Seminarky.cz > Seminárky/Referáty > > Subway Plzeň - odborná praxe

Subway Plzeň - odborná praxe

Kategorie: Podniková ekonomika, Gastronomie

Typ práce: Seminárky/referáty

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Práce charakterizuje firmu Subway Plzeň, autorka přitom vychází ze zkušeností z odborné praxe, kterou v této společnosti absolvovala. Nejprve seznamuje s pracovní náplní, kterou zde vykonávala. Poté představuje samotnou společnost, vypisuje její jídelní nabídku včetně cen, věnuje se jejímu přístupu k zákazníkům a předkládá stručnou SWOT analýzu. Text je doplněn autorčinými zkušenostmi, postřehy a návrhy na zlepšení.

Obsah

1.
Úvod
2.
Charakteristika firmy
3.
Současná situace ve firmě
4.
Návrhy opatření
5.
SWOT analýza
6.
Závěr

Úryvek

"6. večeře pro 2: Opět slevová kartička v letácích, složení:2 x malý sendvič, 2x cookie, 2, bezedný kelímek, cena:174 Kč
7. 3 footlongy (velký sendvič): Slevová kartička, složení:3 velké sendviče za zlevněnou cenu, tj. 269 Kč

Pak existuje také zákaznická kartička, kde zákazníci sbírají známky, za malý sendvič nebo 1 wrap, dostanou 1 známku, za velký sendvič nebo salát, dostanou 2 známky. V případě, že budou mít nasbíráno na jedné kartičce 8 známek, pak si koupí bezedný kelímek a malý sendvič mají k tomu zdarma. V případě, že by nasbírali 2 plné kartičky, tj. 16 známek, zaplatí jeden bezedný kelímek a mají k tomu zdarma 1 velký sendvič.

Novinky:
Nově byly v této restauraci zavedeny snídaně podávané vždy do 11:00 hodin ráno. Snídaně platí pouze na malé sendviče. Náplní jsou klobásky, šunka, slanina, sýr nebo vaječná omeleta, zákazník si může opět vybrat náplň podle okamžité chuti. Rozdíl oproti sendvičům, salátům nebo wrapům je ten, že do těchto snídaní nepatří žádná zelenina. Cena je 29 Kč. Lze si ji vzít jako snídaňové menu s přidáním šálku kávy a malého pomerančového džusu v ceně 62 Kč.
Další novinkou jsou baby subs, což je 1/6 velkého sendviče. Nabídka náplně je v tomto případě částečně omezená. Je dána fixní, ze které si zákazník musí vybrat a nelze nic přidávat. Do této nabídky patří:krůtí, vepřová šunka, hovězí a salám. V každém baby subs je jeden plátek sýra, majonéza a ledový salát. Cena 25 Kč.
Veškeré ingredience do sendvičů připravují pracovníci v průběhu směny dle potřeby. Tyto ingredience se připravují dle Subway norem, které jsou shodné ve všech zemích. Udávají např., že šířka plátku salátové okurky má být 3 mm, atd. Takto připravené ingredience mají svou dobu spotřeby, např. zelenina smí být v pultu maximálně 24 hodin. Dále co pracovníci připravují jsou chleby. Ty se po rozmražení obalí v již zmíněných druzích koření nebo se nechají bez posypu a poté se provedou 4 šikmé řezy. Takto připravené chleby se přeskládají do kynárny, kde se nechají zhruba 60 minut kynout. Čas se může někdy lišit s ohledem na to, jak dlouho se chleby nechají předem rozmrazit. Jsou-li chleby dost nakynuté, pečeme je 12 minut v již nahřáté peci na 350°C. V této peci se také pečou cookies a baby subs, obojí v délce 10 minut.

Současná situace ve firmě
Myslím si, že příprava produktů před zákazníkovýma očima je velké plus proti obdobným fastfoodům. Zákazník vidí vše, co se mu do produktu dává. Také příprava veškerých náplní a chlebů přímo v restauraci je velká výhoda. Zaručuje to jejich čerstvost. Ovšem v plzeňské pobočce bych řekla, že je situace trochu jiná. Této restauraci poněkud schází přísun velkého množství zákazníků jako v jiných restauracích (např. v Praze). Důsledkem se stává to, že jsou nízké tržby. Majitelé této pobočky proto šetří, kde se dá, někdy však na úkor zákazníků. Občas se totiž stane, že se např. upeče větší množství chlebů, které se do druhého dne neprodají. Druhý den již nejsou tolik čerstvé. Nebo se připravené ingredience nestihnou prodat do lhůty spotřeby, ale nevyhodí se a dál se prodávají. Zákazníka, který navštíví tuto restauraci poprvé, to může odradit. Na druhou stranu si ale myslím, že tento zákazník ani nepozná, že např. chléb není zrovna čerstvý. Stal se mi totiž případ, kdy naši restauraci navštívil “nováček, ” který dostal ne příliš čerstvý chléb a velmi si ho pochvaloval. Čerstvost chlebů dle mého názoru odhalí spíše stálý zákazník, který je na tuto značku již zvyklý a ví, jak to chutná. Většinu stálých zákazníků toto ale dle mého názoru neodradí. Jednou se mi stalo, že mi stálý zákazník oznámil, že chléb není dnešní, ale přesto přišel znovu. Při další návštěvě však požadoval nejčerstvější chleba. Dále se mi několikrát stalo, že zákazník, který přišel se mě zeptal, zda produkt, který požaduje, je čerstvý. Nejhorší tedy je, že o tom někteří zákazníci vědí, že ne vždy jsou produkty čerstvé.
Vzhledem k tomu, že cílem restaurace Subway je získání 80% stálých zákazníků z celkového počtu, si myslím, že tento druh úspory nákladů není správný. Jak jsem již psala, zákazníky to odradit nemusí, ale může. Myslím si, že finanční přínos takto ztraceného zákazníka by byl větší než přínos z takto uspořených nákladů. Zákazník by totiž nemusel přijít pouze jednou, ale několikrát."

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

 1. SMS platba (ČR) 45 Kč

  Platba prostřednictvím brány mobilního operátora. Pro započetí platebního procesu prosím vyplňte kontrolní kód a stiskněte tlačítko "Zaplatit"

  Po proběhnutí platby budete přesměrováni zpět na tuto stránku, kde najdete odkaz ke stažení práce.


  V případě potíží s realizací platby se neváhejte obrátit na infolinku poskytovatele služby, společnost Advanced Telecom Services s.r.o., na čísle +420 776 999 199

  Nápověda pro zákazníky Telefónica O2:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora Telefónica O2 a klikněte na POTVRDIT.
  2. Zobrazí se Vám informace, že SMS byla odeslána.
  3. Na mobilní telefon Vám bude doručena SMS zpráva s odkazem.
  4. Klikněte na odkaz v SMS zprávě, budete propojeni na platební bránu společnosti Telefónica O2. Zde potvrďte platbu.
  5. Na internetu se zobrazí výsledek proběhlé platby.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „O2 platba“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.

  Nápověda pro zákazníky Vodafone:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora Vodafone a klikněte na POTVRDIT.
  2. Dojde k přesměrování na Vodafone portál.
  3. Potvrďte Vaše mobilní číslo kliknutím na DALŠÍ. .
  4. Na Váš mobilní telefon přijde SMS zpráva s kódem.
  5. Zadejte tento kód do formuláře, klikněte na OK.
  6. Objeví se Vám údaje o platbě, kterou potvrďte kliknutím na POKRAČOVAT.
  7. V té chvíli proběhne platba, o jejímž výsledku Vás informuje došlá SMS zpráva.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „M-peněženka“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.

  Nápověda pro zákazníky T-mobile:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora T-mobile a klikněte na POTVRDIT.
  2. Dojde k přesměrování na T-mobile portál, potvrďte zde svůj souhlas s podmínkami platby.
  3. Pokud máte na T-zones účet, přihlaste se a pokračujte bodem 7.
  4. Pokud účet na T-zones nemáte, vepište do formuláře svoje mobilní číslo a klikněte na ODESLAT ČÍSLO.
  5. Přijde Vám SMS zpráva s kódem.
  6. Vepište kód jako heslo do formuláře a klikněte na PŘIHLÁSIT.
  7. Objeví se Vám údaje o platbě, které potvrďte kliknutím na tlačítko ZAPLATIT.
  8. V té chvíli proběhne platba, o jejímž výsledku Vás informuje došlá SMS zpráva.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „M-platba“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.
 2. Platit kartou 38 Kč

  Platba kartou. Pro započetí platebního procesu prosím vyplňte kontrolní kód a stiskněte tlačítko "Zaplatit"

  Po proběhnutí platby budete přesměrováni zpět na tuto stránku, kde najdete odkaz ke stažení práce.


  Po odeslání kontrolního kódu budete přesměrováni do platební brány ČSOB, kde zadáte údaje potřebné pro platbu. Platbu dokončíte stisknutím tlačítka "ZAPLATIT".

  Akceptované karty: VISA, VISA Electron, V PAY, MasterCard, Maestro.

 3. Koupit za kredity - 35 Kč >>> ZVÝHODNĚNÁ CENA!
  Jedním stiskem tlačítka, obratem a za výhodnou cenu!
  JEN PRO REGISTROVANÉ UŽIVATELE
  Cena za stažení je pouze 630 kreditů (=35Kč).
 4. SMS platba (Slovensko) - 1,70€
  Stahovací kód k této práci získáte do několika minut se službou mobilního operátora Premium Rate SMS.
  Zašlete SMS zprávu ve tvaru: SEMmezera22052
  - na telefonní číslo: 8877
  Cena jedné SMS je 1,70€ včetně DPH. Pro využití SMS platby je třeba mít aktivovanou službu Premium Rate SMS. Službu technicky zajišťuje Advanced Telecom Services, s. r. o.
  SMS musí být ve formátu TEXT, bez diakritiky a bez formátování (tj. základní velikost a typ písma). Stahovací kód je použitelný pouze pro tuto práci a je platný až do uzavření okna internetového prohlížeče.
  Stahovací kód přijde obratem na mobil, je platný 24 hodin a lze jej zadat celkem dvakrát.
  Pro stažení této práce zadejte stahovací kód (bez uvozovek):


Důležité informace: Provedením mobilní platby, odesláním SMS, platbou kredity, platbou kartou nebo převodem z účtu souhlasíte s Podmínkami stahování.
Veškeré informace o platbách si můžete přečíst zde.
Máte při placení nebo stahování práce problém? Odpovědi na časté problémy najdete zde nebo kontaktujte naší podporu.

Diskuse