Seminarky.cz > Seminárky/Referáty > > Neverbální komunikace - esej

Neverbální komunikace - esej

Kategorie: Komunikace

Typ práce: Eseje

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Tato práce se zabývá neverbální komunikací formou eseje. Popisuje řeč těla, i učení jejímu porozumění. Téma zpracovává i z pohledu dětí. Uvádí význam neverbálního projevu. Zmiňuje jednotlivé formy tohoto druhu komunikace, spolu s jejich nejčastější podobou.

Obsah

Úvod
1.
Řeč těla
2.
Co je nonverbální komunikace
3.
Děti a jejich chápání neverbální komunikace
4.
Rozdělení neverbální komunikace
4.1.
Symboly
4.2.
Ilustrátory
4.3.
Regulátory
4.4.
Adaptéry
5.
Neverbální signály mezi mluvčími

Úryvek

"O důkazu této teorie se velice snadno přesvědčíme observací chování malých dětí. Ačkoli ještě nejsou schopné složitější výměny názorů verbální cestou, přesto dokáží spolu komunikovat až na neuvěřitelně vysoké úrovni. Pouhými gesty, mimikou jasně vyjádří své stanovisko ostatním. Samozřejmě, že tato komunikace má svoji hranici, kvůli které člověk začal komunikovat verbálně. Avšak jen představa, že člověk je schopen se naučit nonverbální výměně za velmi malý časový úsek, kdežto té verbální za mnohem větší, je fascinující. Komunikace mezi individui, ať už ta verbální či nonverbální není něco, s čím člověk přichází na svět obdarován. Někteří z nás se rodí s biologickými předpoklady se tomu naučit lépe, kdežto jiní mají s osvojením si dorozumívacích jednotek jakéhokoli druhu problémy. Nutně však neplatí, že člověk s omezenou schopností a přesností nonverbální komunikace je neschopen té slovní, ba naopak. Mnohem častěji lidé zvýrazňují jeden typ komunikace a s tím druhým se dostávají do rozporu. Právě této disharmonie dokáží ve svůj prospěch užít schopní pozorovatelé, ať již to jsou řadoví zaměstnanci nebo vysocí vedoucí důležitých organizací. O síle nonverbálního projevu se můžeme přesvědčit z případu „chytrého“ koně, který údajně uměl počítat. Výsledky jednoduchých početních operací měl vyťukávat kopytem. Mnoho vědců nemohlo velice dlouho přijít na to, jak by dokázali zdůvodnit tento jev. Teprve po složitých výzkumech bylo zjištěno, že kůň dokázal tak citlivě vnímat nonverbální složky komunikace lidí, že podle jejich napětí dokázal co dokázal. Jak je patrné, nonverbální komunikace je aktivní i v době, kdy se sami domníváme, že nic neříkáme. Jen svým postojem, způsobem jak sedíme či jen oblečením toho říkáme velice mnoho.

Řeč těla je pro každého velice důležitá, neboť výrazně ovlivňuje náš případný úspěch či neúspěch v jakémkoli společenském střetu a to jak v osobním, tak i v profesním. Význam nonverbální komunikace se odráží jak v psychologických, tak i v medicínských výzkumech. Jejich rezultáty jednoznačně praví, že 80 procent informací získáváme zrakem, 10 procent sluchem a zbytek ostatními smysly. Říká-li někdo: „Souhlasím s Vámi.“, přesto však jeho gesta jsou opačná, není složité dojít k jinému závěru. Stejně tak, jako lze klamat ve verbální komunikaci, je možné klamat i v nonverbální, ale přeci jen mnohem více lidí dokáže lhát slovně než vizuálně, neboť to je mnohem složitější a celkově náročnější. Tento jev pregnantně zachytil specialista na nonverbální komunikaci Warren Lamb, jehož si dovoluji citovat: „Slova nejen selhávají, podvádějí nebo se ukazují jako zbytečná, ale někdy vyjadřují tak málo, že je lépe dívat se než naslouchat a je to také mnohem zajímavější.“ Jiný výzkum prokázal, že pouze 7 procent toho, co chce účastník jakékoli komunikace vyjádřit, je zachyceno verbálně. O významu obrazového prožitku hovoří sama schopnost těla vnímat - porovnáme-li množství informací, který člověk dokáže získat sluchem a zrakem, zjistíme, že oko zachycuje mnohem více informací, na větších frekvencích a vzdálenostech, než to dokáže sluch. Není tudíž divu, že 95 procent dotázaných by raději přišlo o svůj sluch, než o svůj zrak."

Vlastnosti

Náhled

STÁHNOUT PRÁCI

 1. SMS platba (ČR) 45 Kč

  Platba prostřednictvím brány mobilního operátora. Pro započetí platebního procesu prosím vyplňte kontrolní kód a stiskněte tlačítko "Zaplatit"

  Po proběhnutí platby budete přesměrováni zpět na tuto stránku, kde najdete odkaz ke stažení práce.


  V případě potíží s realizací platby se neváhejte obrátit na infolinku poskytovatele služby, společnost Advanced Telecom Services s.r.o., na čísle +420 776 999 199

  Nápověda pro zákazníky Telefónica O2:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora Telefónica O2 a klikněte na POTVRDIT.
  2. Zobrazí se Vám informace, že SMS byla odeslána.
  3. Na mobilní telefon Vám bude doručena SMS zpráva s odkazem.
  4. Klikněte na odkaz v SMS zprávě, budete propojeni na platební bránu společnosti Telefónica O2. Zde potvrďte platbu.
  5. Na internetu se zobrazí výsledek proběhlé platby.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „O2 platba“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.

  Nápověda pro zákazníky Vodafone:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora Vodafone a klikněte na POTVRDIT.
  2. Dojde k přesměrování na Vodafone portál.
  3. Potvrďte Vaše mobilní číslo kliknutím na DALŠÍ. .
  4. Na Váš mobilní telefon přijde SMS zpráva s kódem.
  5. Zadejte tento kód do formuláře, klikněte na OK.
  6. Objeví se Vám údaje o platbě, kterou potvrďte kliknutím na POKRAČOVAT.
  7. V té chvíli proběhne platba, o jejímž výsledku Vás informuje došlá SMS zpráva.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „M-peněženka“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.

  Nápověda pro zákazníky T-mobile:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora T-mobile a klikněte na POTVRDIT.
  2. Dojde k přesměrování na T-mobile portál, potvrďte zde svůj souhlas s podmínkami platby.
  3. Pokud máte na T-zones účet, přihlaste se a pokračujte bodem 7.
  4. Pokud účet na T-zones nemáte, vepište do formuláře svoje mobilní číslo a klikněte na ODESLAT ČÍSLO.
  5. Přijde Vám SMS zpráva s kódem.
  6. Vepište kód jako heslo do formuláře a klikněte na PŘIHLÁSIT.
  7. Objeví se Vám údaje o platbě, které potvrďte kliknutím na tlačítko ZAPLATIT.
  8. V té chvíli proběhne platba, o jejímž výsledku Vás informuje došlá SMS zpráva.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „M-platba“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.
 2. Platit kartou 38 Kč

  Platba kartou. Pro započetí platebního procesu prosím vyplňte kontrolní kód a stiskněte tlačítko "Zaplatit"

  Po proběhnutí platby budete přesměrováni zpět na tuto stránku, kde najdete odkaz ke stažení práce.


  Po odeslání kontrolního kódu budete přesměrováni do platební brány ČSOB, kde zadáte údaje potřebné pro platbu. Platbu dokončíte stisknutím tlačítka "ZAPLATIT".

  Akceptované karty: VISA, VISA Electron, V PAY, MasterCard, Maestro.

 3. Koupit za kredity - 35 Kč >>> ZVÝHODNĚNÁ CENA!
  Jedním stiskem tlačítka, obratem a za výhodnou cenu!
  JEN PRO REGISTROVANÉ UŽIVATELE
  Cena za stažení je pouze 630 kreditů (=35Kč).
 4. SMS platba (Slovensko) - 1,70€
  Stahovací kód k této práci získáte do několika minut se službou mobilního operátora Premium Rate SMS.
  Zašlete SMS zprávu ve tvaru: SEMmezera498
  - na telefonní číslo: 8877
  Cena jedné SMS je 1,70€ včetně DPH. Pro využití SMS platby je třeba mít aktivovanou službu Premium Rate SMS. Službu technicky zajišťuje Advanced Telecom Services, s. r. o.
  SMS musí být ve formátu TEXT, bez diakritiky a bez formátování (tj. základní velikost a typ písma). Stahovací kód je použitelný pouze pro tuto práci a je platný až do uzavření okna internetového prohlížeče.
  Stahovací kód přijde obratem na mobil, je platný 24 hodin a lze jej zadat celkem dvakrát.
  Pro stažení této práce zadejte stahovací kód (bez uvozovek):


Důležité informace: Provedením mobilní platby, odesláním SMS, platbou kredity, platbou kartou nebo převodem z účtu souhlasíte s Podmínkami stahování.
Veškeré informace o platbách si můžete přečíst zde.
Máte při placení nebo stahování práce problém? Odpovědi na časté problémy najdete zde nebo kontaktujte naší podporu.

Diskuse