Seminarky.cz > Životopisy > > > Reinhard Eugen Tristan Heydrich - životopis

Reinhard Eugen Tristan Heydrich - životopis

Kategorie: Humanitní a ekonomické obory

Typ práce: Životopisy

Škola: Gymnázium, Trutnov, Jiráskovo náměstí 325, Trutnov

Charakteristika: Práce je podrobným přestavením života a veřejného působení jednoho z nejvýše postavených činitelů v Třetí říši. Postupně jsou představeny události z jeho dětství, vojenská kariéra postupně od námořnictva, přes jednotky SS až po jeho postavení v čele protektorátu Čechy a Morava. Popsán je i následný proces známý jako Heydrichiáda.

Obsah

1.
Úvod
2.
Stať
a) Dětství
b) Kariéra v námořnictvu
c) Práce v SS a SD
d) Protektorát Čechy a Morava
e) Atentát
f) Heydrichiáda
3.
Závěr
4.
Použitá literatura

Úryvek

"Práce v SS a SD

Heydrichova snoubenka Lina von Osten mu zajistila pomocí rodinného příslušníka Erbensteina, důstojníka SS, místo v této organizaci vedené Himmlerem. A tak Heydrich dostal místo vedoucího ve zpravodajské službě, které se začalo říkat v červenci 1932 SD (sicherheitsdiens). Tato služba se díky Heydrichově vychytralosti, plnění příkazů nadřízených a lehkým intrikám proti mocenským konkurentům začala velmi rozrůstat. SD měla své informátory naprosto všude (průmysl, tisk, konkurenční politické strany, kultura apod.). Se vzrůstajícím vlivem SD vzrostla i Heydrichova moc. Brzy se stal velice obávaným mužem, kterého můžeme najít v pozadí všech důležitých událostí Třetí Říše. V průběhu následujících tří let jeho kariéra závratně roste, dosáhne až na druhou nejvyšší důstojnickou hodnost v rámci SS - gruppenfuhrer a jeho SD se v roce 1934 stává jedinou zpravodajskou službou v rámci nacistické strany.
Důležitou událostí v dějinách nacistického hnutí byla tzv.: Noc dlouhých nožů. Šlo o akci, při níž byli zlikvidováni velitelé úderných oddílů SA. Realizací byla pověřena „trojka“ Heydrich, Goring a Himmler. Heydrich měl za úkol vyrobit provokační a samozřejmě nepravdivé informace svědčící na protistátní činnosti velitelů. Jeho úloha v samostatném provedení akce byla také důležitá. Sestavil listinu lidí, kteří měli být popravení. Samotná noc dlouhých nožů byla provedena v noci z 30.6. na 1.7. 1934 v Bavorsku v lázních Wiesse. Heydrich se svým chladnokrevným chováním při této akci ukázal jako velice a všeho schopný.
Po Noci dlouhých nožů chtěl Hitler vzbudit dojem „spravedlivého“ vládce a tak potrestal protistátní živly a odměnil hrdiny, kterými nebyli nikdo jiný než Heydrich a Himmler. Oběma nejvyšším představitelům nacistické strany tímto vyznamenáním projevil podporu, takže jejich moc v policejní funkci vzrostla.
Heydrich již ovládal celou pruskou policii zvanou Gestapo (Geheimnist Stadt Policei). Její působnost rozšířil na celé území Německa. Heydrichovy nejvýznamnější funkce (velitel SD a SIPO) byli sjednoceny pod Hlavní úřad říšské bezpečnosti (RSHA). Heydrich v tuto dobu nebyl mezi veřejností i přes svoji moc příliš známý. Byl tzv.:šedou eminencí“, mužem v pozadí všech nejhrůznějších nacistických zločinů.
Hendrichova SD se zaměřila na práci v zahraničí. Jedním z projektů byla například podpora Heinleinovy Sudetoněmecké strany a to hlavně dodávkami zbraní, peněz a informací. Na 22.5. 1938 nacisté plánovali velké sudetoněmecké povstání proti Československu pod vedením SD. Pražská vláda ale zjistila, co se chystá, došlo k částečné mobilizaci, byla obsazena všechna důležitá místa a tak k povstání nedošlo. V roce 1939 byl Hitler odhodlán rozpoutat válku za jakýchkoliv okolností. Plán začátku války předpokládal napadení Německa z pokské strany. To byl úkol pro Heydricha jako na míru šitý. Na celou akci byli vybráni nejlepší členové SD. Kteří byli převlečeni do polských uniforem a měli fingovat přepadení vysílače v Glivicích ve Slezsku – poblíž německo-polské hranice. Akce byla na poslední chvíli odvolána, ale později proběhla podle plánu. Hitler toho využil a tak byla „konečně“ rozpoutána válka."

Poznámka

Práce má obsahovat obrázky, ale ty nejsou funkční.

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

 1. SMS platba (ČR) 15 Kč

  Platba prostřednictvím brány mobilního operátora. Pro započetí platebního procesu prosím vyplňte kontrolní kód a stiskněte tlačítko "Zaplatit"

  Po proběhnutí platby budete přesměrováni zpět na tuto stránku, kde najdete odkaz ke stažení práce.


  V případě potíží s realizací platby se neváhejte obrátit na infolinku poskytovatele služby, společnost Advanced Telecom Services s.r.o., na čísle +420 776 999 199

  Nápověda pro zákazníky Telefónica O2:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora Telefónica O2 a klikněte na POTVRDIT.
  2. Zobrazí se Vám informace, že SMS byla odeslána.
  3. Na mobilní telefon Vám bude doručena SMS zpráva s odkazem.
  4. Klikněte na odkaz v SMS zprávě, budete propojeni na platební bránu společnosti Telefónica O2. Zde potvrďte platbu.
  5. Na internetu se zobrazí výsledek proběhlé platby.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „O2 platba“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.

  Nápověda pro zákazníky Vodafone:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora Vodafone a klikněte na POTVRDIT.
  2. Dojde k přesměrování na Vodafone portál.
  3. Potvrďte Vaše mobilní číslo kliknutím na DALŠÍ. .
  4. Na Váš mobilní telefon přijde SMS zpráva s kódem.
  5. Zadejte tento kód do formuláře, klikněte na OK.
  6. Objeví se Vám údaje o platbě, kterou potvrďte kliknutím na POKRAČOVAT.
  7. V té chvíli proběhne platba, o jejímž výsledku Vás informuje došlá SMS zpráva.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „M-peněženka“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.

  Nápověda pro zákazníky T-mobile:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora T-mobile a klikněte na POTVRDIT.
  2. Dojde k přesměrování na T-mobile portál, potvrďte zde svůj souhlas s podmínkami platby.
  3. Pokud máte na T-zones účet, přihlaste se a pokračujte bodem 7.
  4. Pokud účet na T-zones nemáte, vepište do formuláře svoje mobilní číslo a klikněte na ODESLAT ČÍSLO.
  5. Přijde Vám SMS zpráva s kódem.
  6. Vepište kód jako heslo do formuláře a klikněte na PŘIHLÁSIT.
  7. Objeví se Vám údaje o platbě, které potvrďte kliknutím na tlačítko ZAPLATIT.
  8. V té chvíli proběhne platba, o jejímž výsledku Vás informuje došlá SMS zpráva.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „M-platba“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.
 2. Platit kartou 15 Kč

  Platba kartou. Pro započetí platebního procesu prosím vyplňte kontrolní kód a stiskněte tlačítko "Zaplatit"

  Po proběhnutí platby budete přesměrováni zpět na tuto stránku, kde najdete odkaz ke stažení práce.


  Po odeslání kontrolního kódu budete přesměrováni do platební brány GP webpay, kde zadáte údaje potřebné pro platbu. Platbu dokončíte stisknutím tlačítka "ZAPLATIT".

  Akceptované karty: VISA, VISA Electron, V PAY, MasterCard, Maestro.

 3. Koupit za kredity - Kč >>> ZVÝHODNĚNÁ CENA!
  Jedním stiskem tlačítka, obratem a za výhodnou cenu!
 4. SMS platba (Slovensko) - 0,60€
  Stahovací kód k této práci získáte do několika minut se službou mobilního operátora Premium Rate SMS.
  Zašlete SMS zprávu ve tvaru: SEMmezera13631
  - na telefonní číslo: 8877
  Cena jedné SMS je 0,60€ včetně DPH. Pro využití SMS platby je třeba mít aktivovanou službu Premium Rate SMS. Službu technicky zajišťuje Advanced Telecom Services, s. r. o.
  SMS musí být ve formátu TEXT, bez diakritiky a bez formátování (tj. základní velikost a typ písma). Stahovací kód je použitelný pouze pro tuto práci a je platný až do uzavření okna internetového prohlížeče.
  Stahovací kód přijde obratem na mobil, je platný 24 hodin a lze jej zadat celkem dvakrát.
  Pro stažení této práce zadejte stahovací kód (bez uvozovek):


Důležité informace: Provedením mobilní platby, odesláním SMS, platbou kredity, platbou kartou nebo převodem z účtu souhlasíte s Podmínkami stahování.
Veškeré informace o platbách si můžete přečíst zde.
Máte při placení nebo stahování práce problém? Odpovědi na časté problémy najdete zde nebo kontaktujte naší podporu.

Diskuse