Seminarky.cz > Seminárky/Referáty > > Hotel Dvořák - analýza procesů

Hotel Dvořák - analýza procesů


Kategorie: Management, Podniková ekonomika

Typ práce: Seminárky/referáty

Škola: Mendelova univerzita v Brně Provozně ekonomická fakulta, Brno

Charakteristika: Práce obsahuje analýzu hotelu Dvořák v Táboře. Po uvedení základních informací o tomto zařízení, následuje popis a analýza procesů, které probíhají v hotelu při zajišťování jednoho z mnoha kongresů pořádaných mezinárodní společností. Rozbor procesů je proveden pouze formou tabulek, bez bližších komentářů.

Obsah

1.
Úvod a cíl práce
2.
Vlastní práce
2.1.
Základní informace o hotelu
2.2.
Analýza procesů
2.2.1.
Proces - služby před zahájením kongresu
2.2.2.
Proces - služby během kongresu
2.2.3.
Proces - vedení hotelu
3.
Závěr

Úryvek

"2. VLASTNÍ PRÁCE

2.1 ZÁKLADNÍ INFORMACE O HOTELU

Hotel Dvořák se nachází v historickém centru města Tábor, v blízkosti Žižkova náměstí. Hotel vznikl v roce 2004 velmi zajímavou rekonstrukcí historické budovy táborského pivovaru, přímo sousedícího se zbytky hradu Kotnov ze 14.století. Tábor je po Českých Budějovicích druhým největším městem jižních Čech. Město je důležitým kulturním, dopravním, obchodním a turistickým centrem oblasti. V historickém jádru Tábora byla vyhlášena Městská památková rezervace.
Hotel se především zabývá organizací mezinárodních kongresů, k čemuž využívá velké prostory, které dříve sloužili jako pivovarské sklepy. Hotel nabízí účastníkům ubytování ve 72 luxusně zařízených pokojích, možnost stravování ve vyhlášené francouzské restauraci La Cave, jejímž šéfkuchařem je pan Martin Svatek, člen českého národní kulinářského týmu a držitel několika světových kulinářských ocenění a mnoho dalších zajímavých služeb, které mohou hosté využít buď v rámci hotelu nebo za poplatek.
Jasným znakem kvality tohoto hotelu je, že zde již několikrát byla pořádána večeře jejímž hostitelem byl prezident České republiky pan Václava Klaus, a také to, že pan prezident vždy přijme pozvání, na některou z akcí, se slovy: „Velice rád se do tohoto hotelu vracím.“
V neposlední řadě hotel poskytuje ubytování převážně zahraničním turistům, kteří si v poslední době velice oblíbili právě jižní Čechy. Pro tyto hosty, ale i pro ostatní , má hotel k dispozici rozsáhlé wellness centrum a řadu dalších služeb a také pořádá mnoho zajímavých akcí, které jsou příjemným zpestřením jejich pobytu. "

Poznámka

Čistý text dosahuje cca 1 strany. Práce obsahuje tabulky.
Práce pro předmět Operační management - Mendelova zemědělská a lesnická univerzita v Brně, Provozně ekonomická fakulta.

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x49327fef3be61.zip (24 kB)
Nezabalený formát:
Hotel_Dvorak_analyza_procesu.doc (66 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse