Seminarky.cz > Maturitní otázky > > > James Joyce: Evelina - maturitní otázka 8/9

James Joyce: Evelina - maturitní otázka 8/9


Kategorie: Angličtina

Typ práce: Maturitní otázky

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Práce se ve vší stručnosti zabývá dějem jedné z povídek z Dubliňanů od Jamese Joyce. Nejvíce prostoru je věnováno charakteristice hlavní postavy - Evelíny a popisu jejího trpkého života. Poté je charakterizován Evelinin introvertní otec a námořník Frank, do kterého je dívka zamilovaná. Předchozí maturitní otázku naleznete zde Ernest Hemingway - maturitní otázka 7/9, následující Praha - maturitní otázka 9/9.

Obsah

1.
Povídka z Dubliňanů
2.
Charakteristika Eveliny a děj
3.
Charakteristika Evelinina otce
4.
Charakteristika Franka

Úryvek


• Eveline was written by James Joyce. We find it in Dubliners where is 15 stories about inhabitant.
• Eveline is a young woman of about nineteen years of age. She sits by her window and waits to leave home. Her mother has died as has her older brother Ernest. She has work and she have to give money to her father. Her father probably spends the money. She has fallen for a sailor named Frank who promises to take her with him to Buenos Aires. Before leaving to meet Frank, she hears her mother. Eveline promises she made to her mother to look after the home and she can’t go with Frank and she remains in Dublin.
• Eveline’s father is a very bitter person, probably alcoholic too, who has problems expressing his feelings. He doesn’t know how to say what he really means and thinks. This is why Eveline sometimes fears him.
• Frank is an honest, manly and open-hearted person who is interested in music and idealized by Eveline because he was the first person to take her out of her everyday life and show her something new and exciting."

Poznámka

Maturitní otázka z angličtiny - britská literatura. Velmi krátké! (Odříkání tohoto textu nezabere ani pět minut.)
Jazyk, kterým autorka píše, je spíše czenglish než english. Je zde dost chyb, podivných neanglických obratů a snad omylem jsou vynechána i některá slova.

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x4a87fa7f30202.zip (7 kB)
Nezabalený formát:
Evelina_Joyce.doc (24 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse