Seminarky.cz > Seminárky/Referáty > > Sociální péče o drogově závislou mládež

Sociální péče o drogově závislou mládež

Kategorie: Sociální práce

Typ práce: Seminárky/referáty

Škola: Slezská univerzita v Opavě Obchodně podnikatelská fakulta, Karviná

Charakteristika: Tato práce se zabývá sociální péčí o drogově závislou mládež. Nejprve definuje a charakterizuje některé typy drog, poté se věnuje sociální prevenci mladistvých. Popisuje průběh sociální péče o drogově závislou mládež. V závěru danou problematiku shrnuje.

Obsah

Úvod
1.
Charakteristika a rozdělení drog
2.
Sociální prevence mladistvých
3.
Sociální péče o drogově závislou mládež
Závěr

Úryvek

"1. Charakteristika a rozdělení drog
Za drogu můžeme považovat každou chemickou a přírodní látku, která působí na tělo člověka a může změnit jeho náladu, chování, to co vidí a slyší, a jak se cítí. Za drogu můžeme považovat, šálek kávy a čaje, obsahuji drogu kofein, povzbuzují nervový systém tak, že se člověk cítí více ostražitý a při smyslech. Drogy můžeme rozdělit na nelegální a legální. Důvod proč lidé drogu zkusí nebo ji dokonce pravidelně berou je ten, aby vyplnili prázdnotu ve svém životě, jako útěk před realitou, ze zvědavosti, z nudy, kvůli tlaku okolí, kvůli problémům v rodině, aby se předváděli, protože se cítí odstrčení, kvůli zkušeností, aby se lépe cítili.Prvně se zaměřím na ty nelegální. Jejich držení nebo užívání je protizákonné a jejich účinky mohou být zničující, dokonce i smrtelné. Jejich užívání je natolik riskantní, že se člověk na nich může stát okamžitě závislým, že bez nich nebude schopen normálně fungovat, a dostane se do takového bludného kruhu, který se skládá z nákupu drogy, jejích užití, pocitu blaha, vyprchání účinku drogy, nového nákupu. Uvádím pár rozdělení těchto nelegálních drog:
Amfetaminy- jsou to povzbuzující látky vyrobené člověkem. Nejběžnější druh je pervitin. Tato droga oddálí pocity ospalosti na dlouhé hodiny. Také zrychlí nervový systém, zvýší se tepová a dechová frekvence. Uživatel je naplněn energií a prožívá mimořádné vzrušení, vnímá obyčejné věcí vícekrát než normální člověk, a je schopen se na jednu věc soustředit hodně dlouho. Když účinek drogy odezní, uživatel se může cítit unavený, hladový a v depresi.
Konopné drogy- účinky látky pocházejí z rostliny konopí. Máme různé formy jako hašiš, sušené listy, semínka a stébla rostliny. Stejně jako u jiných věci záleží účinky drog na tom, kolik člověk přijal této látky, a jak se před tím cítil. Uživatel se může cítit uvolněný, spokojený, ospalý, případně může mít neovladatelné nutkání se smát, ale také zažít halucinogenní stav pronásledování. Je mála pravděpodobnost, aby se člověk stal na marihuaně fyzicky závislý, ale určitě není lehké se jí vzdát. Marihuanové cigarety obsahují více rakovinotvorných látek nežli tabák.
Kokain- se získává z listu koky, podobně jako u amfetaminů, také povzbuzuje nervový systém, uživatel se cítí skvělé, připadá si silný, pozorný, je přesvědčeny, že je nejlepší na světě, jenže jeho účinek je krátkodobý. Uživatel brzy potřebuje další dávku, protože se cítí unavený a v depresi. Patří mezi drogy, které jsou finančně náročnější. Je považován za nejvýnosnější ilegální obchod. Speciální forma kokainu je crack, který je upravený tak, aby se účinek dostavil rychleji. Když tato droga přestává působit, dochází k silným depresím nebo k záchvatům agrese, což je způsobeno nesnesitelnou touhou po další dávce.
Extáze- je to nejpopulárnější taneční droga. Zvyšuje vnímavost, aniž by to bylo provázeno zkreslením vjemů a halucinacemi. Odstraňuje zábrany, mění sebekontrolu, dává pocit vyrovnanosti a sblížení s ostatními. Proto je tak oblíbená na tanečních party a v klubech. U této drogy je riziko, že se člověk odvodní, protože zvyšuje tělesnou teplotu. Extáze je oblíbená zejména u mladých lidí, kteří se chtějí ještě více bavit.
Heroin- patří ke skupině drog nazývaných opiáty. Jeho užívání vyvolává vřelý pocit netečností doprovázený intenzivním návalem štěstí. Lidé se cítí uvolnění, svobodní, a oproštění od všech starostí a povinností. Je to tlumivá látka, takže působí stejně jako sedativa. Je vysoce návykový, a to jak psychický, tak fyzický."

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

 1. SMS platba (ČR) 15 Kč

  Platba prostřednictvím brány mobilního operátora. Pro započetí platebního procesu prosím vyplňte kontrolní kód a stiskněte tlačítko "Zaplatit"

  Po proběhnutí platby budete přesměrováni zpět na tuto stránku, kde najdete odkaz ke stažení práce.


  V případě potíží s realizací platby se neváhejte obrátit na infolinku poskytovatele služby, společnost Advanced Telecom Services s.r.o., na čísle +420 776 999 199

  Nápověda pro zákazníky Telefónica O2:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora Telefónica O2 a klikněte na POTVRDIT.
  2. Zobrazí se Vám informace, že SMS byla odeslána.
  3. Na mobilní telefon Vám bude doručena SMS zpráva s odkazem.
  4. Klikněte na odkaz v SMS zprávě, budete propojeni na platební bránu společnosti Telefónica O2. Zde potvrďte platbu.
  5. Na internetu se zobrazí výsledek proběhlé platby.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „O2 platba“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.

  Nápověda pro zákazníky Vodafone:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora Vodafone a klikněte na POTVRDIT.
  2. Dojde k přesměrování na Vodafone portál.
  3. Potvrďte Vaše mobilní číslo kliknutím na DALŠÍ. .
  4. Na Váš mobilní telefon přijde SMS zpráva s kódem.
  5. Zadejte tento kód do formuláře, klikněte na OK.
  6. Objeví se Vám údaje o platbě, kterou potvrďte kliknutím na POKRAČOVAT.
  7. V té chvíli proběhne platba, o jejímž výsledku Vás informuje došlá SMS zpráva.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „M-peněženka“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.

  Nápověda pro zákazníky T-mobile:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora T-mobile a klikněte na POTVRDIT.
  2. Dojde k přesměrování na T-mobile portál, potvrďte zde svůj souhlas s podmínkami platby.
  3. Pokud máte na T-zones účet, přihlaste se a pokračujte bodem 7.
  4. Pokud účet na T-zones nemáte, vepište do formuláře svoje mobilní číslo a klikněte na ODESLAT ČÍSLO.
  5. Přijde Vám SMS zpráva s kódem.
  6. Vepište kód jako heslo do formuláře a klikněte na PŘIHLÁSIT.
  7. Objeví se Vám údaje o platbě, které potvrďte kliknutím na tlačítko ZAPLATIT.
  8. V té chvíli proběhne platba, o jejímž výsledku Vás informuje došlá SMS zpráva.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „M-platba“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.
 2. Platit kartou 15 Kč

  Platba kartou. Pro započetí platebního procesu prosím vyplňte kontrolní kód a stiskněte tlačítko "Zaplatit"

  Po proběhnutí platby budete přesměrováni zpět na tuto stránku, kde najdete odkaz ke stažení práce.


  Po odeslání kontrolního kódu budete přesměrováni do platební brány GP webpay, kde zadáte údaje potřebné pro platbu. Platbu dokončíte stisknutím tlačítka "ZAPLATIT".

  Akceptované karty: VISA, VISA Electron, V PAY, MasterCard, Maestro.

 3. Koupit za kredity - Kč >>> ZVÝHODNĚNÁ CENA!
  Jedním stiskem tlačítka, obratem a za výhodnou cenu!
 4. SMS platba (Slovensko) - 0,60€
  Stahovací kód k této práci získáte do několika minut se službou mobilního operátora Premium Rate SMS.
  Zašlete SMS zprávu ve tvaru: SEMmezera16237
  - na telefonní číslo: 8877
  Cena jedné SMS je 0,60€ včetně DPH. Pro využití SMS platby je třeba mít aktivovanou službu Premium Rate SMS. Službu technicky zajišťuje Advanced Telecom Services, s. r. o.
  SMS musí být ve formátu TEXT, bez diakritiky a bez formátování (tj. základní velikost a typ písma). Stahovací kód je použitelný pouze pro tuto práci a je platný až do uzavření okna internetového prohlížeče.
  Stahovací kód přijde obratem na mobil, je platný 24 hodin a lze jej zadat celkem dvakrát.
  Pro stažení této práce zadejte stahovací kód (bez uvozovek):


Důležité informace: Provedením mobilní platby, odesláním SMS, platbou kredity, platbou kartou nebo převodem z účtu souhlasíte s Podmínkami stahování.
Veškeré informace o platbách si můžete přečíst zde.
Máte při placení nebo stahování práce problém? Odpovědi na časté problémy najdete zde nebo kontaktujte naší podporu.

Diskuse