Seminarky.cz > Seminárky/Referáty > > Programová náplň skautské víkendové výpravy

Programová náplň skautské víkendové výpravy


Kategorie: Pedagogika

Typ práce: Seminárky/referáty

Škola: Univerzita Hradec Králové Pedagogická fakulta, Hradec Králové

Charakteristika: Tento projekt je určen pro skautské oddíly (ale možno upravit na jinou organizaci či třídní kolektiv) a jeho cílem je navázat spolupráci mezi dvěma oddíly. Odehrává se v průběhu jednoho víkendu. Jako motivační rámec jsou zvolena šedesátá léta, éra hippies. Práce je seřazena chronologicky, od pátečního dopoledne do nedělního dopoledne. V každém bloku jsou popsány použité aktivity.

Obsah

1.
Úvod
2.
Program
2.1
Páteční odpoledne
2.2
Páteční večer
2.3
Sobotní ráno
2.4
Sobotní dopoledne
2.5
Sobotní odpoledne
2.6
Sobotní večer
2.7
Nedělní ráno
2.8
Nedělní dopoledne

Úryvek

" Jako motivaci využijeme šedesátá léta a cestu na festival do Woodstocku. To se odráží už na designu organizačních věcí, které děti dostanou před konáním akce. Vstupenkou na festival je kostým ve stylu hipies, který si mají přivézt z domova.

Páteční odpoledne
Účastníci výpravy se sejdou asi kilometr a půl před ubytovnou. Je zde pro ně připraven piknik na posilněnou před cestou do Woodstocku. Pokud však někdo chce ochutnat cokoliv z toho, co piknik nabízí, tak musí požádat někoho jiného, aby ho nakrmil. Při krmení se musí vždy představit. Nikdo samozřejmě nesmí krmit sám sebe.
Následuje krátký blok seznamovacích her. Při jedné z nich každý dostane list papíru s větami typu: „Najdi někoho, kdo už viděl film Vlasy.“, nebo „Najdi někoho, kdo zná písničku Don´t worry, be happy.“ atd. Věty by měly být z většiny zaměřené na 60. léta. Úkolem je co nejrychleji ke každé větě najít někoho, kdo by se pod ní mohl podepsat.
Poté se rozdělí do čtyř skupin po deseti členech. Rozdělování necháme volnou ruku, jedinou podmínkou je, aby v každé skupině bylo minimálně 5 chlapů a 4 dívky.
Před samotnou cestou do Woodstocku si navzájem na obličej nakreslí symboly hipies, samozřejmě využijí zdraví neškodné barvy. Nyní už jsou plně připraveni, a mohou tedy vyrazit. Cesta je značena stylovými šipkami a směrovkami s nápisem Woodstock. Ale protože hipies většinou přijížděli na Woodstock ve svých autech, tak i oni mají za úkol dostat se na místo v simulovaném vozidle. To vytvoří tak, že každá skupina vytvoří těsný zástup, všichni se posadí na zem a roztáhnou nohy. Pohyb vozidla probíhá tak, že vždy zadní člen skupiny vyběhne, posadí se před prvního člena, poté zase vyběhne poslední v zástupu, atd. Tímto pohybem se mají co nejdříve dostat do Woodstocku. Je důležité, aby vedoucí hry všechny skupiny správně povzbuzoval. Ve chvíli, kdy se dostanou do cíle, mají čas na ubytování a aklimatizaci. Následuje večeře..."

Poznámka

Práce byla použita pro předmět Pedagogika volného času, Katedru sociální pedagogiky Univerzity Hradec Králové.

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x4d92269411c74.zip (12 kB)
Nezabalený formát:
Program_skautske_vypravy.doc (42 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse