Seminarky.cz > Životopisy > > > Joseph Goebbels

Joseph Goebbels

Kategorie: Humanitní a ekonomické obory

Typ práce: Životopisy

Škola: NEWTON College, a. s., Brno

Charakteristika: Práce přináší životopis Josepha Goebbelse. Následně je jeho život zhodnocen z pohledu autorky. Tato práce se nesnaží propagovat nacismus, pouze se snaží nahlížet na osobnost Josepha Goebbelse z čistě psychologického hlediska.

Obsah

1.
Úvod a metodika
2.
Životopis
3.
Osobní zhodnocení

Úryvek

"V roce 1921 zakončil své studium úspěšným složením doktorandských zkoušek (jeho doktorská práce byla o Wilhelmu von Schützovi, romantickém romanopisci z 18. století). Po dokončení studia se pokoušel psát beletrii a publikovat, ale tato jeho činnost nebyla příliš úspěšná, protože o jeho rukopisy neměl nikdo zájem, z čehož, poněkud překvapivě, obviňoval židy. V pozdějších letech sepsal polo-autobiografický román Michael. Po tomto románu publikoval dvě veršované hry a sbírky romantické poezie.
Vzhledem k jeho neúspěchům na poli spisovatelském, pracoval Goebbels jako bankovní úředník a vyvolávač na burze, kde se postupem času a s vhodnou literaturou, kterou četl, začaly formovat jeho zásadní politické myšlenky a názory ovlivněny těmi nejznámějšími jmény jako byl Friedrich Nietzsche a Houston Stewart Chamberlain (který byl proslulý svou germanofilií a je označován za zakladatele rasistických teorií v Německu).
Ve svých 27 letech, v roce 1924, se stal pobočníkem a osobním sekretářem Gregoru Strasserovi (německý nacistický politik a jeden ze zakladatelů NSDAP ((Nationalsozialistische Deutsche Arbeiterpartei - Národně socialistická německá dělnická strana)), později v roce 1934 zavražděn berlínským Gestapem v takzvané Noci dlouhých nožů, kdy Hitler nechal na rozkaz zabít všechny nacistické příslušníky, kteří se ideově odkláněli od Hitlerova budoucího záměru a kteří byli jednak členy SA a druhak byli označováni za možné potencionální pučisty na Hitlera, čímž by se dostali na jeho místo) a zároveň, spolu s touto pozicí vstoupil do strany NSDAP. V tom samém roce na sebe Goebbels již více upozornil politickou publicistikou. Sepsal knihy „Dopisy současníkům“ a „Druhá revoluce“. O dva roky později se Gregor Strasser seznámil s Afolfem Hitlerem a tímto rokem započala jejich vzájemná spolupráce. V témže roce (1926) začal Josef Goebbels publikovat v jím zřízeném deníku Der Angriff jakožto publicista. Mnohé hlasy a názory se shodují na tom, že tímto krokem (a seznámením s Hitlerem) nastartoval Goebbels svou kariéru, jakožto nejvyšší (a nejbližší) Hitlerův propagandista.
Což potvrzuje i fakt, že přes počáteční neshody Gobbelse s Hitlerem (Goebbels chtěl bojovat hlavně proti kapitalistům, kdežto Hitlerův boj byl primárně zaměřen na židy), jmenoval Hitler Goebbelse Gauleiterem (stranický vůdce) Berlína. Tímto se Hitler chtěl přesvědčit o oddanosti, kterou mu Goebbels za pozici stranického vůdce přislíbil. Toto byla pro Goebbelse opravdová výzva, neboť v té době byla NSDAP v socialistickém Berlíně zakázána. Využil tedy všech finančních prostředků pro počátky své propagandistické kariéry. Založil již zmíněný Der Angriff (Útok) a pomocí jeho skvěle formulovaných myšlenek a názorů vymohl „znovuzrození“ NSDAP v Berlíně.
Po tomto Goebbelsově úspěchu byl jmenován Hitlerem v roce 1929 Říšským vedoucím propagandy a o čtyři roky později se stává Ministrem lidové osvěty a propagandy, což mu dává moc nad vším tiskem, rozhlasem a celkovou kulturou němců, kterým svým zdatným řečnickým umem neustále podsouval rasistické předsudky a nenávist k židům. V tom samém roce, 1933, došlo k prvnímu pálení židovské literatury a dalších knížek a textů, které nacistům nevyhovovaly. Často byly také pořádány hony na židovské synagogy, které Goebbels nechával vypálit a hasil pouze ty budovy, které s židy neměly nic společného. Z tohoto důvodu se Goebbelsovi přiřadila přezdívka Dr. Žhář. Goebbelsova nenávist k židům pod silným Hitlerovým vlivem rostla do neúměrných výšin a Goebbels jednoho dne přišel s myšlenkou označování židů. Vymyslelo se tedy, že každý žid bude povinně nosit žlutou Davidovu hvězdu s nápisem JUDE uprostřed. Toto byl velmi zlomový okamžik pro židovské obyvatele Německa.
Goebbels, ačkoliv se to nemuselo nijak zdát, měl bohatý milostný život a do roku 1931 si spíše užíval různých záletů a povyražení spojených s jeho funkcí. Jeho údajnou první láskou byla židovská dívka Anna Stahlhermová se kterou později udržoval pouze přátelské styky. Goebbels si za svou ženu vybral Magdu Quandt (která v době počáteční známosti s Goebbelsem byla již rozvedena s mnohem starším podnikatelem dr. Güntherem Quandtem, z jejichž svazku měla syna Haralda Quandta) a na svatbě jim roku 1931 šel za svědka právě Hitler. S Goebbelsem si postupně pořídili celkem 6 dětí – Helgu, Hildu, Helmuta, Holde, Heddu a Heide.
O šťastném manželství lze jen pochybovat, protože Goebbels i po uzavření manželského svazku míval různé románky a zálety, které mu jeho žena Magda s velkou dávkou tolerance dlouho trpěla. Nejznámějším románkem je určitě ten s Lídou Baarovou, českou herečkou z Prahy, jejíž původní jméno bylo Ludmila Babková. S Baarovou se Goebbels poprvé potkal v roce 1936 a jejich vztah trval až do roku 1938. Mnozí tvrdí, že byl do Baarové „až po uši“ zamilován. Což nám mohou dokázat i gesta, která chtěl Goebbels"

Poznámka

Práce je určena do předmětu Sociální psychologie. Obsahuje ilustraci o rozsahu cca 1 strany.

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

 1. SMS platba (ČR) 15 Kč

  Platba prostřednictvím brány mobilního operátora. Pro započetí platebního procesu prosím vyplňte kontrolní kód a stiskněte tlačítko "Zaplatit"

  Po proběhnutí platby budete přesměrováni zpět na tuto stránku, kde najdete odkaz ke stažení práce.


  V případě potíží s realizací platby se neváhejte obrátit na infolinku poskytovatele služby, společnost Advanced Telecom Services s.r.o., na čísle +420 776 999 199

  Nápověda pro zákazníky Telefónica O2:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora Telefónica O2 a klikněte na POTVRDIT.
  2. Zobrazí se Vám informace, že SMS byla odeslána.
  3. Na mobilní telefon Vám bude doručena SMS zpráva s odkazem.
  4. Klikněte na odkaz v SMS zprávě, budete propojeni na platební bránu společnosti Telefónica O2. Zde potvrďte platbu.
  5. Na internetu se zobrazí výsledek proběhlé platby.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „O2 platba“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.

  Nápověda pro zákazníky Vodafone:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora Vodafone a klikněte na POTVRDIT.
  2. Dojde k přesměrování na Vodafone portál.
  3. Potvrďte Vaše mobilní číslo kliknutím na DALŠÍ. .
  4. Na Váš mobilní telefon přijde SMS zpráva s kódem.
  5. Zadejte tento kód do formuláře, klikněte na OK.
  6. Objeví se Vám údaje o platbě, kterou potvrďte kliknutím na POKRAČOVAT.
  7. V té chvíli proběhne platba, o jejímž výsledku Vás informuje došlá SMS zpráva.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „M-peněženka“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.

  Nápověda pro zákazníky T-mobile:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora T-mobile a klikněte na POTVRDIT.
  2. Dojde k přesměrování na T-mobile portál, potvrďte zde svůj souhlas s podmínkami platby.
  3. Pokud máte na T-zones účet, přihlaste se a pokračujte bodem 7.
  4. Pokud účet na T-zones nemáte, vepište do formuláře svoje mobilní číslo a klikněte na ODESLAT ČÍSLO.
  5. Přijde Vám SMS zpráva s kódem.
  6. Vepište kód jako heslo do formuláře a klikněte na PŘIHLÁSIT.
  7. Objeví se Vám údaje o platbě, které potvrďte kliknutím na tlačítko ZAPLATIT.
  8. V té chvíli proběhne platba, o jejímž výsledku Vás informuje došlá SMS zpráva.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „M-platba“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.
 2. Platit kartou 15 Kč

  Platba kartou. Pro započetí platebního procesu prosím vyplňte kontrolní kód a stiskněte tlačítko "Zaplatit"

  Po proběhnutí platby budete přesměrováni zpět na tuto stránku, kde najdete odkaz ke stažení práce.


  Po odeslání kontrolního kódu budete přesměrováni do platební brány GP webpay, kde zadáte údaje potřebné pro platbu. Platbu dokončíte stisknutím tlačítka "ZAPLATIT".

  Akceptované karty: VISA, VISA Electron, V PAY, MasterCard, Maestro.

 3. Koupit za kredity - Kč >>> ZVÝHODNĚNÁ CENA!
  Jedním stiskem tlačítka, obratem a za výhodnou cenu!
 4. SMS platba (Slovensko) - 0,60€
  Stahovací kód k této práci získáte do několika minut se službou mobilního operátora Premium Rate SMS.
  Zašlete SMS zprávu ve tvaru: SEMmezera23709
  - na telefonní číslo: 8877
  Cena jedné SMS je 0,60€ včetně DPH. Pro využití SMS platby je třeba mít aktivovanou službu Premium Rate SMS. Službu technicky zajišťuje Advanced Telecom Services, s. r. o.
  SMS musí být ve formátu TEXT, bez diakritiky a bez formátování (tj. základní velikost a typ písma). Stahovací kód je použitelný pouze pro tuto práci a je platný až do uzavření okna internetového prohlížeče.
  Stahovací kód přijde obratem na mobil, je platný 24 hodin a lze jej zadat celkem dvakrát.
  Pro stažení této práce zadejte stahovací kód (bez uvozovek):


Důležité informace: Provedením mobilní platby, odesláním SMS, platbou kredity, platbou kartou nebo převodem z účtu souhlasíte s Podmínkami stahování.
Veškeré informace o platbách si můžete přečíst zde.
Máte při placení nebo stahování práce problém? Odpovědi na časté problémy najdete zde nebo kontaktujte naší podporu.

Diskuse