Seminarky.cz > Studijní podklady > Zápisky z přednášek > > Zkouškové otázky z angličtiny 1 - anglicky

Zkouškové otázky z angličtiny 1 - anglicky

Kategorie: Nauky o anglickém jazyce

Typ práce: Zápisky z přednášek

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Zpracované zkouškové otázky z angličtiny s týkají tématu: Zdravotnictví u nás (hlavní principy fungování zdravotní péče, ale také alternativní metody léčby, pokud klasická medicína nezabere). Druhá otázka popisuje anglosaské svátky a zvyky pro ně charakteristické (Valentýn, Halloween, Guy Fawkes Night, vánoce, velikonoce, Den nezávislosti, Den díkuvzdání). Třetí otázka se věnuje Domu a bydlení. Je popisem základních způsobů bydlení hlavně ve Velké Británii, ale druhá část je osobně zabarvená, když autorka popisuje vlastní dům. Čtvrtá otázka charakterizuje Učení se cizím jazykům. Stručně popisuje vývoj jazyků v lidských dějinách, důvody proč se učit jazyk a způsoby, jak se s jazykem seznámit lépe mimo školu. Poslední otázka popisuje Sport a volný čas. Ukazuje, proč je tak oblíbený, venkovní a vnitřní sporty, národní sporty, tradice. Charakterizuje jednotlivé sporty - kriket, rugby, kopaná, golf, tenis, sport v USA. Věnuje se i sportovním událostem a trávení volného času - sběratelství, kolektivní hry, televize, video, hraní na hudební nástroje, umění, klubové sporty, cestování.
1. Zdravotnictví u nás
2. Anglosaské prázdniny a svátky
3. Dům a bydlení
4. Učení se cizím jazykům
5. Volný čas a sport

Úryvek

"If we feel unwell, we decide to see a physician who is called a General Practitioner (GP). It is better to make an appointment with the doctor if we want to avoid long waiting in the waiting room. At the doctor we have to wait in the waiting room. Then the nurse says next please“ and invites us into the consulting room. The nurse has to look for our medical record and wants to see our insurance card and then takes our temperaure. Then we are ready to enter the doctor. The doctor usually asks what the trouble is and then the doctor usually examines our chest and throat. The doctor wants to know if we have a temperature, a good appetite and where we feel pain. Then the doctor listens to our lungs and heart. He also wants us to open our mouth to see if our tonsils are red. Sometimes the doctor checks the blood pressure and the pulse. We have to say how we feel, if we have a headache, a sore throt, a cold, a cough, or if we are sick. After that hte doctor diagnoses the case and therapy and prescribes a medicine.

At the chemist´s we get the medicine. We can also but some medical herbs to prepare herbal tea.

Every household should have a well-stocked medicine chest. It should contain a clinical thermometer, pills, capsules, ointments, cotton wool, bandages, scissors, adhesive plasters and disinfectants.

In more serios cases we can call the doctor to our home. Sometimes we can be taken to the hospital by an ambulance. In the hospital the injured people are examined and X-rayed. Serious cases are immediately operated in the operating room. Before the operation the patient must pass several tests. There are a lot of serious illnesses, for example heart diseases are very dangerous, people are afraid of cancer and AIDS.

People must pay health insurance. It is better to prevent illness than to cure it. We should visit a doctor or a dentist regularly. Running is very good for our health, we should do morning exercises. We should avoid smoking and drinking alcohol very much. Nowdays the problem are drugs.

There are many various types of people living in the world. There are various types of skin, hair or eyes colour, the constitution of the body. But from the medical view all human beings are the same.
The basic and support of the body is the skeleton. It is consisting of about 200 bones.It is divided into three parts: the trunk, the head and the limbs. The bones of our head are called skull. In the skull there is the centre of the nervous systém and the seat of intelligence, there is the brain. We have muscles which are fixed to the skeleton. On the head we have hair. The hair may be dark, fair, blond, black, brown and red. The parts of the face are the forehead, the eyebrows, the eyes, the nose, the mouth, the jaws and the ears."

Poznámka

Práci lze použít i jako maturitní otázky.

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

 1. SMS platba (ČR) 45 Kč

  Platba prostřednictvím brány mobilního operátora. Pro započetí platebního procesu prosím vyplňte kontrolní kód a stiskněte tlačítko "Zaplatit"

  Po proběhnutí platby budete přesměrováni zpět na tuto stránku, kde najdete odkaz ke stažení práce.


  V případě potíží s realizací platby se neváhejte obrátit na infolinku poskytovatele služby, společnost Advanced Telecom Services s.r.o., na čísle +420 776 999 199

  Nápověda pro zákazníky Telefónica O2:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora Telefónica O2 a klikněte na POTVRDIT.
  2. Zobrazí se Vám informace, že SMS byla odeslána.
  3. Na mobilní telefon Vám bude doručena SMS zpráva s odkazem.
  4. Klikněte na odkaz v SMS zprávě, budete propojeni na platební bránu společnosti Telefónica O2. Zde potvrďte platbu.
  5. Na internetu se zobrazí výsledek proběhlé platby.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „O2 platba“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.

  Nápověda pro zákazníky Vodafone:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora Vodafone a klikněte na POTVRDIT.
  2. Dojde k přesměrování na Vodafone portál.
  3. Potvrďte Vaše mobilní číslo kliknutím na DALŠÍ. .
  4. Na Váš mobilní telefon přijde SMS zpráva s kódem.
  5. Zadejte tento kód do formuláře, klikněte na OK.
  6. Objeví se Vám údaje o platbě, kterou potvrďte kliknutím na POKRAČOVAT.
  7. V té chvíli proběhne platba, o jejímž výsledku Vás informuje došlá SMS zpráva.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „M-peněženka“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.

  Nápověda pro zákazníky T-mobile:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora T-mobile a klikněte na POTVRDIT.
  2. Dojde k přesměrování na T-mobile portál, potvrďte zde svůj souhlas s podmínkami platby.
  3. Pokud máte na T-zones účet, přihlaste se a pokračujte bodem 7.
  4. Pokud účet na T-zones nemáte, vepište do formuláře svoje mobilní číslo a klikněte na ODESLAT ČÍSLO.
  5. Přijde Vám SMS zpráva s kódem.
  6. Vepište kód jako heslo do formuláře a klikněte na PŘIHLÁSIT.
  7. Objeví se Vám údaje o platbě, které potvrďte kliknutím na tlačítko ZAPLATIT.
  8. V té chvíli proběhne platba, o jejímž výsledku Vás informuje došlá SMS zpráva.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „M-platba“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.
 2. Platit kartou 38 Kč

  Platba kartou. Pro započetí platebního procesu prosím vyplňte kontrolní kód a stiskněte tlačítko "Zaplatit"

  Po proběhnutí platby budete přesměrováni zpět na tuto stránku, kde najdete odkaz ke stažení práce.


  Po odeslání kontrolního kódu budete přesměrováni do platební brány ČSOB, kde zadáte údaje potřebné pro platbu. Platbu dokončíte stisknutím tlačítka "ZAPLATIT".

  Akceptované karty: VISA, VISA Electron, V PAY, MasterCard, Maestro.

 3. Koupit za kredity - 35 Kč >>> ZVÝHODNĚNÁ CENA!
  Jedním stiskem tlačítka, obratem a za výhodnou cenu!
  JEN PRO REGISTROVANÉ UŽIVATELE
  Cena za stažení je pouze 630 kreditů (=35Kč).
 4. SMS platba (Slovensko) - 1,70€
  Stahovací kód k této práci získáte do několika minut se službou mobilního operátora Premium Rate SMS.
  Zašlete SMS zprávu ve tvaru: SEMmezera4461
  - na telefonní číslo: 8877
  Cena jedné SMS je 1,70€ včetně DPH. Pro využití SMS platby je třeba mít aktivovanou službu Premium Rate SMS. Službu technicky zajišťuje Advanced Telecom Services, s. r. o.
  SMS musí být ve formátu TEXT, bez diakritiky a bez formátování (tj. základní velikost a typ písma). Stahovací kód je použitelný pouze pro tuto práci a je platný až do uzavření okna internetového prohlížeče.
  Stahovací kód přijde obratem na mobil, je platný 24 hodin a lze jej zadat celkem dvakrát.
  Pro stažení této práce zadejte stahovací kód (bez uvozovek):


Důležité informace: Provedením mobilní platby, odesláním SMS, platbou kredity, platbou kartou nebo převodem z účtu souhlasíte s Podmínkami stahování.
Veškeré informace o platbách si můžete přečíst zde.
Máte při placení nebo stahování práce problém? Odpovědi na časté problémy najdete zde nebo kontaktujte naší podporu.

Diskuse