Seminarky.cz > Seminárky/Referáty > > Dítě v ústavní péči, patologické jevy - kazuistika

Dítě v ústavní péči, patologické jevy - kazuistika

Kategorie: Psychologie, Sociální práce

Typ práce: Seminárky/referáty

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Tato práce se zabývá patologickými jevy dítěte v ústavní péči. Obsahuje osobní, rodinnou, ústavní, i školní anamnézu, na jejichž základě sestavuje prognózu dalšího vývoje. Věnuje se doporučením, která by současnému stavu co nejvíce pomohla. Uvádí roční a týdenní plán činností, který znázorňuje strukturu dne dítěte, a podrobně popisuje, jak tráví volný čas.

Obsah

1.
Úvod
2.
Osobní anamnéza
3.
Rodinná anamnéza
4.
Ústavní anamnéza
5.
Školní anamnéza
6.
Prognóza a doporučení
7.
Týdenní plán činností
8.
Roční plán činností

Úryvek

"Rodinná anamnéza
Matka Jana Tománková, narozena 3.3.1975 pracuje jako učitelka psychologie na Univerzitě Palackého v Olomouci. Je hudebně nadaná, hraje na klavír a flétnu. Jeví se jako starostlivá, vyrovnaná a sebevědomá žena.
Otec Kvido Tománek narozen 2.2.1963 je zaregistrován na Pracovním úřadě v Králíkách. Dřive hrál tenis, dnes už jen vyjímečně. Po problémech v práci začal chodit do hospod, odkud často chodil v podnapilém stavu. Později se přiznal ke gamblerství. Kvido je spíše introvertní, nevyrovnaný muž, s komplexem méněcennosti.
Sestra Nastěna Tománková narozena 4.4.2000 navštěvuje druhým rokem Základní školu v Červené Vodě. Nastěna je umělecky nadaná, ve škole má výborné výsledky.
Rodiče Jany Tománkové žijí v Praze, s rodinou se nestýkají. Rodiče Kvida Tománka jsou již po smrti.Jan vyrůstal v dobře situované rodině. Rodinné prostředí je se jevilo jako funkční. Vztahy mezi rodiči i dětmi byly bezproblémové. Rodina jezdila na výlety, každoročně na zahraniční dovolené.Jan chodil do školy vždy připravený, čistý se všemi pomůckami. Měl výborný prospěch. Stravovací i hygienické návyky má zažité.
Před dvěma lety Kvido Tománek dostal výpověď ze soukromé firmy T.E.P . v Králíkách.Po neúspěchu v práci začal Kvido ve značné míře pít alkohol, často se večer nevracel domů a později se přiznal ke gamblerství. V rodině se začaly ztrácet peníze, matce se začaly ztrácet drahé šperky a jiné cennosti. Jana Tománková to přičítala manželově rozhazovačnosti. Vztahy v rodině se výrazně zhoršily, konflikty mezi matkou a otcem byly častější a vážnější. Problémy začaly i s Janem. Chodil pozdě domů, lhal, přiznal se i ke krádežím doma. Matce odmítl vysvětlit proč krade nebo chodí pozdě domů. Matka si začala na synovi všímat zásadních změn, výrazné zhoršení ve škole, nervozita, agrese, labilita. Matka to dávala za vinu hádkám doma. Na to se ozývá třídní učitelka, že Jan již tři týdny nechodí do školy. Jan opět odmítl podat jakékoliv vysvětlení. Když Jan šel do školy, matka se rozhodla ho sledovat. Místo do školy chodil do opuštěné chaty v lese na okraji obce, kde se scházel s mnohem staršími chlapci, kteří vyráběli drogy(pervitin, heroin, pěstování marihuany) a následně je užívali a experimentovali s nimi. Jana Tománková se rozhodla s Janem jít do PPP v Olomouci, kde pracuje její kamarádka Mgr. Kateřina Tomanová. Na dopuručení PPP si Jana sjednala schůzku se sociálním pracovníkem. Sociální pracovník matce navrhl umístění Jana do diagnostického ústavu.

Ústavní anamnéza
Na žádost Bc. Bohumíra Strnady – sociálního pracovníka Městského úřadu Králíky Krajský soud v Hradci Králové dne 1.března 2007 umístil Jana Tománka do Diagnostického ústavu v Olomouci. Jan je v průběhu pobytu vyšetřen veškerým lékařským vyšetřením – neurologické, psychiatrické, psychologické, oftalmologické, foniatrické, logopedické. Na základě těchto vyšetření Krajský soud v Hradci Králové rozhodl o umístění Jana Tománka do Výchovného ústavu v Králíkách od data 5.června 2007. V současné době Jan trpí depresemi, užívá Antidepresiva.
Jan má neustálé konflikty s vychovateli ústavu. Jan žije v pokoji se dvěma chlapci stejného věku, Marek Zapletal a Ondřej Bartoš. Korelace mezi chlapci je špatná často se objevují drobné konflikty, které odmítají řešit s vychovateli. Jan se špatně podřizuje internímu řádu a často jej porušuje. Matka s Nastěnou jezdí na návštěvy pravidelně jednou za dva týdny. Otec jen sporadicky. Jan odmítá návštěvy, o otci nemluví, k matce se chová slušně. I když návštěvy neprobíhají příliš vesele sem tam se ozve smích sourozeců. Matka je se synem v kontaktu každý den přes mobilní telefon. Jan se už několikrát pokoušel o útěk. Vychovatelé ho ale vždy chytli včas. Jediné co Jana v ústavu baví je hraní na klavír a čtení sci-fi knih. S hrdiny se často stotožňuje a vytváří si svůj vlastní svět, do kterého se uzavírá.
Komunikace vázne s chlapci i s vychovateli. Většinu svého volného času tráví čtením v pokoji. Jan je introvertní, indiferentní. Jeho stav je rigidní. Jan je hudebně i sportovně talentovaný. Občas hraje na klavír. Účastní se sportovních aktivit rád, ale nedává to na sobě znát. Většinou všechny své kladné pocity skrývá a nechává vystoupit negativní jevy. Chvílemi je apatický."

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

 1. SMS platba (ČR) 45 Kč

  Platba prostřednictvím brány mobilního operátora. Pro započetí platebního procesu prosím vyplňte kontrolní kód a stiskněte tlačítko "Zaplatit"

  Po proběhnutí platby budete přesměrováni zpět na tuto stránku, kde najdete odkaz ke stažení práce.


  V případě potíží s realizací platby se neváhejte obrátit na infolinku poskytovatele služby, společnost Advanced Telecom Services s.r.o., na čísle +420 776 999 199

  Nápověda pro zákazníky Telefónica O2:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora Telefónica O2 a klikněte na POTVRDIT.
  2. Zobrazí se Vám informace, že SMS byla odeslána.
  3. Na mobilní telefon Vám bude doručena SMS zpráva s odkazem.
  4. Klikněte na odkaz v SMS zprávě, budete propojeni na platební bránu společnosti Telefónica O2. Zde potvrďte platbu.
  5. Na internetu se zobrazí výsledek proběhlé platby.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „O2 platba“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.

  Nápověda pro zákazníky Vodafone:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora Vodafone a klikněte na POTVRDIT.
  2. Dojde k přesměrování na Vodafone portál.
  3. Potvrďte Vaše mobilní číslo kliknutím na DALŠÍ. .
  4. Na Váš mobilní telefon přijde SMS zpráva s kódem.
  5. Zadejte tento kód do formuláře, klikněte na OK.
  6. Objeví se Vám údaje o platbě, kterou potvrďte kliknutím na POKRAČOVAT.
  7. V té chvíli proběhne platba, o jejímž výsledku Vás informuje došlá SMS zpráva.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „M-peněženka“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.

  Nápověda pro zákazníky T-mobile:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora T-mobile a klikněte na POTVRDIT.
  2. Dojde k přesměrování na T-mobile portál, potvrďte zde svůj souhlas s podmínkami platby.
  3. Pokud máte na T-zones účet, přihlaste se a pokračujte bodem 7.
  4. Pokud účet na T-zones nemáte, vepište do formuláře svoje mobilní číslo a klikněte na ODESLAT ČÍSLO.
  5. Přijde Vám SMS zpráva s kódem.
  6. Vepište kód jako heslo do formuláře a klikněte na PŘIHLÁSIT.
  7. Objeví se Vám údaje o platbě, které potvrďte kliknutím na tlačítko ZAPLATIT.
  8. V té chvíli proběhne platba, o jejímž výsledku Vás informuje došlá SMS zpráva.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „M-platba“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.
 2. Platit kartou 38 Kč

  Platba kartou. Pro započetí platebního procesu prosím vyplňte kontrolní kód a stiskněte tlačítko "Zaplatit"

  Po proběhnutí platby budete přesměrováni zpět na tuto stránku, kde najdete odkaz ke stažení práce.


  Po odeslání kontrolního kódu budete přesměrováni do platební brány ČSOB, kde zadáte údaje potřebné pro platbu. Platbu dokončíte stisknutím tlačítka "ZAPLATIT".

  Akceptované karty: VISA, VISA Electron, V PAY, MasterCard, Maestro.

 3. Koupit za kredity - 35 Kč >>> ZVÝHODNĚNÁ CENA!
  Jedním stiskem tlačítka, obratem a za výhodnou cenu!
  JEN PRO REGISTROVANÉ UŽIVATELE
  Cena za stažení je pouze 630 kreditů (=35Kč).
 4. SMS platba (Slovensko) - 1,70€
  Stahovací kód k této práci získáte do několika minut se službou mobilního operátora Premium Rate SMS.
  Zašlete SMS zprávu ve tvaru: SEMmezera15707
  - na telefonní číslo: 8877
  Cena jedné SMS je 1,70€ včetně DPH. Pro využití SMS platby je třeba mít aktivovanou službu Premium Rate SMS. Službu technicky zajišťuje Advanced Telecom Services, s. r. o.
  SMS musí být ve formátu TEXT, bez diakritiky a bez formátování (tj. základní velikost a typ písma). Stahovací kód je použitelný pouze pro tuto práci a je platný až do uzavření okna internetového prohlížeče.
  Stahovací kód přijde obratem na mobil, je platný 24 hodin a lze jej zadat celkem dvakrát.
  Pro stažení této práce zadejte stahovací kód (bez uvozovek):


Důležité informace: Provedením mobilní platby, odesláním SMS, platbou kredity, platbou kartou nebo převodem z účtu souhlasíte s Podmínkami stahování.
Veškeré informace o platbách si můžete přečíst zde.
Máte při placení nebo stahování práce problém? Odpovědi na časté problémy najdete zde nebo kontaktujte naší podporu.

Diskuse