Seminarky.cz > Seminárky/Referáty > > Konkurence na trhu mobilních operátorů

Konkurence na trhu mobilních operátorů

Kategorie: Obchodní jednání

Typ práce: Seminárky/referáty

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Obsah

EuroTel - stručná historie (NMT, EFR - SuperSound, NetCall 55, roaming, WAP), fakta (síť, tarify, přenos dat, aliance mobilních operátorů StarMap, certifikáty, ocenění, co oceňují zákazníci EuroTelu). Charakteristika Go - co všechno EuroTel nabízík, nabíjení, platnost kupónu, marketingová strategie, Go Bod 2005, volné kredity, víkendové volání zdarma, tarify Go a jejich ceny. T-Mobil (RadioMobil) - stručná historie (EDGE, UMTS, T-Mobile International, SIM Toolkit), předplacená služba TWIST (výhody, co sada obsahuje). Marketingová strategie - program Věrnost se vyplácí, každá druhá SMS zdarma, TWIST BONUS, TWIST NEJ, dárkové kupóny, bonusové dobíjecí karty. Volání z TWISTU. Oskar (Český Mobil) - stručná historie (nominace na prestižní ocenění World Communication Award jako nejlepší mobilní operátor, strategie přímého styku se zákazníkem, Oskarta), charakteristika tarifů, Oskarta (charakteristika, doba platnosti a čerpání, ceny volání, podrobné informace o volání, Oskarovy odměny). Výhody a nevýhody jednotlivých mobilních operátorů, srovnání jejich tarifů, rozložení reklamních investic Oskara, EuroTelu, RadioMobilu a pro porovnání i Českého Telecomu, počet klientů, čistý zisk, počet zákazníků s předplacenými službami. Budou v budoucnu ceny za služby mobilních operátorů nižší?

" Společnost RadioMobil spustila svoji síť Paegas (dnes T-Mobile) jen o něco později, než EuroTel svoji síť GSM. Snad příliš uspěchaný start zavinil, že Paegas byl dlouho chápán jen "jako ten druhý". Měl sice lepší ceny, ale služby horší kvality. Současná nabídka je však plně srovnatelná s EuroTelem a RadioMobil si svým inovativním přístupem vydobyl uznání.
Společnost T-Mobile Czech Republic a.s. působí na českém trhu od roku 1996. Od svého založení klade důraz na kvalitu nabízených služeb a vynikající péči o své zákazníky. Díky jejich důvěře a spokojenosti se v roce 2005 stal T-Mobile největším mobilním operátorem v České republice podle počtu aktivních SIM karet. K 30. červnu 2005 obsluhovala společnost celkem 4,46 milionu zákazníků. Operátor dále posílil svou pozici jedničky v segmentu firemních zákazníků. Operátor jako dárek a poděkování svým zákazníkům za důvěru k T-Mobilu připravil na víkend 20-21. 8 2005 tzv. „víkend posílání SMSek do jakékoliv sítě domácího operátora zdarma“. Tato akce přišla na více než 100 mil. Kč a během tohoto víkendu došlo ke 1100% nárůstu počtu zasílaných SMS
Velké úsilí bylo v prvním pololetí roku 2005 věnováno dalšímu rozvoji datových služeb. Pokrytí EDGE bylo do dnešního dne rozšířeno již na 36 největších měst a více než 200 přilehlých obcí v České republice a nadále bude pokračovat. Do konce roku uvede T-Mobile do provozu vysokorychlostní síť UMTS na bázi technologie TDD. Spuštěním této sítě nabídne T-Mobile plnohodnotnou alternativu k ADSL. Přidanou hodnotou a výhodou pro zákazníky je mobilita takového přístupu. Spuštění sítě třetí generace tak zkvalitní a rozšíří nabídku v oblastí datových služeb, jejichž obliba u zákazníků neustále roste. Například měsíční objem přenesených dat se v porovnání s rokem 2004 více než ztrojnásobil.
T-Mobile je členem mezinárodní telekomunikační skupiny T-Mobile International. Zákazníci díky mezinárodnímu zázemí mohou v zahraničí počítat s dostupností služeb, na něž jsou zvyklí z domova, či využít jednotné a velmi výhodné ceny za volání."

Vlastnosti

Náhled

STÁHNOUT PRÁCI

 1. SMS platba (ČR) 45 Kč

  Platba prostřednictvím brány mobilního operátora. Pro započetí platebního procesu prosím vyplňte kontrolní kód a stiskněte tlačítko "Zaplatit"

  Po proběhnutí platby budete přesměrováni zpět na tuto stránku, kde najdete odkaz ke stažení práce.


  V případě potíží s realizací platby se neváhejte obrátit na infolinku poskytovatele služby, společnost Advanced Telecom Services s.r.o., na čísle +420 776 999 199

  Nápověda pro zákazníky Telefónica O2:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora Telefónica O2 a klikněte na POTVRDIT.
  2. Zobrazí se Vám informace, že SMS byla odeslána.
  3. Na mobilní telefon Vám bude doručena SMS zpráva s odkazem.
  4. Klikněte na odkaz v SMS zprávě, budete propojeni na platební bránu společnosti Telefónica O2. Zde potvrďte platbu.
  5. Na internetu se zobrazí výsledek proběhlé platby.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „O2 platba“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.

  Nápověda pro zákazníky Vodafone:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora Vodafone a klikněte na POTVRDIT.
  2. Dojde k přesměrování na Vodafone portál.
  3. Potvrďte Vaše mobilní číslo kliknutím na DALŠÍ. .
  4. Na Váš mobilní telefon přijde SMS zpráva s kódem.
  5. Zadejte tento kód do formuláře, klikněte na OK.
  6. Objeví se Vám údaje o platbě, kterou potvrďte kliknutím na POKRAČOVAT.
  7. V té chvíli proběhne platba, o jejímž výsledku Vás informuje došlá SMS zpráva.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „M-peněženka“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.

  Nápověda pro zákazníky T-mobile:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora T-mobile a klikněte na POTVRDIT.
  2. Dojde k přesměrování na T-mobile portál, potvrďte zde svůj souhlas s podmínkami platby.
  3. Pokud máte na T-zones účet, přihlaste se a pokračujte bodem 7.
  4. Pokud účet na T-zones nemáte, vepište do formuláře svoje mobilní číslo a klikněte na ODESLAT ČÍSLO.
  5. Přijde Vám SMS zpráva s kódem.
  6. Vepište kód jako heslo do formuláře a klikněte na PŘIHLÁSIT.
  7. Objeví se Vám údaje o platbě, které potvrďte kliknutím na tlačítko ZAPLATIT.
  8. V té chvíli proběhne platba, o jejímž výsledku Vás informuje došlá SMS zpráva.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „M-platba“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.
 2. Platit kartou 38 Kč

  Platba kartou. Pro započetí platebního procesu prosím vyplňte kontrolní kód a stiskněte tlačítko "Zaplatit"

  Po proběhnutí platby budete přesměrováni zpět na tuto stránku, kde najdete odkaz ke stažení práce.


  Po odeslání kontrolního kódu budete přesměrováni do platební brány ČSOB, kde zadáte údaje potřebné pro platbu. Platbu dokončíte stisknutím tlačítka "ZAPLATIT".

  Akceptované karty: VISA, VISA Electron, V PAY, MasterCard, Maestro.

 3. Koupit za kredity - 35 Kč >>> ZVÝHODNĚNÁ CENA!
  Jedním stiskem tlačítka, obratem a za výhodnou cenu!
  JEN PRO REGISTROVANÉ UŽIVATELE
  Cena za stažení je pouze 630 kreditů (=35Kč).
 4. SMS platba (Slovensko) - 1,70€
  Stahovací kód k této práci získáte do několika minut se službou mobilního operátora Premium Rate SMS.
  Zašlete SMS zprávu ve tvaru: SEMmezera4268
  - na telefonní číslo: 8877
  Cena jedné SMS je 1,70€ včetně DPH. Pro využití SMS platby je třeba mít aktivovanou službu Premium Rate SMS. Službu technicky zajišťuje Advanced Telecom Services, s. r. o.
  SMS musí být ve formátu TEXT, bez diakritiky a bez formátování (tj. základní velikost a typ písma). Stahovací kód je použitelný pouze pro tuto práci a je platný až do uzavření okna internetového prohlížeče.
  Stahovací kód přijde obratem na mobil, je platný 24 hodin a lze jej zadat celkem dvakrát.
  Pro stažení této práce zadejte stahovací kód (bez uvozovek):


Důležité informace: Provedením mobilní platby, odesláním SMS, platbou kredity, platbou kartou nebo převodem z účtu souhlasíte s Podmínkami stahování.
Veškeré informace o platbách si můžete přečíst zde.
Máte při placení nebo stahování práce problém? Odpovědi na časté problémy najdete zde nebo kontaktujte naší podporu.

Diskuse