Seminarky.cz > Životopisy > > > Michal Viewegh - ročníková práce

Michal Viewegh - ročníková práce

Kategorie: Životopisy spisovatelů

Typ práce: Životopisy

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Práce informuje o životě a díle českého spisovatele Michala Viewegha. Po životopisných a bibliografických údajích následuje rozbor tří jeho děl: Báječná léta pod psa, Výchova dívek v Čechách a Případ nevěrné Kláry. U každé knihy je uveden obsah, ukázka z díla a velmi stručný vlastní názor autorky seminární práce na dané dílo.

Obsah

1.
Úvod
2.
Životopis
3.
Bibliografie
4.
Báječná léta pod psa
5.
Výchova dívek v Čechách
6.
Případ nevěrné Kláry
7.
Závěr

Úryvek

"Báječná léta pod psa
Autor zachycuje pomocí vlastních zážitků atmosféru od 60. let až po pád komunismu. Kromě osudu Kvidova otce (hlavní dějová linie) sledujeme mnoho dalších epizod: matčiny snahy udržet rodinu nad vodou, chvíle s dědečkem Jiřím a babičkou Líbou, náruživou cestovatelkou, která byla posedlá vidinou rakoviny, hašteření dědečka Josefa a babičky Věry atd. zvláštní místo v knize zaujímá Kvido se svými komentáři k jednotlivým událostem (narození bratra Paca, otcova angažovanost ve fotbalovém klubu…).
Příběh začíná neobvyklým narozením hlavního hrdiny Kvida. Přišel na svět na jevišti Divadla Na Vinohradech poté, co jeho matku (právnička) vylekal vlčák. Malý Kvido byl obletován babičkami a dědečky a vyrůstal v otylého, avšak velmi zvídavého chlapce. Poklidný život změnil v roce 1968 příchod Rusů. Kvidův otec, inženýr ekonomie, musel opustit své místo v Praze a odstěhoval se s rodinou do malého městečka Sázavy, kde přijal podřadnou práci ve sklárnách. Dokud se nezačal politicky angažovat bydlel s rodinou dva roky na prosklené terase vily Drábovky. Začal studovat VUML a jeho kariéra rostla. Přestěhovali se do prostorného domu se zahradou, i přes matčinu hrůzu ze psů si od stranického funkcionáře Šperka koupili vlčáka, a začal se učit hrát fotbal, aby byl takříkajíc vidět. Kromě těchto snah mu k získání rodinného domku dopomohly i recitační úspěchy jeho syna, který spolu se svou kamarádkou Jaruškou přednášel socialistickou prózu. Jeho znalost cizích jazyků mu umožnila účastnit se mnoha zahraničních obchodních cest. Opět přišel pád, který zavinilo setkání se zarputilým odpůrcem režimu Pavlem Kohoutem. Stal se podnikovým vrátným a zanevřel na celý svět. Celé dny pobýval ve své dílně, kde pracoval na své rakvi. Ze strachu před kádrováním se stal politickým fanatikem a režimu podlézal jak se dalo. Rodina z něj byla nešťastná. Poslední ránu otci zasadil Kvido, když odešel z ekonomické fakulty a přijal místo vrátného, aby mohl během služby psát své povídky. Tato literární vášeň a nadměrná inteligence jej provázely už od dětství a oba rodiče do něj vkládali veškeré naděje. S otcem to šlo z kopce, a tak zoufalá matka Kvida přiměla, aby si pořídil dítě, které by mohlo otce rozptýlit. Kvido se oženil s dlouholetou kamarádkou Jaruškou a narodila sem jim dcera Anička. Ani ta však nedokázala svého dědečka přivést na jiné myšlenky. Nakonec jej zachránila listopadová revoluce, po které on i jeho žena dostali místa, která odpovídala jejich vzdělání, a po které mohl Kvido vydat svou první necenzurovanou knihu."

Poznámka

Tato práce je kompilačního charakteru. Čerpáno z: http://referaty.superstudent.cz/materialy/michal-viewegh-bajecna-leta-pod-psa; http://ireferaty.lidovky.cz/?tit=Bajecna-leta-pod-psa&ss=2718&id_sekce=2&str=clanek; http://www.ctenarsky-denik.cz/578-Michal-Viewegh-Vychova-divek-v-Cechach; http://www.knihovnazn.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=1442&Itemid=204; http://www.cesky-jazyk.cz/ctenarsky-denik/michal-viewegh/vychova-divek-v-cechach-4.html; http://cs.wikipedia.org/wiki/P%C5%99%C3%ADpad_nev%C4%9Brn%C3%A9_Kl%C3%A1ry.

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

 1. SMS platba (ČR) 45 Kč

  Platba prostřednictvím brány mobilního operátora. Pro započetí platebního procesu prosím vyplňte kontrolní kód a stiskněte tlačítko "Zaplatit"

  Po proběhnutí platby budete přesměrováni zpět na tuto stránku, kde najdete odkaz ke stažení práce.


  V případě potíží s realizací platby se neváhejte obrátit na infolinku poskytovatele služby, společnost Advanced Telecom Services s.r.o., na čísle +420 776 999 199

  Nápověda pro zákazníky Telefónica O2:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora Telefónica O2 a klikněte na POTVRDIT.
  2. Zobrazí se Vám informace, že SMS byla odeslána.
  3. Na mobilní telefon Vám bude doručena SMS zpráva s odkazem.
  4. Klikněte na odkaz v SMS zprávě, budete propojeni na platební bránu společnosti Telefónica O2. Zde potvrďte platbu.
  5. Na internetu se zobrazí výsledek proběhlé platby.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „O2 platba“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.

  Nápověda pro zákazníky Vodafone:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora Vodafone a klikněte na POTVRDIT.
  2. Dojde k přesměrování na Vodafone portál.
  3. Potvrďte Vaše mobilní číslo kliknutím na DALŠÍ. .
  4. Na Váš mobilní telefon přijde SMS zpráva s kódem.
  5. Zadejte tento kód do formuláře, klikněte na OK.
  6. Objeví se Vám údaje o platbě, kterou potvrďte kliknutím na POKRAČOVAT.
  7. V té chvíli proběhne platba, o jejímž výsledku Vás informuje došlá SMS zpráva.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „M-peněženka“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.

  Nápověda pro zákazníky T-mobile:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora T-mobile a klikněte na POTVRDIT.
  2. Dojde k přesměrování na T-mobile portál, potvrďte zde svůj souhlas s podmínkami platby.
  3. Pokud máte na T-zones účet, přihlaste se a pokračujte bodem 7.
  4. Pokud účet na T-zones nemáte, vepište do formuláře svoje mobilní číslo a klikněte na ODESLAT ČÍSLO.
  5. Přijde Vám SMS zpráva s kódem.
  6. Vepište kód jako heslo do formuláře a klikněte na PŘIHLÁSIT.
  7. Objeví se Vám údaje o platbě, které potvrďte kliknutím na tlačítko ZAPLATIT.
  8. V té chvíli proběhne platba, o jejímž výsledku Vás informuje došlá SMS zpráva.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „M-platba“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.
 2. Platit kartou 38 Kč

  Platba kartou. Pro započetí platebního procesu prosím vyplňte kontrolní kód a stiskněte tlačítko "Zaplatit"

  Po proběhnutí platby budete přesměrováni zpět na tuto stránku, kde najdete odkaz ke stažení práce.


  Po odeslání kontrolního kódu budete přesměrováni do platební brány ČSOB, kde zadáte údaje potřebné pro platbu. Platbu dokončíte stisknutím tlačítka "ZAPLATIT".

  Akceptované karty: VISA, VISA Electron, V PAY, MasterCard, Maestro.

 3. Koupit za kredity - 35 Kč >>> ZVÝHODNĚNÁ CENA!
  Jedním stiskem tlačítka, obratem a za výhodnou cenu!
  JEN PRO REGISTROVANÉ UŽIVATELE
  Cena za stažení je pouze 630 kreditů (=35Kč).
 4. SMS platba (Slovensko) - 1,70€
  Stahovací kód k této práci získáte do několika minut se službou mobilního operátora Premium Rate SMS.
  Zašlete SMS zprávu ve tvaru: SEMmezera15698
  - na telefonní číslo: 8877
  Cena jedné SMS je 1,70€ včetně DPH. Pro využití SMS platby je třeba mít aktivovanou službu Premium Rate SMS. Službu technicky zajišťuje Advanced Telecom Services, s. r. o.
  SMS musí být ve formátu TEXT, bez diakritiky a bez formátování (tj. základní velikost a typ písma). Stahovací kód je použitelný pouze pro tuto práci a je platný až do uzavření okna internetového prohlížeče.
  Stahovací kód přijde obratem na mobil, je platný 24 hodin a lze jej zadat celkem dvakrát.
  Pro stažení této práce zadejte stahovací kód (bez uvozovek):


Důležité informace: Provedením mobilní platby, odesláním SMS, platbou kredity, platbou kartou nebo převodem z účtu souhlasíte s Podmínkami stahování.
Veškeré informace o platbách si můžete přečíst zde.
Máte při placení nebo stahování práce problém? Odpovědi na časté problémy najdete zde nebo kontaktujte naší podporu.

Diskuse