně nakonec volby těsně prohrál a kancléřem se opět stal Schroder.

Merkelová se jako šéfka opozice nebála vyslovit svoje názory,které občas nekorespondovaly s veřejným míněním. Známá je její podpora Spojených států a to i v případě války v Iráku. Kancléře Schrodera ,který se zapojení do konfliktu vyhnul obviňovala s Amerikanismu. Na druhou stranu v souladu ze značnou částí veřejnosti kritizovala vládu za podporu členství Turecka v Evropské unii. Podle ní by mělo být řešeno pouze privilegované partnerství.

V roce 2005 se konečně dočkala a byla nominována jako kandidátka na kancléřku Německa. Čtvrt roku před volbami měla strana pohodlný náskok před Schroderem a jeho SPD, nicméně začala ztrácet body na na některých propagovaných ekonomických opatřeních, jako bylo zvýšení daně z přidané hodnoty či zavedení rovné daně. Konečná výsledek byl velmi těsný, CDU/CSU získala 35,3 procent, což bylo pouze o 1,1 více než SPD.

Za dané situace se obě strany přihlásili o vítězství ve volbách, nicméně ani jedna nemohla uzavřít koalici v Bundestagu se svým preferovaným partnerem.

Volební pat mohla vyřešit velká koalice,nicméně obě strany si nárokovali post kancléře. Po dlouhém vyjednávání nakonec SPD ustoupila a přenechala funkci kancléře Angele Merkel výměnou za paritu ministerských křesel. Konference obou stran takovouto dohodu uznali, nicméně při hlasování o důvěře v parlamentu se 51 poslanců obou stran postavilo proti. Merklová tak prošla těsněji,než by čekala.

Merkelová si v úřadu brzy získala popularitu,když byl po tradičních 100 dní hájení proveden průzkum veřejného mínění,schvalovalo jí největší procento lidí v poválečných dějinách. Později však tento ukazatel o něco poklesl, jelikož velká koalice pochopitelně limituje schopnosti vlády provádět některá plánovaná opatření.

Merkelová je v současnosti po druhé vdaná, jejím manželem je muž z její bývalé branže,profesor Chemie Joachim Sauer. První manželství s fyzikem Ulrichem Merkelem, jehož jméno stále nosí, začalo v roce 1977 a trvalo pouhých pět let.

Toto je oficiální životopis Angely Merkel, objevily se však záznamy a svědci, kteří říkají o jejím životě něco jiného, Tomuto tématu se věnuji v Kapitole 4,První život Angely Merkel v NDR."

Poznámka

Technická univerzita Dráždany

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

 1. SMS platba (ČR) 15 Kč

  Platba prostřednictvím brány mobilního operátora. Pro započetí platebního procesu prosím vyplňte kontrolní kód a stiskněte tlačítko "Zaplatit"

  Po proběhnutí platby budete přesměrováni zpět na tuto stránku, kde najdete odkaz ke stažení práce.


  V případě potíží s realizací platby se neváhejte obrátit na infolinku poskytovatele služby, společnost Advanced Telecom Services s.r.o., na čísle +420 776 999 199

  Nápověda pro zákazníky Telefónica O2:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora Telefónica O2 a klikněte na POTVRDIT.
  2. Zobrazí se Vám informace, že SMS byla odeslána.
  3. Na mobilní telefon Vám bude doručena SMS zpráva s odkazem.
  4. Klikněte na odkaz v SMS zprávě, budete propojeni na platební bránu společnosti Telefónica O2. Zde potvrďte platbu.
  5. Na internetu se zobrazí výsledek proběhlé platby.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „O2 platba“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.

  Nápověda pro zákazníky Vodafone:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora Vodafone a klikněte na POTVRDIT.
  2. Dojde k přesměrování na Vodafone portál.
  3. Potvrďte Vaše mobilní číslo kliknutím na DALŠÍ. .
  4. Na Váš mobilní telefon přijde SMS zpráva s kódem.
  5. Zadejte tento kód do formuláře, klikněte na OK.
  6. Objeví se Vám údaje o platbě, kterou potvrďte kliknutím na POKRAČOVAT.
  7. V té chvíli proběhne platba, o jejímž výsledku Vás informuje došlá SMS zpráva.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „M-peněženka“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.

  Nápověda pro zákazníky T-mobile:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora T-mobile a klikněte na POTVRDIT.
  2. Dojde k přesměrování na T-mobile portál, potvrďte zde svůj souhlas s podmínkami platby.
  3. Pokud máte na T-zones účet, přihlaste se a pokračujte bodem 7.
  4. Pokud účet na T-zones nemáte, vepište do formuláře svoje mobilní číslo a klikněte na ODESLAT ČÍSLO.
  5. Přijde Vám SMS zpráva s kódem.
  6. Vepište kód jako heslo do formuláře a klikněte na PŘIHLÁSIT.
  7. Objeví se Vám údaje o platbě, které potvrďte kliknutím na tlačítko ZAPLATIT.
  8. V té chvíli proběhne platba, o jejímž výsledku Vás informuje došlá SMS zpráva.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „M-platba“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.
 2. Platit kartou 15 Kč

  Platba kartou. Pro započetí platebního procesu prosím vyplňte kontrolní kód a stiskněte tlačítko "Zaplatit"

  Po proběhnutí platby budete přesměrováni zpět na tuto stránku, kde najdete odkaz ke stažení práce.


  Po odeslání kontrolního kódu budete přesměrováni do platební brány GP webpay, kde zadáte údaje potřebné pro platbu. Platbu dokončíte stisknutím tlačítka "ZAPLATIT".

  Akceptované karty: VISA, VISA Electron, V PAY, MasterCard, Maestro.

 3. Koupit za kredity - Kč >>> ZVÝHODNĚNÁ CENA!
  Jedním stiskem tlačítka, obratem a za výhodnou cenu!
 4. SMS platba (Slovensko) - 0,60€
  Stahovací kód k této práci získáte do několika minut se službou mobilního operátora Premium Rate SMS.
  Zašlete SMS zprávu ve tvaru: SEMmezera28930
  - na telefonní číslo: 8877
  Cena jedné SMS je 0,60€ včetně DPH. Pro využití SMS platby je třeba mít aktivovanou službu Premium Rate SMS. Službu technicky zajišťuje Advanced Telecom Services, s. r. o.
  SMS musí být ve formátu TEXT, bez diakritiky a bez formátování (tj. základní velikost a typ písma). Stahovací kód je použitelný pouze pro tuto práci a je platný až do uzavření okna internetového prohlížeče.
  Stahovací kód přijde obratem na mobil, je platný 24 hodin a lze jej zadat celkem dvakrát.
  Pro stažení této práce zadejte stahovací kód (bez uvozovek):


Důležité informace: Provedením mobilní platby, odesláním SMS, platbou kredity, platbou kartou nebo převodem z účtu souhlasíte s Podmínkami stahování.
Veškeré informace o platbách si můžete přečíst zde.
Máte při placení nebo stahování práce problém? Odpovědi na časté problémy najdete zde nebo kontaktujte naší podporu.

Diskuse