Seminarky.cz > Seminárky/Referáty > > Marketingová analýza Audi A4

Marketingová analýza Audi A4

Kategorie: Marketing

Typ práce: Seminárky/referáty

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Práce předstvuje marketingové prostředí prodejného artiklu společnosti Audi, Konkrétně typ A4.

Obsah

Analýza současného stavu
Analýza obecného okolí - STEP
Analýza oborového okolí
Vnitřní analýza
Analýza SWOT

Úryvek

Vnitřní analýza
Audi má širokou škálu produktů, které může nabídnout, jednotlivé produkty se liší svým zařazením do prodejní sítě. Model A3 je určen pro nižší střední třídu, model A6 pro vyšší střední třídu, A8 patří do kategorie luxusních vozidel, Q7 je terénní vozidlo. Kromě toho existuje celá řada modifikací těchto základních modelových řad, lišících se navzájem variantou „combi“, dále celou škálou různých pohonných jednotek a interiérové výbavy. Mimo to existují ještě speciální „tuningové“ verze, které většinou zajišťuje externí firma.
AUDI A4 Limuzína/Avant je velmi sofistikovaný luxusní automobil s mnohaletou tradicí tovární značky, která má mezi automobilovými odborníky zvučné jméno. Sériově je vyráběn od roku 1993 a z hlediska životního cyklu výrobku se nachází ve fázi zralosti, přičemž prodej stále roste. Předchůdcem A4 byl vůz s typovým označením Audi 80. Samozřejmostí je použití nových technologií hnacích agregátů a neopomínejme také bezpečností, která je na vozy kladena. V současné době, kdy je tento aspekt brán na prvním místě, přichází všechny značky s maximálně futuristickým designem, který má nejen přispět k bezpečnosti pasažérů uvnitř vozu, ale také bezpečností pro účastníky dopravního provozu.
Audi A4 můžeme zařadit mezi speciální spotřební zboží, zákazník si jej kupuje pro vlastní spotřebu jako rodinný vůz (zejména Audi A4 Avant, služební či reprezentativní automobil (Audi A4 Limuzína). Jedná se o zboží se zvláštním postavením na trhu a se značkou, pro kterou je preferováno určitým segmentem.
Zavádění Audi A4 na trh by se dalo přirovnat ke strategii sbírání smetany, přičemž lze těžko určit, zda se jedná o rychlé či pomalé sbírání smetany.
Značka Audi jako taková je synonymem kvality a technické vyspělosti, čehož si je firma dobře vědoma. Vypovídá o tom například firemní slogan: "Audi, náskok díky technice". Logo Audi se skládá ze čtyř propojených stříbrných kruhů pod kterými je červený nápis Audi. Registrovanou ochrannou známkou je i Quattro®. Audi jako jedna z mála automobilek montuje sériově tento systém do osobních automobilů.
Dnes na výrobu automobilů působí sále důležitější vlivy: od úspory surovin, přes recyklaci až k dopravní politice. Výroba Audi probíhá kompletně bez freonů a firma byla první při zavádějí katalyzátorů. S rezervou splňují všechny motory evropské zákony pro výfukové plyny. Při výrobě A4 je možno recyklovat 85 % použitého materiálu. Karosérie jsou od roku 1985 plně pozinkované, čemuž odpovídá desetiletá záruka na prorezavění.
Víceventilová technika motorů přináší vysoké využití výkonu, umožňuje nízkou spotřebu, redukuje emise a zajišťuje optimálně tichý chod. Od roku 1976 firma neustále zlepšuje technologii TDI® pro osobní automobily, se kterou je možno dosáhnout velmi nízké spotřeby paliva. Sériově jsou všechna Audi A4 vybavena pěti- a šestirychlostní převodovkou, dále jsou dodávána s čtyřstupňovou a tiptronic pětistupňovou automatickou převodovkou.
Systém pohonu všech čtyř kol Quattro® zajišťuje automatické, variabilní a postupné rozdělení hnací síly a tím maximální požitek a bezpečnost, neutrální chování při řízení, vysokou jízdní stabilitu při vyhýbacích manévrech a menší riziko aquaplaningu než u vozů s pohonem vzadu nebo vpředu. Před samotným zablokováním kol při nouzovém brzdění chrání ABS 5. generace, mezi prvky aktivní bezpečnosti patří i na rychlosti nezávislý protiprokluzový systém ASR či elektronický stabilizační program ESP.
Interiér A4 je nabízen bez příplatku ve třech modifikacích: Advance - přirozený styl, Ambition - dynamický styl a Ambiente - elegantní styl. Navzájem se odlišují barevnými odstíny a použitými materiály. Komfort můžeme pozorovat v detailech, které odlišují A4 od konkurence: speciální topné výdechy v zadním prostoru pro nohy, třetí clona proti slunci nad zpětným zrcátkem nebo sériový prachový a pylový filtr.

Poznámka

Dobrá práce. Některé její části jsou převzaté z jiných internetových serverů, ale postata práce - vlastní autorům názor - jsou originální. Práce je doplněna i o tabulky.

Vlastnosti

Náhled

STÁHNOUT PRÁCI

 1. SMS platba (ČR) 45 Kč

  Platba prostřednictvím brány mobilního operátora. Pro započetí platebního procesu prosím vyplňte kontrolní kód a stiskněte tlačítko "Zaplatit"

  Po proběhnutí platby budete přesměrováni zpět na tuto stránku, kde najdete odkaz ke stažení práce.


  V případě potíží s realizací platby se neváhejte obrátit na infolinku poskytovatele služby, společnost Advanced Telecom Services s.r.o., na čísle +420 776 999 199

  Nápověda pro zákazníky Telefónica O2:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora Telefónica O2 a klikněte na POTVRDIT.
  2. Zobrazí se Vám informace, že SMS byla odeslána.
  3. Na mobilní telefon Vám bude doručena SMS zpráva s odkazem.
  4. Klikněte na odkaz v SMS zprávě, budete propojeni na platební bránu společnosti Telefónica O2. Zde potvrďte platbu.
  5. Na internetu se zobrazí výsledek proběhlé platby.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „O2 platba“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.

  Nápověda pro zákazníky Vodafone:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora Vodafone a klikněte na POTVRDIT.
  2. Dojde k přesměrování na Vodafone portál.
  3. Potvrďte Vaše mobilní číslo kliknutím na DALŠÍ. .
  4. Na Váš mobilní telefon přijde SMS zpráva s kódem.
  5. Zadejte tento kód do formuláře, klikněte na OK.
  6. Objeví se Vám údaje o platbě, kterou potvrďte kliknutím na POKRAČOVAT.
  7. V té chvíli proběhne platba, o jejímž výsledku Vás informuje došlá SMS zpráva.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „M-peněženka“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.

  Nápověda pro zákazníky T-mobile:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora T-mobile a klikněte na POTVRDIT.
  2. Dojde k přesměrování na T-mobile portál, potvrďte zde svůj souhlas s podmínkami platby.
  3. Pokud máte na T-zones účet, přihlaste se a pokračujte bodem 7.
  4. Pokud účet na T-zones nemáte, vepište do formuláře svoje mobilní číslo a klikněte na ODESLAT ČÍSLO.
  5. Přijde Vám SMS zpráva s kódem.
  6. Vepište kód jako heslo do formuláře a klikněte na PŘIHLÁSIT.
  7. Objeví se Vám údaje o platbě, které potvrďte kliknutím na tlačítko ZAPLATIT.
  8. V té chvíli proběhne platba, o jejímž výsledku Vás informuje došlá SMS zpráva.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „M-platba“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.
 2. Platit kartou 38 Kč

  Platba kartou. Pro započetí platebního procesu prosím vyplňte kontrolní kód a stiskněte tlačítko "Zaplatit"

  Po proběhnutí platby budete přesměrováni zpět na tuto stránku, kde najdete odkaz ke stažení práce.


  Po odeslání kontrolního kódu budete přesměrováni do platební brány ČSOB, kde zadáte údaje potřebné pro platbu. Platbu dokončíte stisknutím tlačítka "ZAPLATIT".

  Akceptované karty: VISA, VISA Electron, V PAY, MasterCard, Maestro.

 3. Koupit za kredity - 35 Kč >>> ZVÝHODNĚNÁ CENA!
  Jedním stiskem tlačítka, obratem a za výhodnou cenu!
  JEN PRO REGISTROVANÉ UŽIVATELE
  Cena za stažení je pouze 630 kreditů (=35Kč).
 4. SMS platba (Slovensko) - 1,70€
  Stahovací kód k této práci získáte do několika minut se službou mobilního operátora Premium Rate SMS.
  Zašlete SMS zprávu ve tvaru: SEMmezera5734
  - na telefonní číslo: 8877
  Cena jedné SMS je 1,70€ včetně DPH. Pro využití SMS platby je třeba mít aktivovanou službu Premium Rate SMS. Službu technicky zajišťuje Advanced Telecom Services, s. r. o.
  SMS musí být ve formátu TEXT, bez diakritiky a bez formátování (tj. základní velikost a typ písma). Stahovací kód je použitelný pouze pro tuto práci a je platný až do uzavření okna internetového prohlížeče.
  Stahovací kód přijde obratem na mobil, je platný 24 hodin a lze jej zadat celkem dvakrát.
  Pro stažení této práce zadejte stahovací kód (bez uvozovek):


Důležité informace: Provedením mobilní platby, odesláním SMS, platbou kredity, platbou kartou nebo převodem z účtu souhlasíte s Podmínkami stahování.
Veškeré informace o platbách si můžete přečíst zde.
Máte při placení nebo stahování práce problém? Odpovědi na časté problémy najdete zde nebo kontaktujte naší podporu.

Diskuse