Seminarky.cz > Seminárky/Referáty > > Autismus – vývojově-průřezová porucha - esej

Autismus – vývojově-průřezová porucha - esej

Kategorie: Psychologie

Typ práce: Eseje

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Tato práce obsahuje esej, která se věnuje autismu. Uvádí, co je jeho příčinou, jmenuje způsoby, jak jej diagnostikovat, popisuje jeho formy, i možnosti léčby. Věnuje se problematice uplatnění autistů v běžném životě. Radí, jak s nimi nejlépe jednat a komunikovat.

Obsah

1.
Co je to autismus
2.
Příčiny
3.
Diagnostika autismu
4.
Formy autismu
5.
Léčba
6.
Uplatnění autistů
7.
Způsoby komunikace s autisty

Úryvek

"The Center for Disease Control and Prevention states that one in 500 children in America suffer from autism. Autistic children are unable to recognize themselves or remember things that they have just done. For example, if an autistic child were to show someone a toy of theirs, they would forget they have just showed it and show the toy repeatedly as if they have never presented it before. They may examine a simple little toy or electronic device for hours without losing interest, or rock back and forth in a particular spot for an entire afternoon. The repetition of little things seem to be a grand achievement for these children.

In diagnosing, or assessing autism the child's history is taken into consideration. For instance whether or not the family has autism in any other branches of its tree can help to determine whether a child may or may not have autism. The Journal of the American Academy of Child and Adolescent Psychiatry (1999) states: Aspects of the assessment will vary depending on the child's age, history, and previous evaluations (p.6). The history would include the history of the pregnancy and development of the child, marking such milestones as communication and motor skills (i.e. child's first words or steps), and when thought to be unusual. Doctors will often discuss their medical history, such as possibility of seizures, hearing and visual impairments along with other conditions or syndromes such as fragile X syndrome. Doctors will do this because there is not a specific laboratory test for autism at this point in time. These studies and discussions help in the search for a diagnosis. A test for fragile X syndrome may be given because of its association with autism. Autistic children are often characterized by repetitive motions such as clapping, handflapping and rocking back and forth. Some are extremely sensitive to minor noises, scents and pain, and may even throw tantrums for no apparent reason at any given time.

Centrum pro léčbu chorob a prevenci udává, že jedno dítě z 500 trpí v USA autismem. Autistické děti nejsou schopné rozpoznávat sami sebe nebo si zapamatovat činnosti, jež právě udělaly. Například když měly autistické děti ukázat své hračky, zapomněly, které hračky už jednou ukázaly a tak na ně ukazovaly dál a dál jakoby je předtím ještě neukázaly. Jsou schopny zkoumat jednoduchou hračku či elektronické zařízení po dlouhé hodiny bez ztráty zájmu, stejně jako se kolébat na jednom místě po dlouhé hodiny. Neustálé opakování drobných činností je pro tyto děti zřejmě velkým pokrokem.

Při diagnostice či stanovování autismu je brána v potaz i anamnéza dítěte. Například fakt, zda se v rodinných větvích autismus vyskytoval či ne, může pomoci v rozhodnutí, zda dítě bude trpět autismem nebo ne. Časopis Americké akademie psychiatrů pro děti a dospívající (1999, číslo 6) konstatoval, že: Aspekty stanovení nemoci budou záviset na věku dítěte, jeho anamnéze a předchozích zhodnoceních. Anamnéza zahrnuje vývoj těhotenství a vývin samotného dítěte, dále zaznamenání prvních pokusů o komunikaci a motorických schopností (tj. prvních slov a kroků) případně když něco není v obvyklé formě. Lékaři často zkoumají lékařskou anamnézu těchto dětí, aby mohli určit pravděpodobnost záchvatů, zhoršení sluchu či zraku stejně jako dalších vlastností nebo syndromů (např. oslabený chromozom X). Děje se tak proto, že v tomto momentě stále ještě není k dispozici speciální laboratorní test pro určení autismu. Tyto studie a zkoumání pomáhají při hledání diagnózy. Mohl by být využíván test určený pro zjištění syndromu poškozeného chromozomu X – tento syndrom je totiž s autismem spojen. Autistické děti jsou často charakteristické svými repetitivními pohyby (např. tleskání, pleskání rukama, kolébání ze strany na stranu atd.). Některé z nich jsou vysoce citlivé na slabé zvuky, zápachy nebo bolest a mohou vybuchnout vztekem ve kterékoliv chvíli."

Poznámka

Přeloženo z angličtiny - anglický originál je součástí souboru.

Vlastnosti

Náhled

STÁHNOUT PRÁCI

 1. SMS platba (ČR) 45 Kč

  Platba prostřednictvím brány mobilního operátora. Pro započetí platebního procesu prosím vyplňte kontrolní kód a stiskněte tlačítko "Zaplatit"

  Po proběhnutí platby budete přesměrováni zpět na tuto stránku, kde najdete odkaz ke stažení práce.


  V případě potíží s realizací platby se neváhejte obrátit na infolinku poskytovatele služby, společnost Advanced Telecom Services s.r.o., na čísle +420 776 999 199

  Nápověda pro zákazníky Telefónica O2:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora Telefónica O2 a klikněte na POTVRDIT.
  2. Zobrazí se Vám informace, že SMS byla odeslána.
  3. Na mobilní telefon Vám bude doručena SMS zpráva s odkazem.
  4. Klikněte na odkaz v SMS zprávě, budete propojeni na platební bránu společnosti Telefónica O2. Zde potvrďte platbu.
  5. Na internetu se zobrazí výsledek proběhlé platby.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „O2 platba“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.

  Nápověda pro zákazníky Vodafone:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora Vodafone a klikněte na POTVRDIT.
  2. Dojde k přesměrování na Vodafone portál.
  3. Potvrďte Vaše mobilní číslo kliknutím na DALŠÍ. .
  4. Na Váš mobilní telefon přijde SMS zpráva s kódem.
  5. Zadejte tento kód do formuláře, klikněte na OK.
  6. Objeví se Vám údaje o platbě, kterou potvrďte kliknutím na POKRAČOVAT.
  7. V té chvíli proběhne platba, o jejímž výsledku Vás informuje došlá SMS zpráva.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „M-peněženka“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.

  Nápověda pro zákazníky T-mobile:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora T-mobile a klikněte na POTVRDIT.
  2. Dojde k přesměrování na T-mobile portál, potvrďte zde svůj souhlas s podmínkami platby.
  3. Pokud máte na T-zones účet, přihlaste se a pokračujte bodem 7.
  4. Pokud účet na T-zones nemáte, vepište do formuláře svoje mobilní číslo a klikněte na ODESLAT ČÍSLO.
  5. Přijde Vám SMS zpráva s kódem.
  6. Vepište kód jako heslo do formuláře a klikněte na PŘIHLÁSIT.
  7. Objeví se Vám údaje o platbě, které potvrďte kliknutím na tlačítko ZAPLATIT.
  8. V té chvíli proběhne platba, o jejímž výsledku Vás informuje došlá SMS zpráva.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „M-platba“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.
 2. Platit kartou 38 Kč

  Platba kartou. Pro započetí platebního procesu prosím vyplňte kontrolní kód a stiskněte tlačítko "Zaplatit"

  Po proběhnutí platby budete přesměrováni zpět na tuto stránku, kde najdete odkaz ke stažení práce.


  Po odeslání kontrolního kódu budete přesměrováni do platební brány ČSOB, kde zadáte údaje potřebné pro platbu. Platbu dokončíte stisknutím tlačítka "ZAPLATIT".

  Akceptované karty: VISA, VISA Electron, V PAY, MasterCard, Maestro.

 3. Koupit za kredity - 35 Kč >>> ZVÝHODNĚNÁ CENA!
  Jedním stiskem tlačítka, obratem a za výhodnou cenu!
  JEN PRO REGISTROVANÉ UŽIVATELE
  Cena za stažení je pouze 630 kreditů (=35Kč).
 4. SMS platba (Slovensko) - 1,70€
  Stahovací kód k této práci získáte do několika minut se službou mobilního operátora Premium Rate SMS.
  Zašlete SMS zprávu ve tvaru: SEMmezera489
  - na telefonní číslo: 8877
  Cena jedné SMS je 1,70€ včetně DPH. Pro využití SMS platby je třeba mít aktivovanou službu Premium Rate SMS. Službu technicky zajišťuje Advanced Telecom Services, s. r. o.
  SMS musí být ve formátu TEXT, bez diakritiky a bez formátování (tj. základní velikost a typ písma). Stahovací kód je použitelný pouze pro tuto práci a je platný až do uzavření okna internetového prohlížeče.
  Stahovací kód přijde obratem na mobil, je platný 24 hodin a lze jej zadat celkem dvakrát.
  Pro stažení této práce zadejte stahovací kód (bez uvozovek):


Důležité informace: Provedením mobilní platby, odesláním SMS, platbou kredity, platbou kartou nebo převodem z účtu souhlasíte s Podmínkami stahování.
Veškeré informace o platbách si můžete přečíst zde.
Máte při placení nebo stahování práce problém? Odpovědi na časté problémy najdete zde nebo kontaktujte naší podporu.

Diskuse