Seminarky.cz > Seminárky/Referáty > > Historie komixu

Historie komixu

Kategorie: Literatura, Umělecké - ostatní

Typ práce: Seminárky/referáty

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Práce se zabývá historií kreslených seriálů čili komixů jak v Čechách tak v zahraničí. Jsou zde popsány prvopočátky kreslených příběhů vznikající v Americe a za všechny jsou zde zmíněny a rozebrány komixy: Garfield, Batman, Superman, Spiderman a X-Man. Z těch starších zahraničních komixů se zde dočteme o Darwinově cestě kolem světa. Druhá část práce je věnováva vývoji kreslených příběhů v Čechách. Je zde zmíněna nejdůležitější osoba Českého komixu Jaroslav Foglar a rozebrano jeho dílo Ryhlé šípy. Dalším významným autorem který má v této práci své místo je Vlastislav Toman a jeho komixová tvorba. Z novějśích tvůrců se zde dočeme o Kájovi Saudkovi. Část o českém komixu uzavírá odstavec věnovaný slavnému slavnému kreslenému seriĺu Zelený Raul, který vychází dodnes v časopise Reflex.

Obsah

1.
Úvod
2.
Historie kreslených seriálů
2.1
Amerika, kolébka komiksů
2.2
Nesnáším ponělí, čili Garfield
2.3
Batman a Superman v období 2. sv. války
2.4
Darwinova cesta kolem světa
2.5
Nový věk – Spiderman a X-Man
3.
Komiks v Čechách
3.1
Jaroslav Foglar
3.2
Rychlé šípy Jaroslava Foglara
3.3
Vlastislav Toman a jeho komiksová tvorba
3.4
Kája Saudek a jeho tvorba
3.5
Reflexový Zelený Raul
4.
Závěr
5.
Seznam použité literatury

Úryvek

"2.3. Batman a Superman v období 2. sv. války
Když v roku 1933 použil Jerome Siegel poprvé jméno Superman ve svém kresleném příběhu, byla postava ještě zločincem a nic nenasvědčovalo její budoucí oblibě. Siegel z něho později s výtvarníkem Josephom Schusterom udělali hrdinu a to se světu za pár let vyplatilo. V dubnu roku 1938 předali Siegel a Schuster všecky práva k své postavy mimozemšťana s superschopnostmi, skrývajícího se za identitu novináře Clarka Kenta za 130 dolarů společnosti DC (Detective Comics). Postava byla předtím odmítnutá několika společnostmi, které to asi dodnes litují. Superman si brzy našel cestu do médií v celých USA. V roku 1939 začali souběžně s komiksem vycházet novinové stripy se Supermanem, které se objevovali až do roku 1966. komiksové série se Superman přepracoval v roku 1940 i do rádia.
Mnoho komiksových kreslířů a scenáristů, posílených nebývalou popularitou Supermana, pracovalo na jeho stejně úspěšném konkurentovi. V roku 1939 se v Detective Comics No. 27 objevil Batman. . Jeho kreslíř Bob Kane se nechal inspirovat renesančními kresbami létajících strojů od Leonarda da Vinci. Scenárista Bill Finger mu vymyslel skrytou identitu Bruce Wayna a děj příběhu umístnil do Gotham City.Batman také bojoval proti všemožným zloduchům, ale na rozdíl od supermana nedisponoval žádnými nadpozemskými superschopnostmi.

2.4. Darwinova cesta kolem světa
Jedním z takových hrdinů, jaké známe jako dědouška s dlouhým bílým vousem, jehož kdysi vlastní rodina považovala za dokonalého budižkničemu byl nejslavnější Charles Darwin. Málokdo z těch, kteří pracně biflují poučky o původu druhů ví, že tento učenec, který změnil pohled lidí na svět a otevřel cestu k pochopení přírodních zákonů zažil kromě učených disputací a štvanic z kazatelen i ze stránek novin i spoustu zajímavých dobrodružství a že ten křehký stařík v peleríně byl svého času pravý anglický gentleman-sportovec, který zdolával nesmírné pláně Jižní Ameriky na koňském hřbetě. Střílel jako Old Shaterhand a šplhal po srázech And, útesech Galapág a srázech Tahiti.
Pouhých čtyřiadvacet pokračování kresleného seriálu může podat jen pár epizod, které zpestřily namáhavou a nebezpečnou plavbu malé brigy Beagle, jíž obeplutí zeměkoule trvalo plných pět let. A celých těch pět let mladý Darwin dennodenně zapisoval všechny poznatky, pozorování, dojmy zážitky. Ve vydání souborné zprávy o plavbě Beaglu kolem světa, což byly čtyři důkladné svazky. Třetí díl z těchto svazků se stal nejpopulárnější, protože zakrátko vyšel jako samostatná kniha, jen poněkud upravená a doplněná pro okruhy laických čtenářů.


2.5. Nový věk – Spiderman a X-man
Marvel Comics začala mít problémy a jej poslední šancí bylo přijít s něčím novým, co lidi přitáhne. Jack Kirby a Stan Lee se proto pustili do vytváření nových, do těch dob velmi netradičných postáv. V roku 1961 se objevil prvý sešit Fantastic Four. Jej úspěch vydal jednoznačný signál, že cesta, po které se Lee a Kirby vydali, je správná. Už bylo jasné, co čtenáři chtějí a prodej se vyzdvihnul do výšin, o jakých se do těch časů nikomu ani nesnilo. Marvel dodnes patří mezi největší komiksové vydavatelství na světě. Následoval Hulk a ihned po něm skutečně revoluční X-Meni.
V roce 1963 do hry vstupuje jeden z nejoblíbenějších superhrdinů všech dob, který je připraven postavit se na odpor nejhorším lumpům a nejobávanějším nepřátelům. Ano. Není jim nikdo jiný než SPIDERMAN, moderní hrdina, jehož nadlidské pavoučí schopnosti a horlivost v boji proti zlu jsou téměř udivující! SpiderMan alias Peter Parker byl totiž prvním superhrdinou žijícím normální život plný obav a problémů, které jsou s ním neodlučně spojeny. Lidově řečeno: jednalo se o typického stydlivého, bojácného teenagera."

Vlastnosti

Náhled

STÁHNOUT PRÁCI

 1. SMS platba (ČR) 45 Kč

  Platba prostřednictvím brány mobilního operátora. Pro započetí platebního procesu prosím vyplňte kontrolní kód a stiskněte tlačítko "Zaplatit"

  Po proběhnutí platby budete přesměrováni zpět na tuto stránku, kde najdete odkaz ke stažení práce.


  V případě potíží s realizací platby se neváhejte obrátit na infolinku poskytovatele služby, společnost Advanced Telecom Services s.r.o., na čísle +420 776 999 199

  Nápověda pro zákazníky Telefónica O2:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora Telefónica O2 a klikněte na POTVRDIT.
  2. Zobrazí se Vám informace, že SMS byla odeslána.
  3. Na mobilní telefon Vám bude doručena SMS zpráva s odkazem.
  4. Klikněte na odkaz v SMS zprávě, budete propojeni na platební bránu společnosti Telefónica O2. Zde potvrďte platbu.
  5. Na internetu se zobrazí výsledek proběhlé platby.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „O2 platba“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.

  Nápověda pro zákazníky Vodafone:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora Vodafone a klikněte na POTVRDIT.
  2. Dojde k přesměrování na Vodafone portál.
  3. Potvrďte Vaše mobilní číslo kliknutím na DALŠÍ. .
  4. Na Váš mobilní telefon přijde SMS zpráva s kódem.
  5. Zadejte tento kód do formuláře, klikněte na OK.
  6. Objeví se Vám údaje o platbě, kterou potvrďte kliknutím na POKRAČOVAT.
  7. V té chvíli proběhne platba, o jejímž výsledku Vás informuje došlá SMS zpráva.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „M-peněženka“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.

  Nápověda pro zákazníky T-mobile:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora T-mobile a klikněte na POTVRDIT.
  2. Dojde k přesměrování na T-mobile portál, potvrďte zde svůj souhlas s podmínkami platby.
  3. Pokud máte na T-zones účet, přihlaste se a pokračujte bodem 7.
  4. Pokud účet na T-zones nemáte, vepište do formuláře svoje mobilní číslo a klikněte na ODESLAT ČÍSLO.
  5. Přijde Vám SMS zpráva s kódem.
  6. Vepište kód jako heslo do formuláře a klikněte na PŘIHLÁSIT.
  7. Objeví se Vám údaje o platbě, které potvrďte kliknutím na tlačítko ZAPLATIT.
  8. V té chvíli proběhne platba, o jejímž výsledku Vás informuje došlá SMS zpráva.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „M-platba“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.
 2. Platit kartou 38 Kč

  Platba kartou. Pro započetí platebního procesu prosím vyplňte kontrolní kód a stiskněte tlačítko "Zaplatit"

  Po proběhnutí platby budete přesměrováni zpět na tuto stránku, kde najdete odkaz ke stažení práce.


  Po odeslání kontrolního kódu budete přesměrováni do platební brány ČSOB, kde zadáte údaje potřebné pro platbu. Platbu dokončíte stisknutím tlačítka "ZAPLATIT".

  Akceptované karty: VISA, VISA Electron, V PAY, MasterCard, Maestro.

 3. Koupit za kredity - 35 Kč >>> ZVÝHODNĚNÁ CENA!
  Jedním stiskem tlačítka, obratem a za výhodnou cenu!
  JEN PRO REGISTROVANÉ UŽIVATELE
  Cena za stažení je pouze 630 kreditů (=35Kč).
 4. SMS platba (Slovensko) - 1,70€
  Stahovací kód k této práci získáte do několika minut se službou mobilního operátora Premium Rate SMS.
  Zašlete SMS zprávu ve tvaru: SEMmezera8597
  - na telefonní číslo: 8877
  Cena jedné SMS je 1,70€ včetně DPH. Pro využití SMS platby je třeba mít aktivovanou službu Premium Rate SMS. Službu technicky zajišťuje Advanced Telecom Services, s. r. o.
  SMS musí být ve formátu TEXT, bez diakritiky a bez formátování (tj. základní velikost a typ písma). Stahovací kód je použitelný pouze pro tuto práci a je platný až do uzavření okna internetového prohlížeče.
  Stahovací kód přijde obratem na mobil, je platný 24 hodin a lze jej zadat celkem dvakrát.
  Pro stažení této práce zadejte stahovací kód (bez uvozovek):


Důležité informace: Provedením mobilní platby, odesláním SMS, platbou kredity, platbou kartou nebo převodem z účtu souhlasíte s Podmínkami stahování.
Veškeré informace o platbách si můžete přečíst zde.
Máte při placení nebo stahování práce problém? Odpovědi na časté problémy najdete zde nebo kontaktujte naší podporu.

Diskuse