Seminarky.cz > Seminárky/Referáty > > Komunikace s nenarozeným dítětem

Komunikace s nenarozeným dítětem

Kategorie: Základy společenských věd

Typ práce: Seminárky/referáty

Škola: Vyšší odborná škola mezinárodního obchodu a Obchodní akademie, Jablonec nad Nisou, Horní náměstí 15, příspěvková organizace, Jablonec nad Nisou

Charakteristika: Práce analyzuje psychický a fyzický vývoj plodu a zkoumá jak může prenatální vývoj ovlivnit další život dítě. Věnuje se hmatu, chuti, sání, sluchu, řeči, inteligenci a učení. Dále se zabývá možností komunikace s nenarozeným dítětem a pocity, které mohou nenarozené děti pociťovat.

Obsah

1.
Komunikace s nenarozeným dítětem
2.
Fyzický a duševní vývoj plodu
2.1
Hmat
2.2
Chuť
2.3
Sání
2.4
Sluch
2.5
Řeč
2.6
Inteligence
2.7
Učení
3.
Pocity nenarozených dětí
4.
Úvaha

Úryvek

"Sluch

Ve 20. týdnu je sluchový aparát plně funkční. Těhotné potvrzují, že plod například při filmech plných násilí a střelby vykazuje obvykle hyperaktivitu. Je nutné si uvědomit, že uvnitř lůna může být náhlý hluk přicházející zvnějšku děsivý. Tuto skutečnost zaznamenávají lékaři pomocí ultrazvuku. Dá se očekávat, že dítě vystavované nadměrnému hluku a děsu ze zvuků vně lůna se přinese na svět nervozitu. V životě ho pak každý zvuk snadno vyleká a vyvolá nervózní reakce.

Řeč

Ve Skandinávii pomocí akustické technologie objevili, že plod přijímá a registruje znaky řeči přenášené k němu od matky. Schopnost učit se jazyku v lůně byla zjištěna na extrémně předčasně narozených dětech, jejichž intonace pláče, rytmus a ostatní charakteristiky řeči byly shodné s matčinými.Tentýž tým výzkumníků také poukázal na to, že novorozenci němých matek nepláčou, nebo jen divně. Usuzuje se, že jim chybí ony „lekce„ v lůně. Toto zjištění by mělo vést zdravé matky k tomu, aby s nenarozeným děťátkem co nejčastěji mluvily a komunikovaly s okolím, protože z této komunikace se dítě učí.

Inteligence

Tradiční pojetí upíralo nenarozeným dětem inteligenci, protože ji přisuzovalo výhradně funkci mozku. Dnes je již známo, že systém inteligence leží mimo fyzické hranice mozku. Hormony přenášející signály cirkulují tělem už měsíc po početí a hypothalamus, jenž pracuje ve spojení se žlázami s vnitřní sekrecí, je plně diferenciovaný po stu dní od početí. Inteligentní komunikační síť hormonů a jiných chemických procesů je tedy velmi brzy vybudována a plně zorganizována.

Učení

V poslední době přibývá také řada důkazů o schopnosti učit se v prenatálním věku. Jedním druhem učení je přivyknutí. Například novorozenci projevovaly zájem o stejnou pohádku, jakou jim matka čítala, když byli v lůně, o jinou pohádku zájem nejevili. Stejně jako to dělají všechny děti v pozdějším věku, vyžadovaly tu, kterou znaly.

Pocity nenarozených dětí

Přítomnost citu se potvrzuje výpovědí osob regresovaných do předporodního období, kdy zažívali plnou škálu citů od radosti po smutek a zlobu. Stres matky během těhotenství může vést k vážným poruchám počínaje abnormálními končetinami až k narození mrtvého dítěte. I negativní přístup k těhotenství může vést k význačným fyzickým abnormalitám. Napětí, stres, a manželské problémy jsou úzce spjaty s nemocností dětí, jejích neurologickými disfunkcemi, opožděným vývojem a poruchami chování. Vztah mezi matkou a dítětem v lůně je jeden z nejdůležitějších základních kamenů pro příští vztahový a citový život dítěte. Co se děje v matce, děje se i v dítěti. Dítě nerozlučně s matkou spojené s ní prožívá radost i smutek, únavu i energii.
Problematický vztah mezi matkou a dítětem začne už někdy před narozením. Dítě ví, co k němu matka cítí, a na její odmítavý postoj reaguje hněvem. Nechce k ní, nenávidí ji. Rebeluje tím, že nejí, zadržuje stolici, později nekontroluje moč, je zlostné a hněvivé. To ovšem vyvolává další negativní odezvu, a tak se dítě stává zlým, nezkrotným, nepolepšitelným, problematickým. Bohužel viníme dítě, a ne pravého viníka: matku."

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

 1. SMS platba (ČR) 15 Kč

  Platba prostřednictvím brány mobilního operátora. Pro započetí platebního procesu prosím vyplňte kontrolní kód a stiskněte tlačítko "Zaplatit"

  Po proběhnutí platby budete přesměrováni zpět na tuto stránku, kde najdete odkaz ke stažení práce.


  V případě potíží s realizací platby se neváhejte obrátit na infolinku poskytovatele služby, společnost Advanced Telecom Services s.r.o., na čísle +420 776 999 199

  Nápověda pro zákazníky Telefónica O2:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora Telefónica O2 a klikněte na POTVRDIT.
  2. Zobrazí se Vám informace, že SMS byla odeslána.
  3. Na mobilní telefon Vám bude doručena SMS zpráva s odkazem.
  4. Klikněte na odkaz v SMS zprávě, budete propojeni na platební bránu společnosti Telefónica O2. Zde potvrďte platbu.
  5. Na internetu se zobrazí výsledek proběhlé platby.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „O2 platba“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.

  Nápověda pro zákazníky Vodafone:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora Vodafone a klikněte na POTVRDIT.
  2. Dojde k přesměrování na Vodafone portál.
  3. Potvrďte Vaše mobilní číslo kliknutím na DALŠÍ. .
  4. Na Váš mobilní telefon přijde SMS zpráva s kódem.
  5. Zadejte tento kód do formuláře, klikněte na OK.
  6. Objeví se Vám údaje o platbě, kterou potvrďte kliknutím na POKRAČOVAT.
  7. V té chvíli proběhne platba, o jejímž výsledku Vás informuje došlá SMS zpráva.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „M-peněženka“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.

  Nápověda pro zákazníky T-mobile:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora T-mobile a klikněte na POTVRDIT.
  2. Dojde k přesměrování na T-mobile portál, potvrďte zde svůj souhlas s podmínkami platby.
  3. Pokud máte na T-zones účet, přihlaste se a pokračujte bodem 7.
  4. Pokud účet na T-zones nemáte, vepište do formuláře svoje mobilní číslo a klikněte na ODESLAT ČÍSLO.
  5. Přijde Vám SMS zpráva s kódem.
  6. Vepište kód jako heslo do formuláře a klikněte na PŘIHLÁSIT.
  7. Objeví se Vám údaje o platbě, které potvrďte kliknutím na tlačítko ZAPLATIT.
  8. V té chvíli proběhne platba, o jejímž výsledku Vás informuje došlá SMS zpráva.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „M-platba“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.
 2. Platit kartou 15 Kč

  Platba kartou. Pro započetí platebního procesu prosím vyplňte kontrolní kód a stiskněte tlačítko "Zaplatit"

  Po proběhnutí platby budete přesměrováni zpět na tuto stránku, kde najdete odkaz ke stažení práce.


  Po odeslání kontrolního kódu budete přesměrováni do platební brány GP webpay, kde zadáte údaje potřebné pro platbu. Platbu dokončíte stisknutím tlačítka "ZAPLATIT".

  Akceptované karty: VISA, VISA Electron, V PAY, MasterCard, Maestro.

 3. Koupit za kredity - Kč >>> ZVÝHODNĚNÁ CENA!
  Jedním stiskem tlačítka, obratem a za výhodnou cenu!
 4. SMS platba (Slovensko) - 0,60€
  Stahovací kód k této práci získáte do několika minut se službou mobilního operátora Premium Rate SMS.
  Zašlete SMS zprávu ve tvaru: SEMmezera9831
  - na telefonní číslo: 8877
  Cena jedné SMS je 0,60€ včetně DPH. Pro využití SMS platby je třeba mít aktivovanou službu Premium Rate SMS. Službu technicky zajišťuje Advanced Telecom Services, s. r. o.
  SMS musí být ve formátu TEXT, bez diakritiky a bez formátování (tj. základní velikost a typ písma). Stahovací kód je použitelný pouze pro tuto práci a je platný až do uzavření okna internetového prohlížeče.
  Stahovací kód přijde obratem na mobil, je platný 24 hodin a lze jej zadat celkem dvakrát.
  Pro stažení této práce zadejte stahovací kód (bez uvozovek):


Důležité informace: Provedením mobilní platby, odesláním SMS, platbou kredity, platbou kartou nebo převodem z účtu souhlasíte s Podmínkami stahování.
Veškeré informace o platbách si můžete přečíst zde.
Máte při placení nebo stahování práce problém? Odpovědi na časté problémy najdete zde nebo kontaktujte naší podporu.

Diskuse