Seminarky.cz > Seminárky/Referáty > > Internet - jsme si díky němu blíž? - esej

Internet - jsme si díky němu blíž? - esej

Kategorie: Počítače/informatika

Typ práce: Eseje

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Tato seminární práce se zamýšlí nad problematikou Internetu, jako prostředku komunikace, a jako hrozby odlidštění komunikace. Zabývá se významem informační revoluce a jejími dopady na běžného člověka.

Obsah

1.
Předmluva
2.
Internet
3.
Co nám přináší internet
4.
Shrnutí
5.
Návrh východiska

Úryvek

"Internet – jsme si díky němu blíž ?!

Žijeme v době, kdy ve světe vládne informační revoluce, v době, kdy slova jako Internet, či mobilní telefon jsou skloňovány ve všech pádech. Právě díky těmto prostředkům můžeme dnes v extrémně krátkém čase získat jakoukoli informaci, která se nám zamane. Ale nejde jen o získávání informací. Tyto technologie nám přináší nové obzory v oblasti mezilidské komunikace. Nové obzory se otevřeli v okamžiku, kdy Internet přestal být pouze záležitostí velkých firem a několika vyvolených, kteří sehnali modem a začali používat internet převážně ke komerčním účelům, ale otevřel se široké veřejnosti formou cenově velmi přívětivých nabídek a možností připojení se k této globální síti a hlavně velké popularizaci ve sdělovacích prostředcích. Vždyť jen na českém trhu už 6 firem nabízí připojení k Internetu zdarma (přesněji za cenu telefonních poplatků, které jsou relativně nízké). Tato možnost přilákala stovky nových uživatelů Internetu a dnes již každý druhý člověk má minimálně e-mail. Mimo levné připojení pomocí telefonní sítě měl vliv i silný tlak na firmy, které musely držet krok s dobou a proto si zřídili přípojky Internetu a začali pomocí něj nabízet různé služby. Ať už to byli katalogy, prezentace nebo přímo interaktivní obchody.
Pokud se tedy pokusíme tohle všechno nějak shrnout, dá se říci, že v poslední době čím dál tím víc lidí po celém světě má přístup k Internetu. Nyní bych se však rád zamyslel nad otázkou z nadpisu. Tedy jsme si skutečně díky Internetu blíž?

Co nám přináší Internet
V naší uspěchané době velice často vyvstává problém: “Jak co nejrychleji doručit ten či onen dokument”, či “Jak co nejefektivněji předat tato data do naší pobočky na druhé straně republiky”, nebo “Jak zařídit, aby si nás potenciální zákazník všimnul”. A právě Internet je schopen na tyto otázky odpovědět. Vezměme si například elektronickou poštu, chcete-li e-mail. Je to jedna z nejrozšířenějších služeb sítě Internet a jak je asi jasné, stará se o přenos pošty (dokumentů a některých příloh) od odesilatele příjemci. Je to v podstatě analogie běžné pozemní pošty, kdy vezmete obálku, vložíte do ní list popsaného papíru, napíšete adresu, nalepíte známku a pošlete do širého světa. Jenže při kvalitě běžné pošty brzy narazíte na to, že zásilka jde i několik dní, navíc se často stane, že se zásilka ztratí, poškodí či něco podobného. To se u e-mailů stát nemůže. Jejich doručovací doba se na místo dní pohybuje v řádu minut (někdy jen sekund), navíc spolehlivost je celkem vysoká a co je nejlepší, není potřeba žádná známka. Na druhou stranu však nelze zapomenout na tu krásnou chvíli, kdy dostanete od své milé (či milého) rukou psaný dopis na voňavém papíře. Taková věc se prostě e-mailem nahradit nedá, i když dnes se s tímto jevem můžeme setkat celkem často. A zde je právě ten rozpor, o kterém je otázka v nadpisu. Mladí lidé, kteří “propadli” kouzlu Internetu, pomalu začínají opouštět všechno to, co bylo běžné a neodmyslitelné. Řada z nich už nedokáže napsat své milé krásný romantický dopis jinak než přes e-mail, či formou SMS zprávy. Ano je pravdou, že tak šetří nervi své drahé polovičce, ale kde je styl. I když e-maily nejsou tím hlavním zdrojem odosobnění komunikace mezi lidmi způsobené Internetem. Přeci jen i běžný dopis je jen shluk znaků. Větším problémem jsou různé chaty, IRC, talky a podobné komunikační systémy. Tyto systémy jsou založeny na komunikaci dvou či více lidí pomocí jistého zprostředkovatelského nástroje."

Poznámka

Práce obsahuje obrázek.

Vlastnosti

Náhled

STÁHNOUT PRÁCI

 1. SMS platba (ČR) 15 Kč

  Platba prostřednictvím brány mobilního operátora. Pro započetí platebního procesu prosím vyplňte kontrolní kód a stiskněte tlačítko "Zaplatit"

  Po proběhnutí platby budete přesměrováni zpět na tuto stránku, kde najdete odkaz ke stažení práce.


  V případě potíží s realizací platby se neváhejte obrátit na infolinku poskytovatele služby, společnost Advanced Telecom Services s.r.o., na čísle +420 776 999 199

  Nápověda pro zákazníky Telefónica O2:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora Telefónica O2 a klikněte na POTVRDIT.
  2. Zobrazí se Vám informace, že SMS byla odeslána.
  3. Na mobilní telefon Vám bude doručena SMS zpráva s odkazem.
  4. Klikněte na odkaz v SMS zprávě, budete propojeni na platební bránu společnosti Telefónica O2. Zde potvrďte platbu.
  5. Na internetu se zobrazí výsledek proběhlé platby.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „O2 platba“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.

  Nápověda pro zákazníky Vodafone:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora Vodafone a klikněte na POTVRDIT.
  2. Dojde k přesměrování na Vodafone portál.
  3. Potvrďte Vaše mobilní číslo kliknutím na DALŠÍ. .
  4. Na Váš mobilní telefon přijde SMS zpráva s kódem.
  5. Zadejte tento kód do formuláře, klikněte na OK.
  6. Objeví se Vám údaje o platbě, kterou potvrďte kliknutím na POKRAČOVAT.
  7. V té chvíli proběhne platba, o jejímž výsledku Vás informuje došlá SMS zpráva.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „M-peněženka“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.

  Nápověda pro zákazníky T-mobile:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora T-mobile a klikněte na POTVRDIT.
  2. Dojde k přesměrování na T-mobile portál, potvrďte zde svůj souhlas s podmínkami platby.
  3. Pokud máte na T-zones účet, přihlaste se a pokračujte bodem 7.
  4. Pokud účet na T-zones nemáte, vepište do formuláře svoje mobilní číslo a klikněte na ODESLAT ČÍSLO.
  5. Přijde Vám SMS zpráva s kódem.
  6. Vepište kód jako heslo do formuláře a klikněte na PŘIHLÁSIT.
  7. Objeví se Vám údaje o platbě, které potvrďte kliknutím na tlačítko ZAPLATIT.
  8. V té chvíli proběhne platba, o jejímž výsledku Vás informuje došlá SMS zpráva.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „M-platba“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.
 2. Platit kartou 15 Kč

  Platba kartou. Pro započetí platebního procesu prosím vyplňte kontrolní kód a stiskněte tlačítko "Zaplatit"

  Po proběhnutí platby budete přesměrováni zpět na tuto stránku, kde najdete odkaz ke stažení práce.


  Po odeslání kontrolního kódu budete přesměrováni do platební brány GP webpay, kde zadáte údaje potřebné pro platbu. Platbu dokončíte stisknutím tlačítka "ZAPLATIT".

  Akceptované karty: VISA, VISA Electron, V PAY, MasterCard, Maestro.

 3. Koupit za kredity - 10 Kč >>> ZVÝHODNĚNÁ CENA!
  Jedním stiskem tlačítka, obratem a za výhodnou cenu!
  JEN PRO REGISTROVANÉ UŽIVATELE
  Cena za stažení je pouze 180 kreditů (=10Kč).
 4. SMS platba (Slovensko) - 0,60€
  Stahovací kód k této práci získáte do několika minut se službou mobilního operátora Premium Rate SMS.
  Zašlete SMS zprávu ve tvaru: SEMmezera1224
  - na telefonní číslo: 8877
  Cena jedné SMS je 0,60€ včetně DPH. Pro využití SMS platby je třeba mít aktivovanou službu Premium Rate SMS. Službu technicky zajišťuje Advanced Telecom Services, s. r. o.
  SMS musí být ve formátu TEXT, bez diakritiky a bez formátování (tj. základní velikost a typ písma). Stahovací kód je použitelný pouze pro tuto práci a je platný až do uzavření okna internetového prohlížeče.
  Stahovací kód přijde obratem na mobil, je platný 24 hodin a lze jej zadat celkem dvakrát.
  Pro stažení této práce zadejte stahovací kód (bez uvozovek):


Důležité informace: Provedením mobilní platby, odesláním SMS, platbou kredity, platbou kartou nebo převodem z účtu souhlasíte s Podmínkami stahování.
Veškeré informace o platbách si můžete přečíst zde.
Máte při placení nebo stahování práce problém? Odpovědi na časté problémy najdete zde nebo kontaktujte naší podporu.

Diskuse