Dějiny umění (20) Design (1) Divadlo (1) Film - filmová teorie, dějiny filmu (4) Fotografie (2) Hudba moderní (8) Hudba vážná (5) Malířství (3) Umělecké - ostatní (2)
Název Goodness Staženo

Dějiny fotografie

Úvod - camera obscura, převratný vynález, vznik fotografie. Vynálezci fotografie - Joseph Nicéphore Niepce, Louis Jacques Mandé Daguerre, William Henr... (detail)

Typ školy: VŠ

Kategorie: Fotografie

273x

Pojmy z malby

Text představuje v heslech základní pojmy z oboru malby, např: barva, světlo, kontrast nebo námět.
... (detail)

Typ školy: VŠ

Kategorie: Dějiny umění

193x

Dějiny architektury a stavitelství - přednášky

Podrobně zpracované dějiny stavitelství, architektury a architektonických stylů. Dále jsou představeny druhy stavebních materiálů, konstrukcí, teoret... (detail)

Typ školy: VŠ

Kategorie: Architektura/Zahradní architektura, Dějiny umění

153x

Dějiny kultury

Práce popisuje nejdůležitější směry v kultuře od starověku po začatek 20. století, včetně hlavních představitelů a památek.
... (detail)

Typ školy: VŠ

Kategorie: Dějiny umění

122x

Praha v průřezu dějinami

Pravěk: doba železná, stěhování národů,6. - 9. století. Předrománské období: předrománské umění, znaky románského stylu,románská architektura, vrcholn... (detail)

Typ školy: VŠ

Kategorie: Dějiny umění

94x

Výtvarné umění

Práce se zabývá vývojem uměleckých stylů ve výtvarném umění od pravěku po současnost. U všech stylů jsou popsány jejich typické znaky i zdroje, z nich... (detail)

Typ školy: VŠ

Kategorie: Dějiny umění

80x

Vývoj filmu, světové a české filmové ceny

Práce nastiňuje vznik kinematografie a vysvětluje základní pojmy, které se filmu týkají. Dále pak uvádí seznam anglicky mluvených oscarových filmů. Dá... (detail)

Typ školy: VŠ

Kategorie: Film - filmová teorie, dějiny filmu

70x

Dějiny hudby - Renesance

Práce formou poznámek představuje kompletní výtah hudební tvorby v období renesance ve světě i u nás. Popsány jsou hudební formy, nástroje a hlavní sk... (detail)

Typ školy: VŠ

Kategorie: Hudba vážná

54x

Vznik a vývoj filmu, hlavní představitelé české a světové kinematografie

Cílem této práce je postihnout vývoj filmu jak v české, tak ve světové kinematografii. Autor se vrací až ke kořenům filmu, tedy k bratrům Lumiérovým. ... (detail)

Typ školy: VŠ

Kategorie: Film - filmová teorie, dějiny filmu

48x

Muzea a veřejnost - přednáška

Práce shrnuje přednášky na téma muzeum a veřejnost. Předkládá přehled pojmů či otázek, týkajících se muzea jako instituce, muzejních výstav a jejich a... (detail)

Typ školy: VŠ

Kategorie: Umělecké - ostatní

46x
1  2  3  4  5  »