Prostituce


Kategorie: Sociologie, Sociální práce

Typ práce: Seminárky/referáty

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Tato práce se zabývá prostitucí. Uvádí podrobnou historii prostituce. Charakterizuje rozdíly mezi prostitucí a obchodem s lidmi. Popisuje činnost a působení neziskové organizace La Strada ČR s.r.o.. Zmiňuje, jaké služby La Strada obchodovaným osobám nabízí.

Obsah

1.
Jaký je rozdíl mezi prostitucí a obchodem s lidmi?
2.
Historie prostituce
3.
La Strada ČR
4.
Obchodovaným osobám La Strada nabízí

Úryvek

"Středověk
Vlivem křesťanství se šířilo hlásání, odříkání a pohlavní zdrženlivosti. Asketové hlásali dokonce zatracení žen. Církev se však nakonec s prostitucí musela smířit. Nakonec jí z toho plynuly určité výhody. Nad prostitucí bděla stálá církevní a světská kontrola, všichni ale toužili po stuku s prostitutkami a vymýšleli nouzová řešení.
Francie byla v období mravního úpadku a prostituce zde byla bezvýznamným hříchem. Nejčastěji využívali možnosti prostitutek studenti. Největším odpůrcem prostituce byl Ludvík IX., byl totiž zbožný a rozhodl se bojovat proti nemravnosti. Snažil se zavést různá zvláštní zaopatření, ale žádná neměla nějak významné účinky. o sto let později vymysleli však radní opatření, které funguje dodnes – pokusili se vytlačit prostituci do určitých čtvrtí nebo ulic.

Novověk
Prostitutky v této době musely bát zpravidla označeny červenou stužkou nebo odznakem na rameni. Města se je snažila vytlačit do určitých čtvrtí a zřídila jim dva lékaře, kteří dohlíželi na jejich zdraví a snažili se zabránit šířící se epidemii syfilis.
V 17. 18. století měl luxus a velkolepost zařízení vrátit hostům důvěru v prostituci. Kurtizány byly školeny, vyjížděly na projížďky v kočárech a sjednávaly si schůzky.
V 18. století se prosadila prostituce jako nejoblíbenější oblast zábavního průmyslu. Byly provozovány veřejné domy. V Benátkách se staly prostitutky nedílnou součástí státní politiky a nejlepšími informátorkami.
Další velkou odpůrkyní prostituce byla Marie Terezie. Vydávala nařízení, mravnostní zákony a vytvořila strážce mravnosti. Tresty za prostituci bylo stříhání vlasů, nucené práce či dokonce poprava. Počet prostitutek ve Vídni se tak poměrně dost zmenšil.
Paříž byla v 18. století nejznámějším a nejvyhledávanějším městem lásky. Nejznámějším místem, kde se prostitutky scházely byl Calais Royal. zde se prostitutky shromažďovaly, procházely se po zahradách a příjímaly návštěvy. V roce 1836 byly všechny kurtizány odsud vyhnány.

Prostituce v Čechách
Prostituce se ve středověku rozvíjela hlavně ve městech. Prostitutkami se většinou stávaly ženy z touhy po snadnějším životě ale i z donucení.
Nejznámější centra pražských prostitutek byly v Krakovské ulici, na koňském trhu. Počet prostitutek se zvýšil, když se Praha stala univerzitním městem.
V současní dob v posledních letech s prostituce v naší republice rychle rozrostla. Mnoho dívek postává na vyhlášených silničních silnicích tazích prakticky po celý rok. denní počet prostituujících osob se odhaduje na 6300. Průměrný denní výdělek je odhadován na 2500 Kč a počet odpracovaných dní u prostitutek se odhaduje na 365 dní. Kromě silnic mezinárodního významu je prostituce vykonávána v nočních zábavných podnicích a zařízeních hotelového typu, doma v soukromí. prostitutky se zaměřují na cizince a solventní podnikatele.

La Strada ČR
La Strada Česká Republika, o.p.s. je nevládní nezisková organizace, která působí v oblasti řešení problematiky obchodu s lidmi a prostituce. Česká La Strada byla založena roku 1995 a je jedním ze zakládajících členů mezinárodní sítě působící v devíti evropských zemích: Nizozemí, Polsku, Bulharsku, Bělorusku, Moldávii, Makedonii, Bosně a Hercegovině a na Ukrajině.
Veškeré aktivity La Strady vycházejí ze základních principů jako je úcta k lidským právům, rovnost příležitostí, nediskriminační přístup, princip "empowerment" a ochrana zájmů obchodovaných osob."

Poznámka

Práce je kompilačního charakteru. Čerpá ze zdrojů: http://www.portal.cz/scripts/detail.php?id=2076, http://www.strada.cz/cz/prevence/nejcastejsi-dotazy/, http://www.strada.cz/cz/pomoc/nejcastejsi-dotazy/.

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

 1. SMS platba (ČR) 15 Kč

  Platba prostřednictvím brány mobilního operátora. Pro započetí platebního procesu prosím vyplňte kontrolní kód a stiskněte tlačítko "Zaplatit"

  Po proběhnutí platby budete přesměrováni zpět na tuto stránku, kde najdete odkaz ke stažení práce.


  V případě potíží s realizací platby se neváhejte obrátit na infolinku poskytovatele služby, společnost Advanced Telecom Services s.r.o., na čísle +420 776 999 199

  Nápověda pro zákazníky Telefónica O2:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora Telefónica O2 a klikněte na POTVRDIT.
  2. Zobrazí se Vám informace, že SMS byla odeslána.
  3. Na mobilní telefon Vám bude doručena SMS zpráva s odkazem.
  4. Klikněte na odkaz v SMS zprávě, budete propojeni na platební bránu společnosti Telefónica O2. Zde potvrďte platbu.
  5. Na internetu se zobrazí výsledek proběhlé platby.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „O2 platba“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.

  Nápověda pro zákazníky Vodafone:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora Vodafone a klikněte na POTVRDIT.
  2. Dojde k přesměrování na Vodafone portál.
  3. Potvrďte Vaše mobilní číslo kliknutím na DALŠÍ. .
  4. Na Váš mobilní telefon přijde SMS zpráva s kódem.
  5. Zadejte tento kód do formuláře, klikněte na OK.
  6. Objeví se Vám údaje o platbě, kterou potvrďte kliknutím na POKRAČOVAT.
  7. V té chvíli proběhne platba, o jejímž výsledku Vás informuje došlá SMS zpráva.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „M-peněženka“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.

  Nápověda pro zákazníky T-mobile:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora T-mobile a klikněte na POTVRDIT.
  2. Dojde k přesměrování na T-mobile portál, potvrďte zde svůj souhlas s podmínkami platby.
  3. Pokud máte na T-zones účet, přihlaste se a pokračujte bodem 7.
  4. Pokud účet na T-zones nemáte, vepište do formuláře svoje mobilní číslo a klikněte na ODESLAT ČÍSLO.
  5. Přijde Vám SMS zpráva s kódem.
  6. Vepište kód jako heslo do formuláře a klikněte na PŘIHLÁSIT.
  7. Objeví se Vám údaje o platbě, které potvrďte kliknutím na tlačítko ZAPLATIT.
  8. V té chvíli proběhne platba, o jejímž výsledku Vás informuje došlá SMS zpráva.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „M-platba“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.
 2. Platit kartou 15 Kč

  Platba kartou. Pro započetí platebního procesu prosím vyplňte kontrolní kód a stiskněte tlačítko "Zaplatit"

  Po proběhnutí platby budete přesměrováni zpět na tuto stránku, kde najdete odkaz ke stažení práce.


  Po odeslání kontrolního kódu budete přesměrováni do platební brány GP webpay, kde zadáte údaje potřebné pro platbu. Platbu dokončíte stisknutím tlačítka "ZAPLATIT".

  Akceptované karty: VISA, VISA Electron, V PAY, MasterCard, Maestro.

 3. Koupit za kredity - Kč >>> ZVÝHODNĚNÁ CENA!
  Jedním stiskem tlačítka, obratem a za výhodnou cenu!
 4. SMS platba (Slovensko) - 0,60€
  Stahovací kód k této práci získáte do několika minut se službou mobilního operátora Premium Rate SMS.
  Zašlete SMS zprávu ve tvaru: SEMmezera15599
  - na telefonní číslo: 8877
  Cena jedné SMS je 0,60€ včetně DPH. Pro využití SMS platby je třeba mít aktivovanou službu Premium Rate SMS. Službu technicky zajišťuje Advanced Telecom Services, s. r. o.
  SMS musí být ve formátu TEXT, bez diakritiky a bez formátování (tj. základní velikost a typ písma). Stahovací kód je použitelný pouze pro tuto práci a je platný až do uzavření okna internetového prohlížeče.
  Stahovací kód přijde obratem na mobil, je platný 24 hodin a lze jej zadat celkem dvakrát.
  Pro stažení této práce zadejte stahovací kód (bez uvozovek):


Důležité informace: Provedením mobilní platby, odesláním SMS, platbou kredity, platbou kartou nebo převodem z účtu souhlasíte s Podmínkami stahování.
Veškeré informace o platbách si můžete přečíst zde.
Máte při placení nebo stahování práce problém? Odpovědi na časté problémy najdete zde nebo kontaktujte naší podporu.

Diskuse