Seminarky.cz > Seminárky/Referáty > > Internetový chat jako nástroj moderní komunikace

Internetový chat jako nástroj moderní komunikace

Kategorie: Komunikace, Internet

Typ práce: Seminárky/referáty

Škola: Vysoké učení technické v Brně Fakulta stavební, Brno

Charakteristika: Tato práce se věnuje internetovému chatu jako nástroji moderní komunikace. Nejprve internetový chat stručně definuje, poté se popisuje základní specifika chatování. Charakterizuje jeho výhody a nevýhody. V závěru uvádí krátké zhodnocení.

Obsah

1.
Úvod
2.
Specifika chatování
3.
Výhody a nevýhody chatování
4.
Závěr

Úryvek

" Z důvodu dnešní finanční dostupnosti internetu můžeme své pocity, názory, myšlenky a touhy sdílet s kýmkoli bez ohledu na sociální postavení, barvu pleti, vyznání, zaměstnání a životní zkušenosti. Jednoduše řečeno, můžeme jednat jako rovný s rovným, aniž bychom museli mít obavy z psychické či fyzické újmy.
Ve většině případech dokáže člověk skrýt i své vlastní chyby, povahu a vlastnosti. Můžeme se setkat s názory, které se člověk bojí s kýmkoli rozebírat osobně a o těchto problémech rozvíjet online diskuzi, přít se nebo se také s někým ztotožnit.
Nesmírnou výhodou virtuální komunikace je možnost okamžitého přerušení konverzace a rozsáhlejší časové rozvahy nad odpovědí na rozdíl od živé komunikace. Jedinec se snadným zavřením okna v počítači nebo odhlášením z místnosti vyvaruje případným konfliktům, kterým by se v životě vyhnout nemusel. Reálný dialog bývá zpravidla mnohem náročnější a člověk musí umět reagovat mnohem pohotověji. Na druhou stranu, možnost oprostit se od reálné komunikace, je jeden z hlavních důvodu, proč je právě chat tak oblíbený a zajímavý.
Ve výše uvedených odstavcích jsem se pokusil stručně vystihnout obecné vlastnosti chatů, které se dotýkají převážně uživatelů, kteří chat používají jako součást životní zábavy. Samozřejmě, že k chatování přistupuje velká spousta lidí zcela jinak a příklady takových jedinců se pokusím vystihnout v následujících odstavcích, včetně problematiky spojené s tímto způsobem komunikace.

Chat je vhodným místem právě pro ty, kteří mají problémy navázat komunikaci v reálném životě a živá společnost působí na tyto lidi velmi traumaticky. Díky výše popsané anonymitě mají pocit bezpečí, klidu, rozvahy a nebojí se tímto způsobem komunikovat s ostatními. Podle mého mínění je pro lidi se sociální fobií v reálném životě pozitivní, že mají možnost suplovat samotu a svou uzavřenost komunikací na internetu. Pravdou je, že lepší takový sociální kontakt, než-li žádný a právě tomuto typu lidí se naskýtá možnost být ve spojení s velkou škálou odlišných typů lidí.

Jinou kategorii tvoří lidé, kteří nejdou na chat se záměrem skrývat svou identitu, nebo ji jakkoli záměrně měnit, ale naopak jdou na chat s přesvědčením, že je možné vytvořit nový vztah, buď jen kamarádský, nebo partnerský. Tito lidé vstupují na chat pod přezdívkou jako uživatel se skrytou identitou. Postupně se pokouší začleňovat a také navázat kontakt s protějškem. Dochází k odbourávaní anonymity a odhalování pravé identity postupným prozrazením jména, věku a třeba i bydliště. Poté následuje odhalení vzhledu převážně fotografií zaslanou pomocí emailu a končí případným setkáním. Tento druh sbližování má na rozdíl od hojně rozšířených seznamek tu výhodu, že lidé mají možnost se lépe poznat a při osobním setkání jsou schopni navázat společnou řeč a nejdou do něčeho jen tzv. naslepo. Další možností jsou skupinové srazy stálých uživatelů místností s cílem vzájemného osobního poznání a navázání bližších vztahů. Tato kategorie mi přijde z komunikačního hlediska nejzajímavější, protože jsou to lidé, kteří rádi rozvíjejí jak virtuální, tak reálnou komunikaci s touhou poznávat nové lidi osobně. Potýká se ale s tou nevýhodou, že může u některých jedinců vzbuzovat představy o tom, že protějšek tvoří ideální představu kamaráda nebo partnera, což zapříčiňuje fakt, že v mnoha případech se uživatelé snaží záměrně vzbudit u protějšku pocit, že jsou mnohem zajímavější a lepší než-li je tomu ve skutečnosti. Kámen úrazu ovšem může nastat při osobním setkaní a reálné komunikaci."

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

 1. SMS platba (ČR) 45 Kč

  Platba prostřednictvím brány mobilního operátora. Pro započetí platebního procesu prosím vyplňte kontrolní kód a stiskněte tlačítko "Zaplatit"

  Po proběhnutí platby budete přesměrováni zpět na tuto stránku, kde najdete odkaz ke stažení práce.


  V případě potíží s realizací platby se neváhejte obrátit na infolinku poskytovatele služby, společnost Advanced Telecom Services s.r.o., na čísle +420 776 999 199

  Nápověda pro zákazníky Telefónica O2:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora Telefónica O2 a klikněte na POTVRDIT.
  2. Zobrazí se Vám informace, že SMS byla odeslána.
  3. Na mobilní telefon Vám bude doručena SMS zpráva s odkazem.
  4. Klikněte na odkaz v SMS zprávě, budete propojeni na platební bránu společnosti Telefónica O2. Zde potvrďte platbu.
  5. Na internetu se zobrazí výsledek proběhlé platby.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „O2 platba“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.

  Nápověda pro zákazníky Vodafone:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora Vodafone a klikněte na POTVRDIT.
  2. Dojde k přesměrování na Vodafone portál.
  3. Potvrďte Vaše mobilní číslo kliknutím na DALŠÍ. .
  4. Na Váš mobilní telefon přijde SMS zpráva s kódem.
  5. Zadejte tento kód do formuláře, klikněte na OK.
  6. Objeví se Vám údaje o platbě, kterou potvrďte kliknutím na POKRAČOVAT.
  7. V té chvíli proběhne platba, o jejímž výsledku Vás informuje došlá SMS zpráva.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „M-peněženka“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.

  Nápověda pro zákazníky T-mobile:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora T-mobile a klikněte na POTVRDIT.
  2. Dojde k přesměrování na T-mobile portál, potvrďte zde svůj souhlas s podmínkami platby.
  3. Pokud máte na T-zones účet, přihlaste se a pokračujte bodem 7.
  4. Pokud účet na T-zones nemáte, vepište do formuláře svoje mobilní číslo a klikněte na ODESLAT ČÍSLO.
  5. Přijde Vám SMS zpráva s kódem.
  6. Vepište kód jako heslo do formuláře a klikněte na PŘIHLÁSIT.
  7. Objeví se Vám údaje o platbě, které potvrďte kliknutím na tlačítko ZAPLATIT.
  8. V té chvíli proběhne platba, o jejímž výsledku Vás informuje došlá SMS zpráva.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „M-platba“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.
 2. Platit kartou 38 Kč

  Platba kartou. Pro započetí platebního procesu prosím vyplňte kontrolní kód a stiskněte tlačítko "Zaplatit"

  Po proběhnutí platby budete přesměrováni zpět na tuto stránku, kde najdete odkaz ke stažení práce.


  Po odeslání kontrolního kódu budete přesměrováni do platební brány ČSOB, kde zadáte údaje potřebné pro platbu. Platbu dokončíte stisknutím tlačítka "ZAPLATIT".

  Akceptované karty: VISA, VISA Electron, V PAY, MasterCard, Maestro.

 3. Koupit za kredity - 35 Kč >>> ZVÝHODNĚNÁ CENA!
  Jedním stiskem tlačítka, obratem a za výhodnou cenu!
  JEN PRO REGISTROVANÉ UŽIVATELE
  Cena za stažení je pouze 630 kreditů (=35Kč).
 4. SMS platba (Slovensko) - 1,70€
  Stahovací kód k této práci získáte do několika minut se službou mobilního operátora Premium Rate SMS.
  Zašlete SMS zprávu ve tvaru: SEMmezera15945
  - na telefonní číslo: 8877
  Cena jedné SMS je 1,70€ včetně DPH. Pro využití SMS platby je třeba mít aktivovanou službu Premium Rate SMS. Službu technicky zajišťuje Advanced Telecom Services, s. r. o.
  SMS musí být ve formátu TEXT, bez diakritiky a bez formátování (tj. základní velikost a typ písma). Stahovací kód je použitelný pouze pro tuto práci a je platný až do uzavření okna internetového prohlížeče.
  Stahovací kód přijde obratem na mobil, je platný 24 hodin a lze jej zadat celkem dvakrát.
  Pro stažení této práce zadejte stahovací kód (bez uvozovek):


Důležité informace: Provedením mobilní platby, odesláním SMS, platbou kredity, platbou kartou nebo převodem z účtu souhlasíte s Podmínkami stahování.
Veškeré informace o platbách si můžete přečíst zde.
Máte při placení nebo stahování práce problém? Odpovědi na časté problémy najdete zde nebo kontaktujte naší podporu.

Diskuse