Seminarky.cz > Maturitní otázky > > > Zdraví a nemoci - maturitní otázka anglicky 1/7

Zdraví a nemoci - maturitní otázka anglicky 1/7


Kategorie: Angličtina

Typ práce: Maturitní otázky

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Jedná se o zpracovanou úvahu, která se však dá použít také jako maturitní otázka o zdraví a nemocech. Autor se zamýšlí na poměrem zdraví k možnosti žít plnohodnotný život, dále uvažuje nad stále vzrůstající možností nákazy novými chorobami, stejně tak jako těmi běžnými. Pro běžný život je potřeba zajistit si zdravotní pojištění, další z probíraných témat, stejně tak i nutností vyhledat lékařskou - odbornou - pomoc. V závěru autor zaměřuje pozornost na jednotlivé domácnosti, jejich vybavenost léky a hlavně na prevenci u dětí i dospělých. Předchozí maturitní otázku naleznete zde Česká republika a Praha - maturitní otázka anglicky 2/7.

Obsah

1.
Úvod
2.
Nové nemoci a pokrok vědy
3.
Běžné choroby
4.
Zdravotní pojištění
5.
Lékařská péče
6.
Léčba, léky a domácnosti
7.
Prevence
8.
Závěr

Úryvek

" When we decide to see our physician in his surgery we must take with us health insurance company’s card and in some cases also our vaccination certificate. Only seldom we are going to need our birth certificate. We can either make an appointment for our medical examination or go directly. It’s important to know the surgery hours. If there are other patients waiting, we tear off a numbered ticket and wait in the waiting room. As soon as our turn comes the nurse calls us.
The doctor asks us how we feel, what problems we are having and what’s bothering us. It’s not good to hold back information on some of our problems or to exaggerate others. After a thorough examination the doctor prescribe for us one or more prescriptions and sets a date when we should see him again. After that we go to the pharmacy. There we get medicines according to the prescriptions that we have got from our practitioner e.g. tablets, pills, drops, ointments, syrup, powder, vitamins, gargle, and maybe antibiotics as well. We take the medicines according to the doctor’s advice."

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x45b5fb5cb2435.zip (6 kB)
Nezabalený formát:
Healts_and_diseases.doc (26 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse