Seminarky.cz > Seminárky/Referáty > > Financování sociálního státu

Financování sociálního státu

Kategorie: Sociologie

Typ práce: Seminárky/referáty

Škola: Ostravská univerzita Fakulta sociálních studií, Ostrava - Mariánské Hory

Charakteristika: Seminární práce na téma financování sociálního státu si pokládá za cíl ukázat na dvou aktuálních příkladech z našeho běžného života, jakým způsobem je podkopáváno financování sociálního státu a poukazuje na rozevírání sociálních nůžek za přímé podpory veřejné správy, tedy státu. Práce byla zpracována pro kurzu Sociální stát a sociální klientela (vyučující Prof. PhDr. Jan Keller, CSc.) na oboru Sociální práce (1. ročník letní semestr).

Obsah

1.
Úvod
2.
Samoobslužné pokladny
3.
Outsourcing
4.
Závěr

Úryvek

"Již od pradávna je budoucnost člověka odkázána na to, že jedinec byl součástí společenství a soudržnost druhu byla nutností k přežití. Sociální stát tak můžeme chápat jako nějakou historickou kontinuitu. V rámci tlupy se silní dokázali postarat o obživu, obydlí a v neposlední řadě také o staré, nemocné či děti. Jedinec měl jen velmi malou šanci na přežití a již tak drsný život byl opravdu jen denním bojem o přežití. Tuto podobnost můžeme pozorovat i dnes. Ve světě, který stojí na rozcestí. Před cestou odvěké solidarity či solitérství zejména nadnárodních korporací, které odmítají nést svůj podíl na financování států. Myslím si, že pokud by byl sociální stát neustále nabouráván špatným financováním, může se situace ve společnosti zvrhnout i do takových konců, které vidíme v sociálně nepokojných oblastech našeho světa. Hořící ghetta, uplatnění síly zbraní apod.

Ve své práci jsem si vzala za cíl poukázat na dvou aktuálních příkladech z našeho běžného života jakým způsobem je podkopáváno financování sociálního státu a rozevírání sociálních nůžek za přímé podpory veřejné správy tedy státu.

I v minulých stoletích budil značný technický pokrok nevoli u pracujících. Nahrazení lidské práce stroji přijímali lidé vždy s obavami. Nižší celosvětová populace, další průmyslový rozvoj, rozvoj služeb, téměř žádná globální mobilita přesunu firem, dvě světové války mající za vliv snížení mužské populace a opětovnou obnovu zemí však stále poskytoval dostatek pracovních příležitostí pro takto postižené zejména dělnické profese.
V současném světě však cílená eliminace pracovní síly má přímo fatální důsledky. Na to, že celé výrobní procesy jsou přesouvány v rámci globálního světa do jeho různých konců jsme si už „zvykli“. Stále jsme však měli některá pracovní místa za jistá a více či méně nemobilní. Jako třeba oblast služeb či obchodu. Těžko můžeme přenést kadeřnictví do Číny za levnou pracovní silou a očekávat nápor evropských zákaznic. Bohužel tam, kde končí naše představivost, začíná fantazie nadnárodních podniků. Na příkladu, který chci tedy popisovat, uvidíme, že nám není nijak vzdálený a odehrává se přímo před našimi zraky.
Před několika málo roky vstoupily do našeho života nejrůznější hypermarkety. Byly motivovány různými daňovými úlevami a nákupem lukrativních městských pozemků často v jejich samotném centru. Tyto zápory měly být vyváženy alespoň tvorbou nových pracovních míst. Sice velice podprůměrně placených, ale vytvořených. Při pohledu zvenčí se to tak mohlo i jevit. Nekonečná řada pokladen to mohla naznačovat. Jiná věc je, zda je někdo viděl všechny v plném provozu. Každopádně tu byly a poskytovaly pracovní příležitost zejména pro ženy s nižším vzděláním či pro studenty."

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

 1. SMS platba (ČR) 15 Kč

  Platba prostřednictvím brány mobilního operátora. Pro započetí platebního procesu prosím vyplňte kontrolní kód a stiskněte tlačítko "Zaplatit"

  Po proběhnutí platby budete přesměrováni zpět na tuto stránku, kde najdete odkaz ke stažení práce.


  V případě potíží s realizací platby se neváhejte obrátit na infolinku poskytovatele služby, společnost Advanced Telecom Services s.r.o., na čísle +420 776 999 199

  Nápověda pro zákazníky Telefónica O2:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora Telefónica O2 a klikněte na POTVRDIT.
  2. Zobrazí se Vám informace, že SMS byla odeslána.
  3. Na mobilní telefon Vám bude doručena SMS zpráva s odkazem.
  4. Klikněte na odkaz v SMS zprávě, budete propojeni na platební bránu společnosti Telefónica O2. Zde potvrďte platbu.
  5. Na internetu se zobrazí výsledek proběhlé platby.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „O2 platba“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.

  Nápověda pro zákazníky Vodafone:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora Vodafone a klikněte na POTVRDIT.
  2. Dojde k přesměrování na Vodafone portál.
  3. Potvrďte Vaše mobilní číslo kliknutím na DALŠÍ. .
  4. Na Váš mobilní telefon přijde SMS zpráva s kódem.
  5. Zadejte tento kód do formuláře, klikněte na OK.
  6. Objeví se Vám údaje o platbě, kterou potvrďte kliknutím na POKRAČOVAT.
  7. V té chvíli proběhne platba, o jejímž výsledku Vás informuje došlá SMS zpráva.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „M-peněženka“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.

  Nápověda pro zákazníky T-mobile:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora T-mobile a klikněte na POTVRDIT.
  2. Dojde k přesměrování na T-mobile portál, potvrďte zde svůj souhlas s podmínkami platby.
  3. Pokud máte na T-zones účet, přihlaste se a pokračujte bodem 7.
  4. Pokud účet na T-zones nemáte, vepište do formuláře svoje mobilní číslo a klikněte na ODESLAT ČÍSLO.
  5. Přijde Vám SMS zpráva s kódem.
  6. Vepište kód jako heslo do formuláře a klikněte na PŘIHLÁSIT.
  7. Objeví se Vám údaje o platbě, které potvrďte kliknutím na tlačítko ZAPLATIT.
  8. V té chvíli proběhne platba, o jejímž výsledku Vás informuje došlá SMS zpráva.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „M-platba“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.
 2. Platit kartou 15 Kč

  Platba kartou. Pro započetí platebního procesu prosím vyplňte kontrolní kód a stiskněte tlačítko "Zaplatit"

  Po proběhnutí platby budete přesměrováni zpět na tuto stránku, kde najdete odkaz ke stažení práce.


  Po odeslání kontrolního kódu budete přesměrováni do platební brány GP webpay, kde zadáte údaje potřebné pro platbu. Platbu dokončíte stisknutím tlačítka "ZAPLATIT".

  Akceptované karty: VISA, VISA Electron, V PAY, MasterCard, Maestro.

 3. Koupit za kredity - Kč >>> ZVÝHODNĚNÁ CENA!
  Jedním stiskem tlačítka, obratem a za výhodnou cenu!
 4. SMS platba (Slovensko) - 0,60€
  Stahovací kód k této práci získáte do několika minut se službou mobilního operátora Premium Rate SMS.
  Zašlete SMS zprávu ve tvaru: SEMmezera26599
  - na telefonní číslo: 8877
  Cena jedné SMS je 0,60€ včetně DPH. Pro využití SMS platby je třeba mít aktivovanou službu Premium Rate SMS. Službu technicky zajišťuje Advanced Telecom Services, s. r. o.
  SMS musí být ve formátu TEXT, bez diakritiky a bez formátování (tj. základní velikost a typ písma). Stahovací kód je použitelný pouze pro tuto práci a je platný až do uzavření okna internetového prohlížeče.
  Stahovací kód přijde obratem na mobil, je platný 24 hodin a lze jej zadat celkem dvakrát.
  Pro stažení této práce zadejte stahovací kód (bez uvozovek):


Důležité informace: Provedením mobilní platby, odesláním SMS, platbou kredity, platbou kartou nebo převodem z účtu souhlasíte s Podmínkami stahování.
Veškeré informace o platbách si můžete přečíst zde.
Máte při placení nebo stahování práce problém? Odpovědi na časté problémy najdete zde nebo kontaktujte naší podporu.

Diskuse