Seminarky.cz > Seminárky/Referáty > > Organizační (vzorové) schéma projektu

Organizační (vzorové) schéma projektu

Kategorie: Management

Typ práce: Eseje

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Práce nejprve charakterizuje organizační schéma firmy Atrium a.s. a její divize 7. Poté popisuje projekt výstavby automobilky TPCA Kolín, ve kterém došlo ke spolupráci s další zahraniční firmou. Dále se věnuje procesu tvorby organizačního schématu, faktorům, které ji ovlivnily, situacím, které bylo třeba řešit a průběhu projektu. Nakonec autor hodnotí celkový průběh a přínosy pro Atrium a.s..

Obsah

1.
Organizační schéma
2.
Organizační schéma Atrium a.s.
3.
Organizační schéma divize 7
4.
Vzorové organizační schéma projektu
5.
Organizační schéma projektu automobilky TPCA KOLÍN

Úryvek

"3. Organizační schéma projektu automobilky TPCA KOLÍN
Společnost Atrium a.s. byla členem sdružení firem, které realizovalo přípravu území pro budoucí závod na výrobu automobilů v Ovčárech u Kolína. Tato zakázka byla v terminologii investora TPCA (Toyota - Peugeot- Citroen - Automobile) označováno jako Balíček 0. Naše společnost dále obchodně sledovala další etapy výstavby a rozhodla se pro soutěž Balíčku 2 a 4. Z informací marketingu vyplynulo, že v soutěži jsou dvě velké japonské firmy Kajima a Takenaka a že TPCA předpokládá jim tuto zakázku zadat. Na jaře roku 2002 byla Atrium oslovena firmou Kajima a následně došlo k jednání na úrovni generálních ředitelů o vzájemné spolupráci na tomto projektu. Výsledkem byla „Dohoda“ o vzájemném postupu a koordinaci při zpracování cenové nabídky a její korekci, způsob technických a technologických řešení. Byl zde zakotven fakt, že Atrium bude hlavním subdodavatelem zakázky pro firmu KAJIMA v případě vítězství v soutěži. S tímto subdodavatelským systémem byla podána nabídka investorovi. Dále fa Kajima požadovala obsazeni funkce vedoucího projektu s výbornou znalostí anglického jazyka slovem i písmem, odbornou kvalifikací a praxí v řízení projektů tohoto rozsahu. Na základě dohody Atrium určil osobu vedoucího projektu, který se zúčastnil prohlídky stavby stejného závodu ve Francii. Spolupracoval na přípravě nabídky a účastnil se všech obchodních jednání.

Nabídka byla podána v srpnu 2002 a fa Kajima se stala vítězem Balíčku 4 (část stavební a technologická) v září téhož roku. V tuto dobu jsem pracoval na vedení divize v pozici výrobního náměstka a podílem jsem se na sestavování a personálním obsazování projektových realizačních týmů. Když jsem chtěl projednat s určeným vedoucím projektu personální obsazení projektu zbývajících pozic došlo k situaci, kterou jsem do té doby nezažil, k odmítnutí řízení tohoto projektu. Celé vedení divize bylo vystaveno v krátké době dosti vysokému stresu při hledání rovnocenné náhrady.

Dalším faktorem ve složitosti rozhodování bylo i to, že jsme se v té době ucházeli o získání další významné zakázky Arény SAZKA. Tím jsme měli vyčerpány personální zdroje. Při rozhodování, jak co nejoptimálněji personálně obsadit realizované i očekávané projekty, jsem byl osloven ředitelem divize a následně jsem se rozhodl tento projekt řídit. Mé rozhodnutí bylo ovlivněno stanoviskem vrcholového vedení firmy o významnosti projektu pro firmu. Řízením projektu jsem byl pověřen na začátku října roku 2002.

Po prvním představení řediteli pražské pobočky a manažerovi projektu firmy Kajima jsem se účastnil všech jednání. Již účast na jakémkoliv jednání s japonským personálem fy Kajima byla pro mne nová, zajímavá a mnohdy dosti inspirativní a zároveň příležitostí se seznámit s odlišnou kulturou a stylem řízení. To se projevovalo v tom, že každý měl právo se k řešenému tématu vyjádřit a poslední mluvil nejstarší člen týmu. K mému velkému překvapení toto platilo bez ohledu na funkční zařazení. Dále mne překvapila časová flexibilita Japonců, kdy horlivě a s energií řešili úkoly i v pozdních večerních hodinách většinou bez zjevné známky únavy. Neexistovalo technické, technologické a logistické řešení, či personální obsazení, aby nebylo podrobeno pečlivému a detailnímu zkoumání a s tím související množství otázek vedoucí k úplnému vyjasnění.

Byl jsem ředitelem a manažerem projektu podrobně a obsažně seznámen s filosofii firmy, jejími cíly a způsoby jakými je chtějí dosáhnout na tomto projektu, jakož i s důležitostí pro pražskou pobočku firmy, protože to byl vstupní projekt na český stavební trh.

Zároveň mě bylo předloženo personální obsazení projektu pracovníky fy Kajima a byl mě uložen úkol vypracovat organizační schéma řízení projektu včetně personálního obsazení."

Vlastnosti

Náhled

STÁHNOUT PRÁCI

 1. SMS platba (ČR) 15 Kč

  Platba prostřednictvím brány mobilního operátora. Pro započetí platebního procesu prosím vyplňte kontrolní kód a stiskněte tlačítko "Zaplatit"

  Po proběhnutí platby budete přesměrováni zpět na tuto stránku, kde najdete odkaz ke stažení práce.


  V případě potíží s realizací platby se neváhejte obrátit na infolinku poskytovatele služby, společnost Advanced Telecom Services s.r.o., na čísle +420 776 999 199

  Nápověda pro zákazníky Telefónica O2:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora Telefónica O2 a klikněte na POTVRDIT.
  2. Zobrazí se Vám informace, že SMS byla odeslána.
  3. Na mobilní telefon Vám bude doručena SMS zpráva s odkazem.
  4. Klikněte na odkaz v SMS zprávě, budete propojeni na platební bránu společnosti Telefónica O2. Zde potvrďte platbu.
  5. Na internetu se zobrazí výsledek proběhlé platby.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „O2 platba“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.

  Nápověda pro zákazníky Vodafone:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora Vodafone a klikněte na POTVRDIT.
  2. Dojde k přesměrování na Vodafone portál.
  3. Potvrďte Vaše mobilní číslo kliknutím na DALŠÍ. .
  4. Na Váš mobilní telefon přijde SMS zpráva s kódem.
  5. Zadejte tento kód do formuláře, klikněte na OK.
  6. Objeví se Vám údaje o platbě, kterou potvrďte kliknutím na POKRAČOVAT.
  7. V té chvíli proběhne platba, o jejímž výsledku Vás informuje došlá SMS zpráva.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „M-peněženka“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.

  Nápověda pro zákazníky T-mobile:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora T-mobile a klikněte na POTVRDIT.
  2. Dojde k přesměrování na T-mobile portál, potvrďte zde svůj souhlas s podmínkami platby.
  3. Pokud máte na T-zones účet, přihlaste se a pokračujte bodem 7.
  4. Pokud účet na T-zones nemáte, vepište do formuláře svoje mobilní číslo a klikněte na ODESLAT ČÍSLO.
  5. Přijde Vám SMS zpráva s kódem.
  6. Vepište kód jako heslo do formuláře a klikněte na PŘIHLÁSIT.
  7. Objeví se Vám údaje o platbě, které potvrďte kliknutím na tlačítko ZAPLATIT.
  8. V té chvíli proběhne platba, o jejímž výsledku Vás informuje došlá SMS zpráva.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „M-platba“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.
 2. Platit kartou 15 Kč

  Platba kartou. Pro započetí platebního procesu prosím vyplňte kontrolní kód a stiskněte tlačítko "Zaplatit"

  Po proběhnutí platby budete přesměrováni zpět na tuto stránku, kde najdete odkaz ke stažení práce.


  Po odeslání kontrolního kódu budete přesměrováni do platební brány GP webpay, kde zadáte údaje potřebné pro platbu. Platbu dokončíte stisknutím tlačítka "ZAPLATIT".

  Akceptované karty: VISA, VISA Electron, V PAY, MasterCard, Maestro.

 3. Koupit za kredity - Kč >>> ZVÝHODNĚNÁ CENA!
  Jedním stiskem tlačítka, obratem a za výhodnou cenu!
 4. SMS platba (Slovensko) - 0,60€
  Stahovací kód k této práci získáte do několika minut se službou mobilního operátora Premium Rate SMS.
  Zašlete SMS zprávu ve tvaru: SEMmezera7540
  - na telefonní číslo: 8877
  Cena jedné SMS je 0,60€ včetně DPH. Pro využití SMS platby je třeba mít aktivovanou službu Premium Rate SMS. Službu technicky zajišťuje Advanced Telecom Services, s. r. o.
  SMS musí být ve formátu TEXT, bez diakritiky a bez formátování (tj. základní velikost a typ písma). Stahovací kód je použitelný pouze pro tuto práci a je platný až do uzavření okna internetového prohlížeče.
  Stahovací kód přijde obratem na mobil, je platný 24 hodin a lze jej zadat celkem dvakrát.
  Pro stažení této práce zadejte stahovací kód (bez uvozovek):


Důležité informace: Provedením mobilní platby, odesláním SMS, platbou kredity, platbou kartou nebo převodem z účtu souhlasíte s Podmínkami stahování.
Veškeré informace o platbách si můžete přečíst zde.
Máte při placení nebo stahování práce problém? Odpovědi na časté problémy najdete zde nebo kontaktujte naší podporu.

Diskuse