Seminarky.cz > Seminárky/Referáty > > Popis a analýza sociálně patologického jevu

Popis a analýza sociálně patologického jevu

Kategorie: Pedagogika - speciální

Typ práce: Seminárky/referáty

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Práce popisuje, rozebírá a hodnotí případ mladého muže. Nejprve definuje pojmy, se kterými bude v dalším textu pracovat a poté se věnuje podrobné rodinné a osobní anamnéze, včetně současného stavu pacienta. Daný případ analyzuje a navrhuje řešení ke zlepšení situace.

Obsah

1.
Analýza případu sociálně patologického jevu
2.
Vymezení stanovených problémů
2.1
Delikventní chování – agrese
2.2
Závislost na psychoaktivních látkách
2.3
Záškoláctví
2.4
Šikana
3.
Popis sociálně patologických jevů v konkrétním případu
3.1
Z rodinné anamnézy
3.2
Osobní anamnéza
3.3
Nynější stav
3.4
Analýza popisovného případu a návrh řešení

Úryvek

“Nynější stav:

Michal byl na oddělení dovezen autem v doprovodu obou rodičů a babičky. Odmítal vstoupit do budovy. Nechal se přesvědčit až po domluvě lékaře. Měl poraněný obličej, horní končetiny i trup. Pod pravým okem měl výraznou podlitinu, která ho prakticky celé zakrývala a tržnou rána na levém obočí, vylomený zub, poraněné klouby na pravé ruce a pohmožděniny po celém těle. Na sobě měl roztrhanou mikinu potřísněnou od krve, špinavé džíny a chyběla mu jedna bota. K pohovoru s ním přišla babička.
Michal zpočátku nechtěl vůbec komunikovat a s hospitalizací nesouhlasil. Byl unavený, hladový a potlačoval svůj vztek. Po půlhodinovém mlčení se nám ho ale za podpory jeho babičky podařilo alespoň útržkovitě rozmluvit a prozatím rámcově zjistit, co se vlastně stalo.
Michal je asi dva roky uživatelem pervitinu, z toho asi rok si ho aplikuje nitrožilně. Toto však rodina odmítá s tím, že se tímto Michal snaží vysvětlit své nevhodné chování.
Předešlou noc Michal pozval dívku do klubu na zábavu. Předtím ale na kuráž užil drogu. Toto proložil nějakým alkohol a chtěl se dobře bavit. Užil až trojnásobnou dávku než kterou užíval obvykle. Plánoval s pervitinem přestat, tak si to chtěl ještě naposledy užít. V klubu se nepohodl s nějakými lidmi, kteří do něj strčili. Pak už si jen pamatuje, jak se probudil na ambulanci chirurgie, kde byl ošetřen a dále převezen policejním autem do cely předběžného zadržení.
Údajně byl na parketu opilý a konfliktní a proto byl vyhozen. Protože se ale vzpíral a působil agresivně, utržil nějakou ránu. Po výslechu na policii si pro něj přijeli rodiče a odvezli ho na psychiatrii.
Při přijetí byl Michal ostražitý, naštvaný a odmítal komunikovat. Byly patrny zárazy v myšlení, nebyl schopen dostat se k jádru věci.
Dle babičky se doma Michal zamyká ve svém pokoji, nikoho tam nevpouští, otec neví, co tam dělá. V posledních letech nemá žádné zájmy ani kamarády. To Michal přisuzuje tomu, že mu připomínali to, co spáchal bratr. Do práce není schopen docházet. Je nespolehlivý, má problémy s ranním vstáváním. Nezná pocit zodpovědnosti.
Michal dokáže velmi dobře zastírat své potíže, což se projevilo i při jeho letošní hospitalizaci na psychiatrii. Během pobytu na oddělení se projevoval jen velmi málo. Povětšinu času prospal, komunikace s ním byla velmi obtížná. Neměl o nic zájem, dával najevo svoji křivdu vůči všem. Projevoval se občasnými výbuchy vzteku, kdy kritizoval personál i spolupacienty. O sobě tvrdil, že je metrosexuál, že dokáže vydělat velké peníze, bude žít v zahraničí. Ale jinak se styděl říct si o šálek čaje nebo zapojit se s pacienty do pracovních činností.
Snažila jsem se proniknout do jeho světa. Zpočátku neúspěšně, ale po pár dnech jeho aklimatizace na vzniklou situaci reagoval již ochotněji. Přesto jsem musela důsledně vážit slova, abych ho nevyplašila a neztratila jeho důvěru. Při povídání přiznává, že poslední dva roky užíval drogy a to převážně marihuanu a pervitin. I s dalšími drogami má však zkušenost. Stýkal se s partou lidí, která ho mezi sebe přijala, cítil se v jejich kruhu jistější. Našel si mezi nimi i dívku, která byla také uživatelkou drog. Ta se s ním ale po několika měsících rozešla, což Michal těžce nesl. Hodně se na ni upnul. Posléze začal chodit po klubech, do školy chodil jen občasně, vyhledával dámskou společnost. Chtěl ukázat okolí, že se taky na něco zmůže. V poslední době už to však ani v rámci party nebylo to, co dříve. Nastali konflikty kvůli penězům, celkově se zhoršili vztahy. Přestal se tam cítit dobře. Rodiče o tom, že užívá drogy nevěděli, babička měla tušení. V poslední době se Michal ocitl ve finanční krizi, neměl na zaplacení dávek drogy. Má nějaké dluhy u kamarádů i rodičů."

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

 1. SMS platba (ČR) 15 Kč

  Platba prostřednictvím brány mobilního operátora. Pro započetí platebního procesu prosím vyplňte kontrolní kód a stiskněte tlačítko "Zaplatit"

  Po proběhnutí platby budete přesměrováni zpět na tuto stránku, kde najdete odkaz ke stažení práce.


  V případě potíží s realizací platby se neváhejte obrátit na infolinku poskytovatele služby, společnost Advanced Telecom Services s.r.o., na čísle +420 776 999 199

  Nápověda pro zákazníky Telefónica O2:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora Telefónica O2 a klikněte na POTVRDIT.
  2. Zobrazí se Vám informace, že SMS byla odeslána.
  3. Na mobilní telefon Vám bude doručena SMS zpráva s odkazem.
  4. Klikněte na odkaz v SMS zprávě, budete propojeni na platební bránu společnosti Telefónica O2. Zde potvrďte platbu.
  5. Na internetu se zobrazí výsledek proběhlé platby.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „O2 platba“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.

  Nápověda pro zákazníky Vodafone:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora Vodafone a klikněte na POTVRDIT.
  2. Dojde k přesměrování na Vodafone portál.
  3. Potvrďte Vaše mobilní číslo kliknutím na DALŠÍ. .
  4. Na Váš mobilní telefon přijde SMS zpráva s kódem.
  5. Zadejte tento kód do formuláře, klikněte na OK.
  6. Objeví se Vám údaje o platbě, kterou potvrďte kliknutím na POKRAČOVAT.
  7. V té chvíli proběhne platba, o jejímž výsledku Vás informuje došlá SMS zpráva.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „M-peněženka“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.

  Nápověda pro zákazníky T-mobile:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora T-mobile a klikněte na POTVRDIT.
  2. Dojde k přesměrování na T-mobile portál, potvrďte zde svůj souhlas s podmínkami platby.
  3. Pokud máte na T-zones účet, přihlaste se a pokračujte bodem 7.
  4. Pokud účet na T-zones nemáte, vepište do formuláře svoje mobilní číslo a klikněte na ODESLAT ČÍSLO.
  5. Přijde Vám SMS zpráva s kódem.
  6. Vepište kód jako heslo do formuláře a klikněte na PŘIHLÁSIT.
  7. Objeví se Vám údaje o platbě, které potvrďte kliknutím na tlačítko ZAPLATIT.
  8. V té chvíli proběhne platba, o jejímž výsledku Vás informuje došlá SMS zpráva.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „M-platba“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.
 2. Platit kartou 15 Kč

  Platba kartou. Pro započetí platebního procesu prosím vyplňte kontrolní kód a stiskněte tlačítko "Zaplatit"

  Po proběhnutí platby budete přesměrováni zpět na tuto stránku, kde najdete odkaz ke stažení práce.


  Po odeslání kontrolního kódu budete přesměrováni do platební brány GP webpay, kde zadáte údaje potřebné pro platbu. Platbu dokončíte stisknutím tlačítka "ZAPLATIT".

  Akceptované karty: VISA, VISA Electron, V PAY, MasterCard, Maestro.

 3. Koupit za kredity - Kč >>> ZVÝHODNĚNÁ CENA!
  Jedním stiskem tlačítka, obratem a za výhodnou cenu!
 4. SMS platba (Slovensko) - 0,60€
  Stahovací kód k této práci získáte do několika minut se službou mobilního operátora Premium Rate SMS.
  Zašlete SMS zprávu ve tvaru: SEMmezera13809
  - na telefonní číslo: 8877
  Cena jedné SMS je 0,60€ včetně DPH. Pro využití SMS platby je třeba mít aktivovanou službu Premium Rate SMS. Službu technicky zajišťuje Advanced Telecom Services, s. r. o.
  SMS musí být ve formátu TEXT, bez diakritiky a bez formátování (tj. základní velikost a typ písma). Stahovací kód je použitelný pouze pro tuto práci a je platný až do uzavření okna internetového prohlížeče.
  Stahovací kód přijde obratem na mobil, je platný 24 hodin a lze jej zadat celkem dvakrát.
  Pro stažení této práce zadejte stahovací kód (bez uvozovek):


Důležité informace: Provedením mobilní platby, odesláním SMS, platbou kredity, platbou kartou nebo převodem z účtu souhlasíte s Podmínkami stahování.
Veškeré informace o platbách si můžete přečíst zde.
Máte při placení nebo stahování práce problém? Odpovědi na časté problémy najdete zde nebo kontaktujte naší podporu.

Diskuse