Seminarky.cz > Seminárky/Referáty > > Kriminalita mládeže

Kriminalita mládeže

Kategorie: Sociologie

Typ práce: Seminárky/referáty

Škola: Slezská univerzita v Opavě Obchodně podnikatelská fakulta, Karviná

Charakteristika: Seminární práce se zabývá kriminalitou mládeže. Definuje podstatu hnutí a náboženství, popisuje skinheads - pravidla jejich hnutí. Věnuje se otázce rasové a etnické nesnášenlivosti, romské kriminalitě, brutalitě na školách i působení médií. Popisuje vliv drog a následky toxikomanie. Zamýšlí se nad vlivem vzdělání na drogovou závislost.

Obsah

1.
Hledání vzorů života
1.1.
Hnutí a náboženství
1.2.
Skinheads
1.2.1.
Pravidla hnutí
1.3.
Rasová a etnická nesnášenlivost
1.3.1.
Romská kriminalita
1.3.2.
Brutalita na školách
1.3.3.
Působení médií
1.4.
Vliv drog, toxikomanie
1.5.
Vliv vzdělání na drogovou závislost.

Úryvek

"Tyto se často dostanou do rukou malým dětem ,které ještě neumí rozlišit to, co vzít vážně a co ne. Působení těchto médií s brutální náplní bylo zkoumáno skupinou psychologů a výsledky jsou zarážející. Souvislost mezi brutalitou mládeže a brutalitou v médiích je viditelná na první pohled. Několik mladistvých vrahů se dokonce doznalo k této inspiraci. Nedávno proběhla tiskem zpráva ze Švédska, kde dva chlapci ve věku 6 a 7 let ukopali a ubili 5-ti letou holčičku. Jako důvod uvedli, že chtěli vidět jaké to je, když člověk umírá. Tyto děti se snažily napodobit " dětský seriál " o želvách Ninja. A to je jen jeden z mnoha případů dětské surovosti. K působení televize se přidávají starosti doma, problémy z rozvo- dy rodičů, nezaměstnanost, zanedbávání a další faktory ovlivňují- cí lidskou psychiku.
Stále více a stále mladší lidé umírají ročně na následky drogové závislosti, na předávkování, na AIDS. Nikoho už dneska nepřekvapí drogové mejdany ani sešlosti v klubech různého ražení. Spousta lidí si v dnešní době vyrábí nebo pěstuje svého " pomocníka " doma. Je otázkou zda by legalizace některých měkčích drog pomohla těmto lidem dostat se z prostředí jim nebezpečného a často zavánějícího kriminalitou. V Holandsku je toto realitou už od roku 1976! Právě z důvodů, aby tito lidé nebyli vtaženi do kriminálního prostředí, kde by se dříve, či později setkali s tvrdou drogou. Nedávno se v Amsterdamu konala oficiální výstava Weed Festival, čili slavnost
plevele. Byla takřka celá věnována marihuaně se vším, co k ní patří. Návštěvníci se zde mohli seznámit s tím, jak se rostlina pěstuje, sklízí a jak se zpracovává v konečné produkty, ale mohli i na "vlastní kůži" zkusit účinky, jaké má ono "dát si trávu". Právě tato nejznámější a nejběžnější droga, latinsky cannabis, neboli manilské konopí je nejrozšířenější i u nás. Inhaluje se s tabákem, její účinky jsou povznášející a závislost zde nehrozí.
Další velmi rozšířenou drogou v ČR je hašiš. Mezi tvrdší drogy se už řadí LSD, které lze vyrobit i synteticky. Vyvolává silné halucinace, vede ke stavům úzkosti a lidé závislí na této droze velmi často končí sebevraždou.
Zajímavý je průzkum amer. odborníků podle nichž semena manilského konopí, která nemají vlastnosti drogy ,jsou velmi bo- hatá na bílkoviny a neměly by proto chybět v žádném musli. Kokain vede prý k povzbuzení a zvýšení výkonnosti. Na druhé straně je zde však silná závislost, těžké deprese a úzkostlivé stavy. Velmi rozšířenou drogou je extasy - synseticky vyrobená droga, se kterou se můžete setkat téměř ve všech klubech, kde se baví mládež. Právě díky svému účinku je oblíbená ve skupinách,kde působí jako droga lásky. Po pominutí účinku se však problémy zda- jí mnohem větší. Dozvídáme se stále více faktů svědčících o toxikomanii mezi mládeží. Svědčí o tom výzkumy provedené v loňském roce mezi středoškolskou mládeží. Výsledky jsou varující. Každý 3 středoškolák už zkusil drogy, více než 13% z nich je trvale užívá. Poprvé se mladí lidé setkávají s drogou na rockových koncertech a v klubech - asi ze 30%, na různých mejdanech - asi z 18%, dále statistika uvádí diskotéky - 14% a následují byty, či chaty rodičů. Polovina dotázaných uvedla, že v jejich městě lze drogy sehnat poměrně snadno. 13% dotázaných uvedlo, že není problémem sehnat drogu přímo ve škole. Jen 3% dotázaných uvedlo, že dosud s žádnou drogou do styku nepřišlo. Ukázalo se, že mladí toxikomané konzumují nejrůznější typy drog. Od známých ředidel, rozpouštědel a jiných těkavých látek - to jsou mladí lidé, jejichž věk stále klesá, a děti mezi 1O. - 12. rokem věku mezi nimi nejsou výjimkou - přes marihuanu a hašiš až po ty tvrdé jako je kokain, pervitin, nebo heroin."

Poznámka

Práce je názorově nevyvážená a není nestranná.

Vlastnosti

Náhled

STÁHNOUT PRÁCI

 1. SMS platba (ČR) 15 Kč

  Platba prostřednictvím brány mobilního operátora. Pro započetí platebního procesu prosím vyplňte kontrolní kód a stiskněte tlačítko "Zaplatit"

  Po proběhnutí platby budete přesměrováni zpět na tuto stránku, kde najdete odkaz ke stažení práce.


  V případě potíží s realizací platby se neváhejte obrátit na infolinku poskytovatele služby, společnost Advanced Telecom Services s.r.o., na čísle +420 776 999 199

  Nápověda pro zákazníky Telefónica O2:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora Telefónica O2 a klikněte na POTVRDIT.
  2. Zobrazí se Vám informace, že SMS byla odeslána.
  3. Na mobilní telefon Vám bude doručena SMS zpráva s odkazem.
  4. Klikněte na odkaz v SMS zprávě, budete propojeni na platební bránu společnosti Telefónica O2. Zde potvrďte platbu.
  5. Na internetu se zobrazí výsledek proběhlé platby.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „O2 platba“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.

  Nápověda pro zákazníky Vodafone:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora Vodafone a klikněte na POTVRDIT.
  2. Dojde k přesměrování na Vodafone portál.
  3. Potvrďte Vaše mobilní číslo kliknutím na DALŠÍ. .
  4. Na Váš mobilní telefon přijde SMS zpráva s kódem.
  5. Zadejte tento kód do formuláře, klikněte na OK.
  6. Objeví se Vám údaje o platbě, kterou potvrďte kliknutím na POKRAČOVAT.
  7. V té chvíli proběhne platba, o jejímž výsledku Vás informuje došlá SMS zpráva.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „M-peněženka“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.

  Nápověda pro zákazníky T-mobile:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora T-mobile a klikněte na POTVRDIT.
  2. Dojde k přesměrování na T-mobile portál, potvrďte zde svůj souhlas s podmínkami platby.
  3. Pokud máte na T-zones účet, přihlaste se a pokračujte bodem 7.
  4. Pokud účet na T-zones nemáte, vepište do formuláře svoje mobilní číslo a klikněte na ODESLAT ČÍSLO.
  5. Přijde Vám SMS zpráva s kódem.
  6. Vepište kód jako heslo do formuláře a klikněte na PŘIHLÁSIT.
  7. Objeví se Vám údaje o platbě, které potvrďte kliknutím na tlačítko ZAPLATIT.
  8. V té chvíli proběhne platba, o jejímž výsledku Vás informuje došlá SMS zpráva.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „M-platba“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.
 2. Platit kartou 15 Kč

  Platba kartou. Pro započetí platebního procesu prosím vyplňte kontrolní kód a stiskněte tlačítko "Zaplatit"

  Po proběhnutí platby budete přesměrováni zpět na tuto stránku, kde najdete odkaz ke stažení práce.


  Po odeslání kontrolního kódu budete přesměrováni do platební brány GP webpay, kde zadáte údaje potřebné pro platbu. Platbu dokončíte stisknutím tlačítka "ZAPLATIT".

  Akceptované karty: VISA, VISA Electron, V PAY, MasterCard, Maestro.

 3. Koupit za kredity - 10 Kč >>> ZVÝHODNĚNÁ CENA!
  Jedním stiskem tlačítka, obratem a za výhodnou cenu!
  JEN PRO REGISTROVANÉ UŽIVATELE
  Cena za stažení je pouze 180 kreditů (=10Kč).
 4. SMS platba (Slovensko) - 0,60€
  Stahovací kód k této práci získáte do několika minut se službou mobilního operátora Premium Rate SMS.
  Zašlete SMS zprávu ve tvaru: SEMmezera157
  - na telefonní číslo: 8877
  Cena jedné SMS je 0,60€ včetně DPH. Pro využití SMS platby je třeba mít aktivovanou službu Premium Rate SMS. Službu technicky zajišťuje Advanced Telecom Services, s. r. o.
  SMS musí být ve formátu TEXT, bez diakritiky a bez formátování (tj. základní velikost a typ písma). Stahovací kód je použitelný pouze pro tuto práci a je platný až do uzavření okna internetového prohlížeče.
  Stahovací kód přijde obratem na mobil, je platný 24 hodin a lze jej zadat celkem dvakrát.
  Pro stažení této práce zadejte stahovací kód (bez uvozovek):


Důležité informace: Provedením mobilní platby, odesláním SMS, platbou kredity, platbou kartou nebo převodem z účtu souhlasíte s Podmínkami stahování.
Veškeré informace o platbách si můžete přečíst zde.
Máte při placení nebo stahování práce problém? Odpovědi na časté problémy najdete zde nebo kontaktujte naší podporu.

Diskuse