Seminarky.cz > Seminárky/Referáty > > Management znalostních pracovníků

Management znalostních pracovníků

Kategorie: Management, Řízení lidských zdrojů

Typ práce: Seminárky/referáty

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Text se zabývá managementem znalostních pracovníků. V teoretické části jsou diskutovány pojmy: znalost, druhy znalostí, znalostní pracovník, strategie firmy versus strategie práce se znalostmi a organizační struktura. Praktická část popisuje práci se znalostními pracovníky v nadnárodní bankovně-pojišťovací společnosti KBC. Důraz je kladen na osobní bankéře a firemní přístup k jejich dalšímu vzdělávání a osobnímu rozvoji.

Obsah

1.
Úvod
2.
Diskuse
2.1.
Znalosti, znalostní pracovník
2.2.
Organizační struktura a strategie práce se znalostmi
2.2.1.
Znalosti explicitní - strategie kodifikační
2.2.2.
Znalost taktní - strategie personalizační.
2.2.3.
Organizační struktura
3.
KBC a znalostní pracovníci
3.1.
„Motivace a spokojenost zaměstnanců
3.2.
Sebevzdělávání a osobní rozvoj
3.3.
Příležitost k účasti na tvorbě speciálních produktů
4.
Závěr

Úryvek

"KBC a znalostní pracovníci
Na znalostních pracovnících je založen úspěch organizací, které poskytují služby. Mezi takové patří i KBC. KBC je bankovně pojišťovací společnost, která se zaměřuje na retailové a privátní bankovnictví a na bankovnictví malých a středních podniků. Jedna z jejích pěti podnikatelských jednotek se zaměřuje i na bankovnictví velkých korporací. Geograficky je zaměřena především na Belgii. Aktivity v této zemi se podílí na celkovém zisku KBC 50%. Dalším jejím regionem je střední a východní Evropa a Rusko, jehož podíl na celkovém zisku se za poslední 4 roky více než zdvojnásobil a v roce 2008 činil 30%. KBC působí i v mnoha dalších částech světa (JV Asie, Blízký východ, USA), ale její tamní aktivity nejsou tak soustředěné a komplexní jako v prvních dvou jmenovaných oblastech. Pobočky této banky můžeme najít v mnoha zemích, ovšem pod zcela jinými názvy. V Maďarsku je to K a H Bank, CBC Bank v Belgii, Kredyt Bank v Polsku a v ČR a SR je to ČSOB. A protože je KBC poskytovatelem služeb, patří mezi její nejdůležitější aktiva lidské zdroje.
ČSOB zaměstnává celou řadu znalostních pracovníků, jednou skupinou jsou privátní bankéři. Ti se starají o klienty s nadprůměrnými příjmy a pečují o jejich spokojenost v souladu se strategií KBC. “Nabízení produktů je založeno na potřebách a přáních zákazníků, kteří si mohou vybrat z bankovních a pojišťovacích služeb ty, které nejlépe vyhovují jejich požadavkům“.
Výsledek práce privátních bankéřů závisí především na jejich přístupu k těmto klientům, jejich profesionalitě, komunikačních schopnostech, znalostech bankovních produktů i klienta. Pro banku jsou důležití v tom, že navazují a udržují kontakty s lidmi, kteří disponují více než deseti miliony korun. V duchu strategie společnosti se snaží získat klienty k dlouhodobé spolupráci. Tím se upevňují vztahy mezi oběma stranami a klient je spíše než na banku vázán na svého bankéře. Hrozí tak riziko, že v případě nespokojenosti a odchodu bankéře z banky mohou i jejich klienti uvažovat o odchodu a změně banky. Toho si je banka vědoma: „Motivace a spokojenost zaměstnanců je klíčovým faktorem, který stojí za úspěchem většiny podniků, obzvláště finančních institucí, proto KBC pravidelně zjišťuje míru spokojenosti a seberealizace pomocí výzkumů mezi zaměstnanci.“ Hlavním prostředkem zajišťujícím spokojenost zaměstnanců je jejich finanční ohodnocení. To by nemělo být pro privátní bankéře důvodem k odchodu, protože banka podle mého názoru dobře monitoruje platy pracovníků na podobných pozicích u konkurence a drží je na srovnatelné úrovni. Mezi další faktory, které zajišťují spokojenost zaměstnanců, patří různé benefity a výhody, které banka poskytuje svým zaměstnancům. I v tomto směru jsou podmínky mezi jednotlivými bankami srovnatelné.
Pro znalostní pracovníky však většinou není dobré finanční ohodnocení a přijímané benefity jedinou podmínkou spokojenosti. Proto jim banka umožňuje neustálé sebevzdělávání a osobní rozvoj. „KBC nabízí svým zaměstnancům mnoho příležitostí ke svému rozvoji. Ti si mohou vybrat z množství kurzů a školení, které se navzájem doplňují a posilují tak svůj efekt.“ Banka dbá na to, aby rozvoj explicitních i taktních znalostí byl v rovnováze. Bankéři z titulu své práce musejí umět efektivně pracovat s firemními databázemi (informace o produktech, informace o klientech…), které banka vytváří, ale také tyto informace musejí umět „prodat“ svým klientům. Pro znalostní pracovníky tak vzniká možnost rozvíjet své schopnosti a doplňovat si znalosti z oblastí, které patří do jejich okruhu zájmu. Pro mnoho z nich je to také příležitost vyzkoušet si své školitelské schopnosti. Banka totiž nenajímá pouze externí lektory, ale využívá i zkušeností a znalostí lidí z vlastních řad."

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

 1. SMS platba (ČR) 45 Kč

  Platba prostřednictvím brány mobilního operátora. Pro započetí platebního procesu prosím vyplňte kontrolní kód a stiskněte tlačítko "Zaplatit"

  Po proběhnutí platby budete přesměrováni zpět na tuto stránku, kde najdete odkaz ke stažení práce.


  V případě potíží s realizací platby se neváhejte obrátit na infolinku poskytovatele služby, společnost Advanced Telecom Services s.r.o., na čísle +420 776 999 199

  Nápověda pro zákazníky Telefónica O2:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora Telefónica O2 a klikněte na POTVRDIT.
  2. Zobrazí se Vám informace, že SMS byla odeslána.
  3. Na mobilní telefon Vám bude doručena SMS zpráva s odkazem.
  4. Klikněte na odkaz v SMS zprávě, budete propojeni na platební bránu společnosti Telefónica O2. Zde potvrďte platbu.
  5. Na internetu se zobrazí výsledek proběhlé platby.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „O2 platba“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.

  Nápověda pro zákazníky Vodafone:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora Vodafone a klikněte na POTVRDIT.
  2. Dojde k přesměrování na Vodafone portál.
  3. Potvrďte Vaše mobilní číslo kliknutím na DALŠÍ. .
  4. Na Váš mobilní telefon přijde SMS zpráva s kódem.
  5. Zadejte tento kód do formuláře, klikněte na OK.
  6. Objeví se Vám údaje o platbě, kterou potvrďte kliknutím na POKRAČOVAT.
  7. V té chvíli proběhne platba, o jejímž výsledku Vás informuje došlá SMS zpráva.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „M-peněženka“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.

  Nápověda pro zákazníky T-mobile:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora T-mobile a klikněte na POTVRDIT.
  2. Dojde k přesměrování na T-mobile portál, potvrďte zde svůj souhlas s podmínkami platby.
  3. Pokud máte na T-zones účet, přihlaste se a pokračujte bodem 7.
  4. Pokud účet na T-zones nemáte, vepište do formuláře svoje mobilní číslo a klikněte na ODESLAT ČÍSLO.
  5. Přijde Vám SMS zpráva s kódem.
  6. Vepište kód jako heslo do formuláře a klikněte na PŘIHLÁSIT.
  7. Objeví se Vám údaje o platbě, které potvrďte kliknutím na tlačítko ZAPLATIT.
  8. V té chvíli proběhne platba, o jejímž výsledku Vás informuje došlá SMS zpráva.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „M-platba“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.
 2. Platit kartou 38 Kč

  Platba kartou. Pro započetí platebního procesu prosím vyplňte kontrolní kód a stiskněte tlačítko "Zaplatit"

  Po proběhnutí platby budete přesměrováni zpět na tuto stránku, kde najdete odkaz ke stažení práce.


  Po odeslání kontrolního kódu budete přesměrováni do platební brány ČSOB, kde zadáte údaje potřebné pro platbu. Platbu dokončíte stisknutím tlačítka "ZAPLATIT".

  Akceptované karty: VISA, VISA Electron, V PAY, MasterCard, Maestro.

 3. Koupit za kredity - 35 Kč >>> ZVÝHODNĚNÁ CENA!
  Jedním stiskem tlačítka, obratem a za výhodnou cenu!
  JEN PRO REGISTROVANÉ UŽIVATELE
  Cena za stažení je pouze 630 kreditů (=35Kč).
 4. SMS platba (Slovensko) - 1,70€
  Stahovací kód k této práci získáte do několika minut se službou mobilního operátora Premium Rate SMS.
  Zašlete SMS zprávu ve tvaru: SEMmezera18668
  - na telefonní číslo: 8877
  Cena jedné SMS je 1,70€ včetně DPH. Pro využití SMS platby je třeba mít aktivovanou službu Premium Rate SMS. Službu technicky zajišťuje Advanced Telecom Services, s. r. o.
  SMS musí být ve formátu TEXT, bez diakritiky a bez formátování (tj. základní velikost a typ písma). Stahovací kód je použitelný pouze pro tuto práci a je platný až do uzavření okna internetového prohlížeče.
  Stahovací kód přijde obratem na mobil, je platný 24 hodin a lze jej zadat celkem dvakrát.
  Pro stažení této práce zadejte stahovací kód (bez uvozovek):


Důležité informace: Provedením mobilní platby, odesláním SMS, platbou kredity, platbou kartou nebo převodem z účtu souhlasíte s Podmínkami stahování.
Veškeré informace o platbách si můžete přečíst zde.
Máte při placení nebo stahování práce problém? Odpovědi na časté problémy najdete zde nebo kontaktujte naší podporu.

Diskuse