Úryvek
"Aplikovaná etologie zvířat - otázky
1. Otázka: Domestikace je podle složitější definice
a) Odpověď (a): proces, ve kterém se populace zvířat adaptuje na člověka a na podmínky chovu v zajetí kombinací genetických změn, ke kterým dojde po několika generacích, a vývojových událostí vyvolávaných prostředím, opakujícím se v každé generaci.
b) Odpověď (b): proces, ve kterém se populace zvířat adaptuje na člověka a na podmínky chovu v zajetí prostřednictvím genomického imprintingu.
c) Odpověď (c): proces, ve kterém se populace zvířat adaptuje na vývojové události vyvolávanými prostředím, opakujícími se v každé generaci tak, že jedinci zkrotnou a zvyknou si na člověka a na podmínky chovu.
2. Otázka: Mezi obecné předpoklady domestikace nepatří
a) Odpověď (a): geneticky vedená nadprůměrná tělesná velikost ve srovnání s příbuznými druhy.
b) Odpověď (b): mláďata by měla být prekociální a snadno separovatelná od rodičů.
c) Odpověď (c): mláďata by měla být altriciální a při výchově mláďat by se u daného druhu měla často vyskytovat pomoc nerodičovských jedinců (tzv. "helpři"). (Téma: Domestikace)
3. Otázka: Mezi obecné předpoklady domestikace patří
a) Odpověď (a): geneticky vedená nadprůměrná tělesná velikost ve srovnání s příbuznými druhy.
b) Odpověď (b): mláďata by měla být prekociální a snadno separovatelná od rodičů.
c) Odpověď (c): sexuální chování by mělo být monogamní, avšak s nízkým stupněm sexuální preference, při němž samci určují, se kterou samicí vytvoří reprodukční pár. (Téma: Domestikace)
4. Otázka: Mezi obecné předpoklady domestikace patří
a) Odpověď (a): geneticky vedená nadprůměrná tělesná velikost ve srovnání s příbuznými druhy.
b) Odpověď (b): mláďata by měla být altriciální a při výchově mláďat by se u daného druhu měla často vyskytovat pomoc nerodičovských jedinců (tzv. "helpři").
c) Odpověď (c): sexuální chování by mělo být harémové a promiskuitní, ve kterém samci dominují samicím a iniciují sexuální chování. (Téma: Domestikace)
5. Otázka: Kočka domácí, ačkoliv je počítána mezi domestikované druhy, tvoří ve srovnání s jinými domestikanty výjimku v tom, že její
a) Odpověď (a): mláďata jsou altriciální a poměrně nenáročná na rodičovskou péči.
b) Odpověď (b): mláďata jsou prekociální a poměrně náročná na rodičovskou péči.
c) Odpověď (c): mláďata jsou altriciální a poměrně náročná na rodičovskou péči. (Téma: Domestikace)
6. Otázka: Podle některých archeologů musí být podle definice domestikace chov druhu pod přímou kontrolou člověka, druh se díky tomu nemůže množit s divokými příbuznými a v důsledku toho brzy změní svůj fyzický tvar. Výjimkou proti tomuto pravidlu jsou:
a) Odpověď (a): skot, osel, sob.
b) Odpověď (b): skot, velbloud, kůň.
c) Odpověď (c): slon, velbloud, sob. (Téma: Domestikace) "
Poznámka
PRÁCE BYLA UVOLNĚNA BEZ NÁROKU NA HONORÁŘ
Vlastnosti
Číslo práce: | 33160 |
---|
Autor: | Hejkilka - Hejkilka na seznam.cz |
Typ školy: | VŠ |
Počet stran:* | 20 |
Formát: | MS Word |
Odrážky: | Ano |
Obrázky/grafy/schémata/tabulky: | Ne |
Použitá literatura: | Ne |
Jazyk: | čeština |
Rok výroby: | 2019 |
Počet stažení: | 7 |
Velikost souboru: | 48 KiB |
* Počet stran je vyčíslen ve standardu portálu a může se tedy lišit od reálného počtu stran. |
STÁHNOUT PRÁCI
Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x5fa2c6a85a984.zip (48 kB)
Nezabalený formát:
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.