Seminarky.cz > Seminárky/Referáty > > Extáze a úpadek české mládeže

Extáze a úpadek české mládeže

Kategorie: Základy společenských věd

Typ práce: Eseje

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Práce, která poukazuje na oblibu extáze jako příznak úpadku současné mládeže, nejprve líčí vlastní zkušenost autorky z akce, kde byla extáze užívána. Upozorňuje poté na zvyšující se oblibu drogy a dává ji do souvislosti s krizí mládeže. Nakonec jsou popsána zdravotní rizika extáze a nebezpečí závislosti na ní.

Obsah

1.
Zkušenost z taneční show
2.
Zvyšující se obliba extáze a její nebezpečí
3.
Extáze a krize mládeže
4.
Působení extáze a závislost

Úryvek

"Červené rohy, rudé spodní prádlo, hrůzné ornamenty lemující oči, červená síťka kolem pasu a dlouhý černý ocas – nebojte se, dámy a pánové, nejste v pekle, to byl jen malý výlet na nejoblíbenější taneční show dnešní mládeže – vítejte na Apokalypse.

Ještě donedávna jsem o této oblíbené akci neměla žádnou představu – jen ranní spoušť odpadků kolem Boby centra a okolo pár jedinců ještě pěkně „nakoplých“. Nevím tedy, do jaké míry jste vy s touto nevinnou taneční zábavou seznámeni, a proto mi dovolte, abych vám ji vylíčila v té nejlepší kráse – měla jsem totiž tu čest ( nebo to bylo za trest???? ) se jí zúčastnit.

Začátek akce ve 20 hodin, ale začátek pro nejpočetnější skupinu návštěvníků – což jsou teenageři mezi 16? – 18 – 20 let – je již v 16 hodin – což znamená sraz na Boby, kde sedí v hlavní chodbě na dlaždičkách, obdivují si nové taneční kostýmy, vyměňují si zážitky z minulé akce, potřásají si rukama a bouchají se do zad jako ti nejotřelejší veteráni těchto akcí, a samozřejmě – netrpělivě čekají na otevření hlavního vchodu – pro mě je to brána - „brána zapomnění, rozkoše a snů“.
Při vstupu do komplexu La grotta, kde se akce konala, jsem nestíhala sledovat rozmanitost „společenských obleků a účesů“. Nejoblíbenější kostým byl zcela jednoduchý – spodní prádlo, v puse dudlík a brýle. Kolem 21 hodiny se tam pohybovalo jen několik desítek jedinců, někteří již na taneční ploše, jiní u baru skupovali neperlivou vodu po půllitrech. Jednoduše………klid před bouří………
Já se během hodiny seznámila s několika lidičkami – avšak překvapivě vyššího věku, což mě zároveň z části přesvědčilo, že to bude docela „dobrá pařba“. Haha. OMYL. Místo seznamovacího ťukání se skleničkou dobrého vína ( popřípadě něčeho tvrdšího – což jsem byla ochotna slevit ze svých zásad) se mi dostala do ruky pet láhev dobré vody bez bublinek. Po chvíli jsem pochopila důvod této volby. Zcela nenápadně si totiž každý druhý začal tahat svoje zásoby „vitamínu E“. Ano, byl čas na extázi. Kvalitně zapili vodou a čekali na účinek pilule – což znamenalo hodiny trvající zapomnění a láska. Během hodiny se taneční plac zaplnil k prasknutí, avšak jen nenápadně tančícími účastníky. Až po hodině, kdy začala zázračná pilule účinkovat, na techno hudbu, která patří k této akci a je opravdu rozmanitých tónů, se všichni přímo vznášeli a vytvářeli ty nejdokonalejší taneční kreace. K těm se postupně začalo přidávat nevinné objímání, pusa sem, pusa tam. Kolem 24 hodiny jsem již nevěřila vlastním očím ------- všichni se na vás usmívají, objímají vás, do ouška šeptají: „já tě miluju“, tancující monstra jsou úplně všude – tancuje se na stolech, v uličkách, na baru, u některých se tanec mění v eroticky nabitou záležitost doprovázenou líbáním a mazlením, všichni se navzájem fotí, dávají si napít vody a prázdné pet láhve padají na taneční plochu, po které se po chvíli nedá ani přejít, pánové se vyslékají do půl těla, zorničky všech nabírají nebezpečných rozměrů a taneční plac se mění v jednu velkou pohyblivou, eroticky nabitou masu naprosto úžasných, veselých, milých, mladých lidí – s jedním háčkem – všichni jsou pod vlivem drog.. V tuto chvíli začínají splňovat sovu funkci brýle – pro zakrytí rozšířených zorniček – a dudlík – pro zamaskování pravidelného pohybu vašich úst – následky požití extáze. Mimo drogu extáze - mezi mladými známá pod názvem taneční droga - se na těchto akcí užívá popr‘s, což je malá lahvička naplněná tekutinou, která se inhaluje a zvyšuje vám chuť k erotickým hrátkám."

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

 1. SMS platba (ČR) 15 Kč

  Platba prostřednictvím brány mobilního operátora. Pro započetí platebního procesu prosím vyplňte kontrolní kód a stiskněte tlačítko "Zaplatit"

  Po proběhnutí platby budete přesměrováni zpět na tuto stránku, kde najdete odkaz ke stažení práce.


  V případě potíží s realizací platby se neváhejte obrátit na infolinku poskytovatele služby, společnost Advanced Telecom Services s.r.o., na čísle +420 776 999 199

  Nápověda pro zákazníky Telefónica O2:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora Telefónica O2 a klikněte na POTVRDIT.
  2. Zobrazí se Vám informace, že SMS byla odeslána.
  3. Na mobilní telefon Vám bude doručena SMS zpráva s odkazem.
  4. Klikněte na odkaz v SMS zprávě, budete propojeni na platební bránu společnosti Telefónica O2. Zde potvrďte platbu.
  5. Na internetu se zobrazí výsledek proběhlé platby.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „O2 platba“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.

  Nápověda pro zákazníky Vodafone:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora Vodafone a klikněte na POTVRDIT.
  2. Dojde k přesměrování na Vodafone portál.
  3. Potvrďte Vaše mobilní číslo kliknutím na DALŠÍ. .
  4. Na Váš mobilní telefon přijde SMS zpráva s kódem.
  5. Zadejte tento kód do formuláře, klikněte na OK.
  6. Objeví se Vám údaje o platbě, kterou potvrďte kliknutím na POKRAČOVAT.
  7. V té chvíli proběhne platba, o jejímž výsledku Vás informuje došlá SMS zpráva.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „M-peněženka“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.

  Nápověda pro zákazníky T-mobile:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora T-mobile a klikněte na POTVRDIT.
  2. Dojde k přesměrování na T-mobile portál, potvrďte zde svůj souhlas s podmínkami platby.
  3. Pokud máte na T-zones účet, přihlaste se a pokračujte bodem 7.
  4. Pokud účet na T-zones nemáte, vepište do formuláře svoje mobilní číslo a klikněte na ODESLAT ČÍSLO.
  5. Přijde Vám SMS zpráva s kódem.
  6. Vepište kód jako heslo do formuláře a klikněte na PŘIHLÁSIT.
  7. Objeví se Vám údaje o platbě, které potvrďte kliknutím na tlačítko ZAPLATIT.
  8. V té chvíli proběhne platba, o jejímž výsledku Vás informuje došlá SMS zpráva.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „M-platba“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.
 2. Platit kartou 15 Kč

  Platba kartou. Pro započetí platebního procesu prosím vyplňte kontrolní kód a stiskněte tlačítko "Zaplatit"

  Po proběhnutí platby budete přesměrováni zpět na tuto stránku, kde najdete odkaz ke stažení práce.


  Po odeslání kontrolního kódu budete přesměrováni do platební brány GP webpay, kde zadáte údaje potřebné pro platbu. Platbu dokončíte stisknutím tlačítka "ZAPLATIT".

  Akceptované karty: VISA, VISA Electron, V PAY, MasterCard, Maestro.

 3. Koupit za kredity - Kč >>> ZVÝHODNĚNÁ CENA!
  Jedním stiskem tlačítka, obratem a za výhodnou cenu!
 4. SMS platba (Slovensko) - 0,60€
  Stahovací kód k této práci získáte do několika minut se službou mobilního operátora Premium Rate SMS.
  Zašlete SMS zprávu ve tvaru: SEMmezera25389
  - na telefonní číslo: 8877
  Cena jedné SMS je 0,60€ včetně DPH. Pro využití SMS platby je třeba mít aktivovanou službu Premium Rate SMS. Službu technicky zajišťuje Advanced Telecom Services, s. r. o.
  SMS musí být ve formátu TEXT, bez diakritiky a bez formátování (tj. základní velikost a typ písma). Stahovací kód je použitelný pouze pro tuto práci a je platný až do uzavření okna internetového prohlížeče.
  Stahovací kód přijde obratem na mobil, je platný 24 hodin a lze jej zadat celkem dvakrát.
  Pro stažení této práce zadejte stahovací kód (bez uvozovek):


Důležité informace: Provedením mobilní platby, odesláním SMS, platbou kredity, platbou kartou nebo převodem z účtu souhlasíte s Podmínkami stahování.
Veškeré informace o platbách si můžete přečíst zde.
Máte při placení nebo stahování práce problém? Odpovědi na časté problémy najdete zde nebo kontaktujte naší podporu.

Diskuse