Seminarky.cz > Životopisy > > > John Fitzgerald Kennedy

John Fitzgerald Kennedy

Kategorie: Humanitní a ekonomické obory

Typ práce: Životopisy

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Práce přibližuje soukromý i veřejný život amerického prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho. Otevírá se uvedením základních životopisných údajů a nastíněním složitosti Kennedyho osobnosti a poté vykresluje jeho dětství a krátce také období studií. Sleduje dále Kennedyho vztah s Jacqueline Bouvierovou od seznámení po manželská léta a rovněž jeho politickou cestu prezidentskými kampaněmi počínaje a štědrým financováním kosmického výzkumu konče. Závěrečná pasáž je určena popisu atentátu na Kennedyho, jeho průběhu a následného vyšetřování. Součástí práce je úryvek z Kennedyho knihy Profil odvahy.

Obsah

1.
Stručné životopisné údaje
2.
Dětství a rodiče Kennedyho
3.
Studium
4.
Nemoci
5.
Manželka Jacqueline Bouvier-Kennedyová
6.
Kniha Profily odvahy
6.1.
Úryvek z knihy
7.
Rozhodnutí stát se prezidentem
8.
Prezident USA
9.
Kennedyho kosmické středisko
10.
Atentát na Johna Fitzgeralda Kennedyho
10.1.
Cesta do Dallasu
10.2.
Výstřel
10.3.
Obvinění a vražda Lee Harveyho Oswalda
10.4.
Nejasné závěry

Úryvek

"Narodil se 29. května 1917, zemřel 22. listopadu 1963.
Často se podepisoval svými iniciálami JFK. Byl 35. prezidentem Spojených Států.
Funkční období – 20. ledna 1961 – 22. listopadu 1963.
Jeho manželkou byla Jacqueline Bouvierová.
Pro veřejnost to byl mladý, hezký, sympatický člověk. Jeho reprezentativní vzhled prý okouzloval 90 %žen amerického národa. V soukromém životě byl nepříliš věrný manžel a oddaný syn. To vše však vystihuje jen velmi málo z nesmírně složité a rozporuplné povahy Kennedyho, která byla z velké podstaty nepříliš šťastně utvářena v dětství jeho poněkud přísnou a necitlivou matkou Rose Fitzgerald Kennedyovou. Měl celkem osm mladších sourozenců a jednoho staršího bratra. Jeho otec Joe byl ctižádostivý a nevěrný, jako všichni jeho předkové. Dokázal jen svou přítomností přimět své potomky k mimořádnému úsilí, které sledovalo jediný cíl: zavděčit se otci. Vychoval své děti k mimořádné ctižádosti, soutěživosti a snaze za každou cenu vyhrát. Johnova matka, zbožná katolička Rose na něj neměla o nic menší nároky. Prý své děti nevychovávala, nepečovala o ně, jen je spravovala, vštěpovala jim dobré návyky a ráda tělesně trestala.
V domácnosti Kennedyů na Abbotsford Road v Brooklyne v Bostonu se lidé k sobě chovali slušně, ale v pravém slova smyslu se nemilovali, jen existovali vedle sebe. Děti mezi sebou soutěžily o přízeň rodičů.
Mladý John studoval v na high school v Londýně a pak na univerzitě v Princetonu, ze které musel odejít kvůli onemocnění žloutenkou. Poté navštěvoval Harvardskou univerzitu od podzimu 1936, kde si poranil záda při hraní fotbalu. Během studia rád cestoval do Evropy. Absolventem se stal v červnu 1940.
Jeho vědecká práce na téma „Proč Anglie spala „(zaměřená na kritiku britských stanovisek vůči Mnichovské dohodě) se stala bestsellerem. V roce 1941 nastoupil přes svůj nedobrý zdravotní stav do armády v hodnosti podporučíka. Během celého dětství a dospívání prodělal snad všechny dětské nemoci. Lze říci, že s menšími či většími přestávkami měl nějaké potíže pořád. Později lékaři zjistili, že trpí Addisonovou nemocí, která mu pomalu, ale jistě poškozovala ledviny a imunitní systém a donutila ho léčit se injekcemi. Také měl po válce problémy se zády a prodělal několik operací.
12. srpna 1944 tragicky zahynul jeho starší bratr Joe v letenské vojenské akci a John zaujal jeho místo. V roce 1947 se stal – ve svých 29 letech – senátorem.

Svou budoucí manželku Jackie poznal v květnu 1951 na večeři u manželů Barlettových. Oba na sebe navzájem působili sympatickým dojmem, ale rozloučili se bez jakýchkoli slibů do budoucna. V té době se totiž Kennedy intimně stýkal s krásnou Audrey Hepburnovou a o něco později s blonďatou superrstar Marylin Monroeovou. Jako každý hezký muž byl obletován i mnoha dalšími, a sklony k flirtování prý zdědil po svém otci.“Zlé jazyky“ dokonce tvrdily, že měl poměr i s pěti ze svých šesti sekretářek. To snad byla ale jen fáma.
S Jackie se zasnoubil až 23. června a 12. září se v kostele Panny Marie v New Portu vzali. Jackie byla elegantní brunetka,okouzlující,vtipná,i když ne tak vyzývavá jako milenky na které byl JFK zvyklý. Pocházela stejně jako on z irské majetné rodiny. Její matka Janet také nevěnovala svým dětem mnoho času a její otec „Černý Jack“který měl sice své dvě dcery – Jackie a Lee – opravdu rád,se nechvalně proslavil svými zálety a skandály.K dobré pohodě v rodině rozhodně nepřispěla skutečnost,že se Janet s Jackem v roce 1937 rozvedla a vzala si Hugha Duddleye Auchinclosse, který stál na společenském žebříčku výše než „Černý Jack.“
Když se novomanželé Kennedyovi nastěhovali do Bílého domu, Jackie celé zařízení vkusně přestavěla, nebyla však typickou ženou v domácnosti a ačkoli se na veřejnosti vždy perfektně ovládala stejně jako její manžel, občas mezi nimi probíhaly i velmi bouřlivé hádky.
Na podzim roku 1954 prodělal John složitou operaci páteře, která ho téměř stála život. Jeho manželka mu v té době byla velkou oporou a starala se o něho v době
Jeho zotavování. Během tohoto období napsal John svou první knihu nazvanou „Profily odvahy“, která byla oceněna Pulizerovou cenou."

Poznámka

Text není výrazněji členěn. Součástí práce jsou dvě drobné fotografie bez informační hodnoty.
V textu je místo Pulitzerova cena uvedena Pulizerova a Marylin Monroe místo Marilyn Monroe.

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

 1. SMS platba (ČR) 15 Kč

  Platba prostřednictvím brány mobilního operátora. Pro započetí platebního procesu prosím vyplňte kontrolní kód a stiskněte tlačítko "Zaplatit"

  Po proběhnutí platby budete přesměrováni zpět na tuto stránku, kde najdete odkaz ke stažení práce.


  V případě potíží s realizací platby se neváhejte obrátit na infolinku poskytovatele služby, společnost Advanced Telecom Services s.r.o., na čísle +420 776 999 199

  Nápověda pro zákazníky Telefónica O2:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora Telefónica O2 a klikněte na POTVRDIT.
  2. Zobrazí se Vám informace, že SMS byla odeslána.
  3. Na mobilní telefon Vám bude doručena SMS zpráva s odkazem.
  4. Klikněte na odkaz v SMS zprávě, budete propojeni na platební bránu společnosti Telefónica O2. Zde potvrďte platbu.
  5. Na internetu se zobrazí výsledek proběhlé platby.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „O2 platba“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.

  Nápověda pro zákazníky Vodafone:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora Vodafone a klikněte na POTVRDIT.
  2. Dojde k přesměrování na Vodafone portál.
  3. Potvrďte Vaše mobilní číslo kliknutím na DALŠÍ. .
  4. Na Váš mobilní telefon přijde SMS zpráva s kódem.
  5. Zadejte tento kód do formuláře, klikněte na OK.
  6. Objeví se Vám údaje o platbě, kterou potvrďte kliknutím na POKRAČOVAT.
  7. V té chvíli proběhne platba, o jejímž výsledku Vás informuje došlá SMS zpráva.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „M-peněženka“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.

  Nápověda pro zákazníky T-mobile:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora T-mobile a klikněte na POTVRDIT.
  2. Dojde k přesměrování na T-mobile portál, potvrďte zde svůj souhlas s podmínkami platby.
  3. Pokud máte na T-zones účet, přihlaste se a pokračujte bodem 7.
  4. Pokud účet na T-zones nemáte, vepište do formuláře svoje mobilní číslo a klikněte na ODESLAT ČÍSLO.
  5. Přijde Vám SMS zpráva s kódem.
  6. Vepište kód jako heslo do formuláře a klikněte na PŘIHLÁSIT.
  7. Objeví se Vám údaje o platbě, které potvrďte kliknutím na tlačítko ZAPLATIT.
  8. V té chvíli proběhne platba, o jejímž výsledku Vás informuje došlá SMS zpráva.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „M-platba“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.
 2. Platit kartou 15 Kč

  Platba kartou. Pro započetí platebního procesu prosím vyplňte kontrolní kód a stiskněte tlačítko "Zaplatit"

  Po proběhnutí platby budete přesměrováni zpět na tuto stránku, kde najdete odkaz ke stažení práce.


  Po odeslání kontrolního kódu budete přesměrováni do platební brány GP webpay, kde zadáte údaje potřebné pro platbu. Platbu dokončíte stisknutím tlačítka "ZAPLATIT".

  Akceptované karty: VISA, VISA Electron, V PAY, MasterCard, Maestro.

 3. Koupit za kredity - Kč >>> ZVÝHODNĚNÁ CENA!
  Jedním stiskem tlačítka, obratem a za výhodnou cenu!
 4. SMS platba (Slovensko) - 0,60€
  Stahovací kód k této práci získáte do několika minut se službou mobilního operátora Premium Rate SMS.
  Zašlete SMS zprávu ve tvaru: SEMmezera22627
  - na telefonní číslo: 8877
  Cena jedné SMS je 0,60€ včetně DPH. Pro využití SMS platby je třeba mít aktivovanou službu Premium Rate SMS. Službu technicky zajišťuje Advanced Telecom Services, s. r. o.
  SMS musí být ve formátu TEXT, bez diakritiky a bez formátování (tj. základní velikost a typ písma). Stahovací kód je použitelný pouze pro tuto práci a je platný až do uzavření okna internetového prohlížeče.
  Stahovací kód přijde obratem na mobil, je platný 24 hodin a lze jej zadat celkem dvakrát.
  Pro stažení této práce zadejte stahovací kód (bez uvozovek):


Důležité informace: Provedením mobilní platby, odesláním SMS, platbou kredity, platbou kartou nebo převodem z účtu souhlasíte s Podmínkami stahování.
Veškeré informace o platbách si můžete přečíst zde.
Máte při placení nebo stahování práce problém? Odpovědi na časté problémy najdete zde nebo kontaktujte naší podporu.

Diskuse