Seminarky.cz > Seminárky/Referáty > > Trendy příjezdového cestovního ruchu

Trendy příjezdového cestovního ruchu


Kategorie: Cestovní ruch - teorie

Typ práce: Seminárky/referáty

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Tato práce se zabývá nejnovějšími trendy v příjezdovém cestovním ruchu České republiky. Charakterizuje incomingový cestovní ruch. Věnuje se možnostem zkvalitnění služeb. Uvádí statistiky. Zmiňuje české, i světové trendy v turismu. Popisuje nejnovější moderní formy trávení volného času.

Obsah

1.
Úvod
2.
Podpora incomingového cestovního ruchu
3.
Statistiky o příjezdovém cestovním ruchu za rok 2007
4.
Zkvalitnění příjezdového cestovního ruchu
5.
Konkrétní trendy v příjezdovém cestovním ruchu
6.
Světové trendy pro podporu CR do ČR
7.
Dark Tourism
8.
Nejznámější místa „dark“ turismu na světě
9.
Darktourism v ČR
10.
Diaspora tourism
11.
Asketická dovolená
12.
Radikální fitness
13.
Jóga a ČR
14.
CouchSurfing
15.
Voluntarismus
16.
Responsible Travel - zodpovědné cestování
17.
Léčebný turismus
18.
Závěr

Úryvek

"Turista má na výběr, může se buď svěřit do péče některé z renomovaných specializovaných cestovních kanceláří, která mu zajistí nejen provedení potřebného zákroku, ale i dopravu, ubytování, případně doprovodný program, nebo vyrazí přímo za nabídkou konkrétního zdravotnického zařízení. Kliniky v Indii nebo Thajsku specializované na „medicínskou turistiku“ totiž mají zvláštní oddělení, která zajistí klientovi fakultativní výlet, dopravu na letiště a další potřebný servis. Pacient přijede do Dillí na provedení srdečního bypassu a jen tak mimochodem shlédne Tádž Mahal.
Největší boom tohoto typu cestování zažívají ve Spojených státech amerických, kde je cena lékařské péče a zdravotního pojištění tradičně velmi vysoká. Populace stárne a zdravotnická péče se pro ni stává nedostupnou. V roce 2007 vycestovalo z USA z důvodu léčby přes 150 000 občanů. Jejich počet každoročně stoupá o 15 – 20 %. Cílem se stávají nemocnice s kvalifikovaným personálem a dobrým zázemím v Latinské Americe, Asii i východní Evropě.
Léčebná turistika je na vzestupu i v Evropě. Když Němci potřebují ošetření chrupu nebo jinou zdravotní péči, cestují stále více do východní Evropy. Top „dentistickou destinací“ je např. Maďarsko. Ošetření v zahraničí je stále lákavější i proto, že německé zdravotní pojišťovny pokrývají náklady zdravotního ošetření v celé EU. Lékařská zařízení se z této situace pokoušejí vytěžit co nejvíce a organizují hromadné zájezdy pro „zdravotní“ turisty. Známou destinací léčebné turistiky je i Belgie, která je snadno dostupná a relativně levná zejména pro občany Velké Británie. Do Německa zase míří britští a norští občané kvůli dlouhým čekacím dobám a nedostatečným kapacitám u nich doma. V roce 2007 vycestovalo za zdravotní péčí kolem 50 tisíc Britů, odhaduje se, že letos to bude 75 tisíc a toto číslo by mohlo do roku 2010 vzrůst až na 200 tisíc. Z šetření, které provedl server www.treatmenta-broad.net, vyplývá, že motivem 83 % dotázaných bylo ušetřit. Častěji za léčbou cestují muži (60 %) a 98 % žen podstoupí zkrášlovací zákrok, zatímco mezi muži je to jen 8 %. Spokojenost se pohybuje kolem 97 % a většina pacientů se vrací za další léčbou na stejné místo.
Celosvětově podnikli zdravotní turisté 19 milionů cest v roce 2005 a do roku 2010 by mohlo dojít k zdvojnásobení tohoto počtu. Odhaduje to zpráva Tourism Research and Marketing. Světovou velmocí je Thajsko, kam vloni(2007) přijelo za zdravotní péčí 1,4 milionů turistů.
Některé země cíleně podporují rozvoj tohoto typu turistiky na svém území, příkladem může být Indie, Singapur nebo Jižní Korea. Ta zřídila radu pro propagaci korejského zdravotnictví v zahraničí (Council for Korean Medicine Overseas Promotion) a první výsledky se již dostavily. V roce 2007 ošetřily přidružené nemocnice kolem 16 000 turistů, zatímco v roce 2005 to bylo jen 750. Korea doufá, že toto číslo do roku 2012 vzroste až na 100 tisíc.
Agentura CzechTourism dlouhodobě podporuje léčebné lázeňství jako jeden z hlavních národních turistických produktů. Do českých lázní zamíří ročně přes 300 tisíc zahraničních hostů. Více než polovina jich přijíždí z Německa. Kolik turistů podstoupí v Česku lékařský či estetický zákrok není přesně známo.
Portál Forbestravel.com zveřejnil v lednu 2008 žebříček deseti nejlepších destinací léčebného turismu na světě. Česká republika se v něm umístila na 4. místě za Singapurem, Mexikem a Kostarikou. Podle agentury Forbes je Česká republika, a zejména Praha, vyhledávána pro cenově dostupnou plastickou a estetickou chirurgii. Zákroky v Česku vyjdou přibližně dvakrát levněji než ve Velké Británii. Do Česka se cestuje také za operacemi očí, ortopedickými a stomatologickými zákroky či léčbou neplodnosti. (20)"

Poznámka

Práce je kompilačního charakteru. Čerpá ze zdrojů: http://old.mmr.cz/index.php?show=001021752, http://www.cestovatel.cz/clanky/dark-tourism-temne-cestovani-na-mista-katastrof-a-nestesti/, http://www.czechtourism.cz/?show=055011004, http://cestovani.ihned.cz/c1-25206300-couchsurfing-je-vice-nez-jen-levne-cestovani, http://www.cestovatel.cz/clanky/responsible-travel-zodpovedne-cestovani/.
Práce obsahuje tabulky, schémata a grafy. Čistého textu v práci je cca 18 stran.

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

 1. SMS platba (ČR) 45 Kč

  Platba prostřednictvím brány mobilního operátora. Pro započetí platebního procesu prosím vyplňte kontrolní kód a stiskněte tlačítko "Zaplatit"

  Po proběhnutí platby budete přesměrováni zpět na tuto stránku, kde najdete odkaz ke stažení práce.


  V případě potíží s realizací platby se neváhejte obrátit na infolinku poskytovatele služby, společnost Advanced Telecom Services s.r.o., na čísle +420 776 999 199

  Nápověda pro zákazníky Telefónica O2:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora Telefónica O2 a klikněte na POTVRDIT.
  2. Zobrazí se Vám informace, že SMS byla odeslána.
  3. Na mobilní telefon Vám bude doručena SMS zpráva s odkazem.
  4. Klikněte na odkaz v SMS zprávě, budete propojeni na platební bránu společnosti Telefónica O2. Zde potvrďte platbu.
  5. Na internetu se zobrazí výsledek proběhlé platby.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „O2 platba“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.

  Nápověda pro zákazníky Vodafone:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora Vodafone a klikněte na POTVRDIT.
  2. Dojde k přesměrování na Vodafone portál.
  3. Potvrďte Vaše mobilní číslo kliknutím na DALŠÍ. .
  4. Na Váš mobilní telefon přijde SMS zpráva s kódem.
  5. Zadejte tento kód do formuláře, klikněte na OK.
  6. Objeví se Vám údaje o platbě, kterou potvrďte kliknutím na POKRAČOVAT.
  7. V té chvíli proběhne platba, o jejímž výsledku Vás informuje došlá SMS zpráva.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „M-peněženka“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.

  Nápověda pro zákazníky T-mobile:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora T-mobile a klikněte na POTVRDIT.
  2. Dojde k přesměrování na T-mobile portál, potvrďte zde svůj souhlas s podmínkami platby.
  3. Pokud máte na T-zones účet, přihlaste se a pokračujte bodem 7.
  4. Pokud účet na T-zones nemáte, vepište do formuláře svoje mobilní číslo a klikněte na ODESLAT ČÍSLO.
  5. Přijde Vám SMS zpráva s kódem.
  6. Vepište kód jako heslo do formuláře a klikněte na PŘIHLÁSIT.
  7. Objeví se Vám údaje o platbě, které potvrďte kliknutím na tlačítko ZAPLATIT.
  8. V té chvíli proběhne platba, o jejímž výsledku Vás informuje došlá SMS zpráva.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „M-platba“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.
 2. Platit kartou 38 Kč

  Platba kartou. Pro započetí platebního procesu prosím vyplňte kontrolní kód a stiskněte tlačítko "Zaplatit"

  Po proběhnutí platby budete přesměrováni zpět na tuto stránku, kde najdete odkaz ke stažení práce.


  Po odeslání kontrolního kódu budete přesměrováni do platební brány ČSOB, kde zadáte údaje potřebné pro platbu. Platbu dokončíte stisknutím tlačítka "ZAPLATIT".

  Akceptované karty: VISA, VISA Electron, V PAY, MasterCard, Maestro.

 3. Koupit za kredity - 35 Kč >>> ZVÝHODNĚNÁ CENA!
  Jedním stiskem tlačítka, obratem a za výhodnou cenu!
  JEN PRO REGISTROVANÉ UŽIVATELE
  Cena za stažení je pouze 630 kreditů (=35Kč).
 4. SMS platba (Slovensko) - 1,70€
  Stahovací kód k této práci získáte do několika minut se službou mobilního operátora Premium Rate SMS.
  Zašlete SMS zprávu ve tvaru: SEMmezera15744
  - na telefonní číslo: 8877
  Cena jedné SMS je 1,70€ včetně DPH. Pro využití SMS platby je třeba mít aktivovanou službu Premium Rate SMS. Službu technicky zajišťuje Advanced Telecom Services, s. r. o.
  SMS musí být ve formátu TEXT, bez diakritiky a bez formátování (tj. základní velikost a typ písma). Stahovací kód je použitelný pouze pro tuto práci a je platný až do uzavření okna internetového prohlížeče.
  Stahovací kód přijde obratem na mobil, je platný 24 hodin a lze jej zadat celkem dvakrát.
  Pro stažení této práce zadejte stahovací kód (bez uvozovek):


Důležité informace: Provedením mobilní platby, odesláním SMS, platbou kredity, platbou kartou nebo převodem z účtu souhlasíte s Podmínkami stahování.
Veškeré informace o platbách si můžete přečíst zde.
Máte při placení nebo stahování práce problém? Odpovědi na časté problémy najdete zde nebo kontaktujte naší podporu.

Diskuse